30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Modré zóny v Českých Budějovicích  (Přečteno 4758 krát)

p3tiny

  • Příspěvků: 5
  • My SUV takes what your Prius saves
    • Zobrazit profil
Modré zóny v Českých Budějovicích
« kdy: 22 Května 2017, 10:36:41 »

Ahoj,
loni jsem se oficiálně přestěhoval do ČB a nedávno jsem objevil článek, podle kterého chce radnice letos (2017) zavést v mmj. mojí čtvrti parkovací zóny. Jak je to s parkovacími zónami a jejich přínosem v malých městech asi víme, já jsem standardně proti, ačkoliv by mi to možná pomohlo snáz zaparkovat.
Nikde jsem také nezaznamenal nějaký větší, oficiální odpor, nebo aktivitu proti (je ale pravda, že jsem jej aktivně nevyhledával).
Zajímá mě, jak by se celý tento nápad s parkovacími zónami dal v této fázi zhatit, nebo alespoň "otevřít disuksi" (=pozdržet). Napadl mě šílený střelec pobíhající po Palačáku, který vypoví, že ho k tomu naváděly "hlasy z modré zóny", ale přijde mi to ždibíček přitažené za vlasy :)
Má někdo s podobným odporem nebo otevření diskuse s radnicí zkušenosti?
Díky!
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Modré zóny v Českých Budějovicích
« Odpověď #1 kdy: 22 Května 2017, 10:39:47 »

Parkovací zony vám nepomůžou, pouze z vás vytáhnou peníze. Pokud je nechcete jediný co můžete udělat je to že budete volit stranu která je proti zonam.
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:Modré zóny v Českých Budějovicích
« Odpověď #2 kdy: 22 Května 2017, 12:47:06 »

V okolí Palačáku není problém zaparkovat. Ve městě nejvíc chybí navigace k parkovištím a rozumné parkování v blízkosti nádraží a centra (Mercury a Mar. nám. je málo). Modré zóny pomůžou akorát tomu, že tam bude mít moje auto častěji poruchu.
IP zaznamenána

p3tiny

  • Příspěvků: 5
  • My SUV takes what your Prius saves
    • Zobrazit profil
Re:Modré zóny v Českých Budějovicích
« Odpověď #3 kdy: 23 Května 2017, 10:12:46 »

V okolí Palačáku není problém zaparkovat. Ve městě nejvíc chybí navigace k parkovištím a rozumné parkování v blízkosti nádraží a centra (Mercury a Mar. nám. je málo). Modré zóny pomůžou akorát tomu, že tam bude mít moje auto častěji poruchu.

S tímhle nesouhlasím, naopak tvrdím opak - v okolí Palačáku, kterých se ty zóny týkají, "jde" zaparkovat v pracovní dny v rozmezí dvou hodin mezi 16:00-18:00, pak musí člověk dělat hodně kompromisů.

Parkovací zony vám nepomůžou, pouze z vás vytáhnou peníze. Pokud je nechcete jediný co můžete udělat je to že budete volit stranu která je proti zonam.

S tímhle nesouhlasím hned v několika rovinách. Hledám nějakou hmatatelnější odezvu, než vhozený anonymní hlas.
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:Modré zóny v Českých Budějovicích
« Odpověď #4 kdy: 23 Května 2017, 15:19:33 »

V okolí Palačáku není problém zaparkovat. Ve městě nejvíc chybí navigace k parkovištím a rozumné parkování v blízkosti nádraží a centra (Mercury a Mar. nám. je málo). Modré zóny pomůžou akorát tomu, že tam bude mít moje auto častěji poruchu.

S tímhle nesouhlasím, naopak tvrdím opak - v okolí Palačáku, kterých se ty zóny týkají, "jde" zaparkovat v pracovní dny v rozmezí dvou hodin mezi 16:00-18:00, pak musí člověk dělat hodně kompromisů.

Jde tam zaparkovat adekvátně k charakteru čtvrti. Drtivá většina aut jsou místní, kteří si tak jako tak koupí modrou kartu za zvýhodněnou cenu a ulice budou přibližně stejně plné jako dřív. Je to dobře vidět na pražských Vinohradech a Žižkově (stejný charakter čtvrti), kde jsou sice modré zóny téměř všude, ale i tak úplně plné.

Kdyby se dalo zaparkovat i ve 22:00, tak to znamená, že to ucpávají dojížděči za prací a za úřady – ale takhle to opravdu znamená, že místa po rezidentech zaberou přes den pracující (to dává dobrý smysl) a během rána a večera se prostřídají – přičemž v obou případech je využita lokální kapacita na 100%.

Trochu tomu pomáhají novostavby, kde už město vynucuje na každý byt jedno parkovací místo v suterénu, nicméně tím zase mizí zeleň ve vnitrobloku. Jestli ale máte představu, že v téhle čtvrti zaparkujete jak ve vilkách, tak vás zklamu – toho se nedočkáte, ty auta se tam prostě nevejdou.

Na sídlišti se taky skoro nedá zaparkovat – je to tam samej parkhaus a garáže, ale v pracovní den k nehnutí – a tam tomu taky modrá zóna nepomůže.

Hodil by se nějaký obchoďák rozumně blízko centra (IGY už je na budějovické poměry moc daleko), ve kterém by bylo několik pater podzemních garáží. Nebudou v rozšířeném IGY nějaké další místa?

Parkovací zony vám nepomůžou, pouze z vás vytáhnou peníze. Pokud je nechcete jediný co můžete udělat je to že budete volit stranu která je proti zonam.

S tímhle nesouhlasím hned v několika rovinách. Hledám nějakou hmatatelnější odezvu, než vhozený anonymní hlas.

S tímhle souhlasí pražáci hned v několika rovinách. Platí si modrou zónu a stejně krouží furt dokola. Budějovice na tom nebudou líp.
IP zaznamenána