30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - Napster10

Stran: [1]
1
Ahoj,

zdravím zdejší členy fóra. Rád bych se vás obrátil s mým příběhem, ve kterém se za posledních pár měsíců odehrálo soustu událostí a ze kterého nebude určitě snadné vybruslit bez ztráty kytičky. Každopádně pokusím se vše sepsat tak nějak ve stručnosti a byl bych rád, pokud by mi byl ochotný a schopný někdo z vás zkušenějších alespon nějakým způsobem poradit....

Koncem roku 2017 jsem si odpykával trest spočívající v zákazu řízení na dobu 6 měsíců. Co čert nechtěl, s mým vozem se stal přestupek, který bohužel policie chtěla řešit blokově, avšak jednalo se o částku neúměrně vysokou, tak se věc odložila k řešení ve správním řízení. Vozidlo stálo v zákazu vjezdu, já i druhá osoba jsme byli mimo vůz a policista řešil přestupek se mnou jakožto s majitelem. Následně někdo na policii uvedl mě jako řidiče a ihned se věc překlopila v maření úředního rozhodnutí. Já si odpykal v klidu zbytek trestu, dostal jsem ŘO zpátky a spokojeně jezdil. Pak mi přišla obsílka obsahující trestní příkaz, zákaz na dalších 18 měsíců a 30tis pokuta. Obsílka se mi válela doma a já se k ní dostal až v době, kdy bylo pozdě na podání odporu, tudíž to nabylo právní moci a já měl platný zákaz na 18 měsíců od ledna letošního roku. Pochybení na straně české pošty, stejně tak na straně někoho z ostatních členů domácnosti, to ale nechme prozatím stranou .... co čert opět nechtěl, tak po skoro 6 měsících mě ted v tomto týdnu náhodně zastavila policie, odstavil jsem vozidlo, které mi nakonec bylo zabaveno a odtaženo někam na policejní parkoviště a já byl předveden na služebnu PČR. K věci jsem se nevyjádřil, odmítl jsem vypovídat.

No a teď vlastně řeším co dál. Půl roku jsem sekal latinu a došla blbá náhoda a stalo se to, že jsem byl zastaven přičemž mám platný zákaz a k tomu mi ještě zabavili auto, které ani nebylo psáno na mě. Policista na místě přestupku řekl, že státní zástupce dal pokyn auto zabavit, avšak později v papírech od policie jsem se dočetl, že vůz byl zabaven bez předchozího souhlasu státního zástupce neboť tento souhlas nebylo v té době na místě činu získat. Je mi známa skutečnost, že jde požádat o vrácení vozidla majiteli, kterým však já nejsem. Jak se tohle dá řešit a jak tedy postupovat, aby bylo vozidlo co nejdříve vráceno majiteli který jej potřebuje ?

No a co se týče samotného trestného činu maření. Je mi jasné, že bude následovat nějaké policejní vyšetřování na které bych se rád připravil. Mám pár doporučení na advokáta, avšak chtěl bych nasbírat co nejvíce zkušeností již zde od vás, abych nešel za advokátem s prázdnýma rukama a mohli jsme vymyslet opravdu nějakou dobrou strategii... Co se týče toho aktu zastavení, tak tam není pochyb o tom kdo s vozidlem jel, neboť jsem jel sám a vše je nahráno na policejní kameře. Napadlo mě snad jediné a to využít institutu krajní nouze a to tak, že bych se pokusil prokázat, že jsem za volant usedl právě z důvodu, že šlo "o život" neboť jsem vyrazil z jedné obce do druhé, která je vzdálena asi 4 km, abych pomohl kamarádovi, který má dlouhodobé zdravotní potíže a došlo k náhlému zhoršení zdravotního stavu a já jsem mohl být jediný, který by se rychle dostal do špatně dostupné lokality a mohl jsem jej co nejrychleji dopravit do zdravotní péče.

Rád bych znal názor někoho ze zdejších členů, kdo by dokázal k tomuto případu nějakým způsobem přispět a poradit mi, zda by se dalo alespon něčeho chytit, nebo jsem s mojí teorii naprosto mimo.... každopádně budu rád za každou radu a tomu, kdo by byl ochotný poradit, mohu detaily případně další okolnosti blíže popsat.

Děkuji předem za vaše reakce.

Vzhledem k závažnosti přesunuto do neveřejné sekce. // Číkus

2
Takže si jen při ústním jednání zažádat o kopii spisu, ke kterému se pak následně vyjádřit písemně před vydáním rozhodnutí ?

3
Děkuji za odpovědi. Trochu toto téma oživím. Nakonec po mém neformálním kamarádském dopisu úředníkovi, který zamítl můj odpor, přišla odpověď, kde bylo psáno, že můj odpor byl tedy podaný opravdu řádně a včas a byl jsem předvolán k ústnímu jednání.. Toto jednání se bude konat v úterý 27. a rád bych se na něj nějakým způsobem přichystal, avšak nenapadl mě důkaz jako takový, kterým bych mohl argumentovat při tomto jednání. Z mého hlediska je to stále pro mě nepochopitelná věc, že mě úřad podezírá z přestupku, který se opravdu nestal a ani stát nemohl.

Ptám se tedy vás zkušenějších, jak tedy argumentovat? Budu si stát za svým, že toto obvinění je hloupé a nesmyslné. Předpokládám, že pak tedy onen zaujatý úředník vydá rozhodnutí kde mě uzná vinným a následně podat odvolání a doufat, že u odvolacího orgánu to do rukou chytí někdo rozumný a uzná, že to je hloupost ?

Děkuji předem za vaše reakce.

4
V případě , ze by se ukázalo, ze na doručence bylo opravdu datum 26.4 , nikoliv 25.4, dá se toto nějakým způsobem využít pro zdarne vyřešení mého údajného přestupku? Chápu-li to správně, ze pokud nebude SO reagovat na můj friendly dopis, ze se asi spletli v datumu a ze můj odpor byl včasný , tak pak podám na nadřízený SO výše zmíněné opatření proti nečinnosti ... je toto taktika jak celou věc s nesmyslným obviněním z přestupku smest ze stolu nebo to je jen snaha o řádný proces, kde by následně došlo na řádnou obhajobu a řádně řízení? Možná moje dotazy budou znít hloupe, ale ještě jsem se s tímto nesetkal.

5
Možná jsem ty lhůty měl více konkretizovat, abychom měli všichni jasno. 21.4 byla písemnost doručována, nebyl jsem zastižen, to byl pátek. Jelikož úřední hodiny na naši poště jsou opravdu na prd, chodím tam zásadně ve středu, kdy je otevřeno do 17hod. To jsem taky udělal ve středu 26.4 a vyzvedl jsem si tam několik zásilek (všechny mám samozřejmě na sledování zásilek vyzvednuty 26.4). Tudíž úředník keca, na poště jsem v úterý nebyl, ani to nebyl poslední den uložení zásilky, neboť lhůta pro uložení by uplynula až dne 2.5.

6
Tak trosicku ozivim toto tema. Předem děkuji za odpovědi, které mi poskytly potřebnou dávku ujištění, ze můj názor na tuto věc je opravdu správný a ze pro mě povinnost auto přepsat neplatila, neboť jsem nebyl schopen provést změnu zápisu v registru vozidel z důvodu, ze auto v tomto registru vůbec nebylo..... proč ale píšu..... celá věc se vyvinula tak, ze mi byl doručen příkaz, kde si úředník nadále stojí za svým a požaduje pokutu. Zkusil jsem prověřit urednikovu znalost zákona, konkrétně v tom, zda správně určí počátek a tudíž i konec lhůty a podal jsem odpor v poslední den této lhůty. Následně mi však přišlo vyrozumění, ze příkaz nabyl právní moci, neboť můj odpor nebyl podán včas. Úředník tvrdí, ze lhůta uplynula 10.5, protože písemnosti mi byla doručena 25.4 a já odpor podal až 11.5. To je pravda, odpor jsem podal 11.5, ale s tím, ze příkaz jsem si vyzvedl na poště 26.4 a nikoliv 25.4 jak tvrdí úředník. Toto jsem si samozřejmě dohledal v systému sledování zásilek české pošty a kde jasne stojí ze jsem si tento příkaz opravdu převzal dne 26.4. V důsledku toho jsem teda odeslal repliku na toto vyrozumění s tím ze s nim nesouhlasím a ze jsem si příkaz vyzvedl 26.4 nikoliv 25.4. V příloze jsem poslal výpis ze systému sledování zásilek kde je toto patrné.... otázka teď zní, jak na to úředník muže zareagovat a pokud se potvrdí ze mám pravdu já, dá se nějak na základě toho tato věc smest ze stolu? Předem děkuji za reakce.

7
V podstatě se tato věc začala řešit na základě toho, že jsem přivezl auto ze zahraničí, kde bylo vozidlo odhlášeno (RZ zůstaly, někdy se to stává) a zde v ČR jsem ho prodal známému, kterého v tomto vozidle při zkušební jízdě lapila PČR. Jim samozřejmě předložil kupní smlouvu, neboť se dotazovali, kde vozidlo koupil. Kopii z dnešního jednání přikládám v příloze, kde je vše patrné.

8
Ahoj,

Prosím o radu v jedné mnou nepochopené věci. Dnes jsem byl předvolán k podání vysvětlení ve věci údajného přestupku, ze jsem neprepsal vozidlo ve lhůtě 10dni od sepsání kupní smlouvy. Háček je ovšem v tom, ze vozidlo jsem koupil v zahraničí se zrusenymi doklady a v Česku v době prodeje nebylo evidováno v registru, neboť bylo prave ve fázi příprav na STK. Nový majitel s nim udělal někde nějaký pruser a tak se dostala tato kupní smlouva do rukou policie a následně SO. Dle mého názoru jsem nebyl schopen učinit zápis o změně vlastníka vozidla neboť auto doposud vlastníka v ČR nemělo . Nebo má pravdu SO který tvrdí ze jsem byl povinen do 10 dni vozidlo zaregistrovat na české značky prave z důvodu sepsání kupní smlouvy o prodeji vozidla ? Díky za vaše názory.

9
Policejní vysírání / Re:Policejní šikana - stížnost
« kdy: 20 Ledna 2016, 21:48:44 »
Aha, takže stížnost raději směřovat na jinou instituci? To bych potom dal asi do rukou právníkovi, ať se postará o to, aby se to dostalo na patřičná místa .... A ohledně té mojí otázky z předchozího příspěvku ohledně zneužití pravomoci? Věděl by někdo poradit? ... jeden zdroj přímo tvrdí, cituji "Pro dokonání trestného činu zneužívání pravomoci úřední osoby se nevyžaduje skutečný vznik škody nebo opatření prospěchu. Postačuje samotné jednání vedené úmyslem škodu
způsobit nebo opatřit prospěch. " .. což by odpovídalo "výhružce" od příslušníka, kterou jsem výše zmiňoval.

10
Policejní vysírání / Re:Policejní šikana - stížnost
« kdy: 17 Ledna 2016, 23:55:57 »
Díky za odpovědi. Stížnost mám již rozpracovanou, avšak potřeboval bych poradit ohledně bodu 3) , který jsem zmiňoval v prvním příspěvku. Rád bych moji stížnost postoupil GIBSu, tudíž bych v ní chtěl obsáhnout nějaký trestný čin, aby byla šance to vůbec někam dotáhnout. A tak mě napadá ... dala by se výhružka od policisty "ještě jednou vás tady s tímto autem uvidím, seberu vám techničák a budete bez auta!" brát jako trestný čin zneužití pravomoci úřední osoby? .. děkuji za reakce

11
Policejní vysírání / Policejní šikana - stížnost
« kdy: 15 Ledna 2016, 03:20:58 »
Zdravím zdejší čtenáře fóra .... s běžným policejním vysíráním se potýkám již nějakou dobu, ovšem v poslední době se tento stav poměrně razantně zhoršil. Je na mě přímo vysazený jeden příslušník obvodního oddělení, který po mě jde již cca 2 roky. Po této době se mu podařilo mě dostat a ve správním mi byl udělen zákaz řízení na 6 měsíců a pokuta 6000,- (prasklé čelní sklo).. To jsem si ovšem nenechal líbit, s advokátem jsme se odvolali na krajský úřad, ten nám to bohužel zamítl, tudíž došlo k žalobě a následnému požádání o odložení výkonu rozhodnutí. Jenže žalobou to nekončí a již začínám sepisovat stížnost na onoho příslušníka. Materiálu pro stížnost mám poměrně hodně, ovšem s něčím bych potřeboval poradit od zkušenějších čtenářů tohoto fóra. Objevil jsem video asi rok staré, kde je zdokumentována "běžná silniční kontrola" ve které figuruje již výše zmíněný příslušník a rád bych do stížnosti zahrnul jeho arogantní chování, které bylo rozhodně v rozporu se zákonem. Ovšem potřebuji poradit čeho přesně se chytit.

... k věci .... ve videu za 1) zvýšením hlasu a větou "dělejte, podepište to!" mě příslušník nutil podepsat hlášenku o přestupku do správního řízení i přesto, že jsem mu předtím jasně řekl, že odmítám toto podepsat ... za 2) tehdejší přítelkyně celý průběh kontroly nahrávala na telefon a jakmile se příslušníkovi zdálo, že už překračuje meze, tak se rozhodl zavřít otevřené spolujezdcovy dveře a tím znemožnit další nahrávání. Podotýkám, že s těmi dveřmi doslova fláknul a přítelkyně tak tak stačila zareagovat a schovat nohy dovnitř.. za 3) ve finální fázi této kontroly mi příslušník vyhrožoval, že pokud mě příště potká, sebere mi technický průkaz a "budu bez auta" ...

Rád bych do této stížnosti uvedl výše popsané tři body a chtěl bych si nechat poradit, kde přesně v zákoně hledat pochybení respektive čím tyto tři body podložit..

Děkuji předem za vaše reakce


Stran: [1]