30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 18

Autor Téma: [WIN] Výzva z MHMP - ulice Zálesí  (Přečteno 149843 krát)

unlimited

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 210
    • Zobrazit profil
Re:Ruší křižovatka omezenou rychlost - Praha 4, Zálesí?
« Odpověď #45 kdy: 29 Května 2015, 16:28:30 »

1) Nestíhají, stejně je ale vždycky jistější jít cestou napráskání mrtvoly nebo "blízkého vzdáleného" - varianta Helmut + pokud to rozjedou (začně správní řízení), tak samozřejmě jako vždy žádost o spis dle InfZ - lze použít zdejší vzory podání nebo dojít osobně. Platí, že práskáme co nejpozději (poslední den lhůty), chceme spis co nejrychleji. Existují featury jako pingpong, osoba s imunitou, nezvěstný, ty bych ale nechal pro zkušenější.

2) Ano mám. Není to o nic jinačí než jiná místa, jen to není úsekovka, ale stacionár na principu indukčních smyček ve vozovce, takže měří okamžitou rychlost a platí tu špatně viditelná 30 před zrušením hranicí křižovatky, takže je to ještě větší buzerace než u ostatních. Na obhajobě to ale prakticky nic nemění, snad jen - v případě uplatňování nehody v odvolání bude třeba rafinovanější způsob jak se nehoda stala než v případě úsekovky, kdy kamery "vidí" vozidlo jen na začátku a na konci. Taky moc nepřidá, že je to hned u přechodu, pokud ale není na fotce vidět někdo u přechodu nebo v jeho blízkosti, tak by to neměl být problém (materiální aspekt). Stejně se na jeho odůvodnění vyserou úplně a pak je to úplně jedno - absence odůvodnění materiální znaku přestupku.

3) Řádově asi na metr, je to bráno jako okamžitá rychlost, byť se tomu někdy říká "miniúsekovka" (měření je prováděno mezi dvěma indukčními smyčkami vzdálené od sebe na určitou, velmi krátkou, vzdálenost).
 „Radar je umístěn na sloupu veřejného osvětlení, který je až po odbočce k pumpě. ...“ - není důležité, kde je SVO, ale kam zabírá kamera - tedy místo kde jsou ony indukční smyčky s kalibrační čárou a ty jsou před hranicí křižovatky, takže platí 30.

4) Ano, viz výše. Pro přehlednost ještě dva § a obrázky:

§ 6 odst. 3 vyhlášky č. 30/2001 Sb.: „Zákaz, omezení nebo příkaz vyplývající ze svislé dopravní značky končí na vzdálenější hranici nejbližší křižovatky, pokud není dříve ukončen jinak
§ 2 písm. x) zákona č. 361/2000 Sb.: „hranice křižovatky je místo vyznačené vodorovnou dopravní značkou "Příčná čára souvislá", "Příčná čára souvislá se symbolem Dej přednost v jízdě!" nebo "Příčná čára souvislá s nápisem STOP"; kde taková dopravní značka není, tvoří hranici křižovatky kolmice k ose vozovky v místě, kde pro křižovatku začíná zakřivení okraje vozovky,



Bližší našemu příkladu:


5) Osobně bych se už jen z principu bránil. Tohle je ultrabuzerace. Zaprvé je to měření okamžité, takže člověk co to tam nezná a mine špatně viditelnou značku to buď zašlápne na poslední chvíli nebo plynule dobržďuje, protože si myslí, že je to úsekovka a změnší průměrnou rychlost v úseku, případně zadruhé projede 50 s tím, že jede předpisově, takže totální prasárna i pro "slušné/ovco" lidi a za druhé se řada lidí z neznalosti domnívá, že 30 už neplatí a je ukončena křižovatkou, protože neví kde přesně je hranice křižovatky.

« Poslední změna: 29 Května 2015, 16:59:05 od unlimited »
IP zaznamenána

Stilg

  • Příspěvků: 183
    • Zobrazit profil
Re:Ruší křižovatka omezenou rychlost - Praha 4, Zálesí?
« Odpověď #46 kdy: 31 Května 2015, 02:02:26 »

Asi trochu OT, ale kdyz sme u tech indukcnich nesmyslu...

Co si myslite o tomhle:
http://www.flitsservice.nl/techniek/html/leegflitser.php
- Vysledny efekt by mel byt takovy: https://www.youtube.com/watch?v=I4H6mt62dck
- i.e stridave spinate smicky "miniusekovky" a nechate kameru fotit v rezimu kulomet... at si s tim urad dela co chce....

Technicky to urcite fungovat muze, spis bude zalezet na naladeni pro konkretni implementaci indukcnich smicek.. ale ja bych mel dotaz spis na tu pravni rovinu.
Rusicky (treba antilazer) jsu vcelku jasne zakonem zakazane...  ale potencialne jak by mohlo byt klasifikovano a postihnuto toto, paklize by se toho nekdo v ramci obcanske neposlusnosti chytl :D
IP zaznamenána

vik03

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Ruší křižovatka omezenou rychlost - Praha 4, Zálesí?
« Odpověď #47 kdy: 31 Května 2015, 08:46:05 »

Pokud to správně chápu, tak to bude fungovat pouze po dobu přítomnosti přídavných smyček na silnici.
Napadlo mne, jestli by nešlo lupičům nějak naindukovat do těch jejich cívek pořádný impuls, který by sprovodil ze světa připojenou elektroniku. Od okrádání pocestných by pak byl klid alespoň do doby než to nějaký poskok opraví.   
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Ruší křižovatka omezenou rychlost - Praha 4, Zálesí?
« Odpověď #48 kdy: 31 Května 2015, 20:16:27 »

Jestli to správně chápu já, tak to měří časovou diferenci mezi dvěmi body pro změnu magnetických vlastností. Takže když se na druhý bod položí něco vodivého (stínícího), tak to buď nenaměří nic nebo naopak velmi vysokou rychlost každému. Ta stínící vrstva se dá realizovat kusem plechu nebo sítě (nepraktické), uhlíkovou tkaninou nebo vodivým nátěrem (stříbřenka...).

Bude se na to patrně vztahovat, otázka je zda se jedná o aktivní nebo pasivní režim :

Zákon o provozu na pozemních komunikacích číslo 361/2000 Sb. zakazuje jen použití aktivních prostředků, které mohou rušit nebo jinak omezovat činnost radarů. Použití pasivních radarových detektorů(antiradarů, které pouze přijímají radarový signál) tento zákon nijak neomezuje ani nezakazuje.
V paragrafu §3 odstavec 4 je uvedeno:
(4) Nikdo nesmí používat technické prostředky a zařízení, které znemožňují nebo ovlivňují funkci technických prostředků používaných při dohledu na bezpečnost provozu na pozemních komunikacích (dále jen "antiradar").
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Ruší křižovatka omezenou rychlost - Praha 4, Zálesí?
« Odpověď #49 kdy: 31 Května 2015, 20:26:31 »

Ovšem otázkou je, zda-li např. „vodivý nátěr“ je technickým prostředkem, či prostředkem ryze estetickým…  ;)
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Ruší křižovatka omezenou rychlost - Praha 4, Zálesí?
« Odpověď #50 kdy: 01 Června 2015, 10:17:36 »

Kdyby šlo o elektrickou vodivost, tak by účinkovala třeba i obyčejná slaná voda v zimě (což neúčinkuje, testováno). Tohle chce magnetické stínění - železnou desku, stínění z feromagnetického materiálu, takže leda vymyslet nějakej nano magnetický nátěr (IMHO) .. čímž se dostáváme do sci-fi, kdy na vrabce vymejšlíme atomovku.
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:Ruší křižovatka omezenou rychlost - Praha 4, Zálesí?
« Odpověď #51 kdy: 01 Června 2015, 10:20:16 »

Možná by dvě , tři dobře mířený rány krumpáčem udělaly svý.......
IP zaznamenána

imperator_cz

  • Příspěvků: 80
    • Zobrazit profil
Re:Ruší křižovatka omezenou rychlost - Praha 4, Zálesí?
« Odpověď #52 kdy: 01 Června 2015, 10:26:59 »

Tak už máme v rodině také pozdrav z tohoto místa :-(
Zajímavá je ale tato věc: jezdím okolo poměrně často cestou z práce.
Třicítky jsem si nevšiml, takže jsem musel kameru míjet obvyklými 50-70kmh, několikrát. A vyzva na mé auto zatím nepřišla. Jiné auto v rodině tam jelo jednou a výzvu dostalo.
Zřejmě to bude tím, že jsem výzvy zatím vždy ignoroval a naopak druhá osoba již asi 3x zaplatila.

Dnes tudy pojedu a místo sledování okolního provozu budu v lese hledat tu značku :-)

« Poslední změna: 01 Června 2015, 10:28:41 od imperator_cz »
IP zaznamenána

Charon

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:Ruší křižovatka omezenou rychlost - Praha 4, Zálesí?
« Odpověď #53 kdy: 01 Června 2015, 10:55:27 »

Smyčka na silnici neni. Podle zde uvedených stránek by musely být dvě, ve vzdálenosti  jeden metr. To by na silnici bylo vidět. Vidim to na klasický radar.

Když jsme u toho sci-fi.
1) čim si bleskne kamera, je to infra nebo nějaké jjiné spektrum?
2) mohu si blesknout na kameru a tim jí zahltit a znemožnit mé kvalitní vvyfocení?
3) mohu mít na předním skle infra clonu?
4) jsou někde výsledky pokusů s clonou at pasivní (tenký film) tak aktivní (třeba infra LED svítící na předí sklo zevnitř)?
5) mohu mít nastříkanou poznávací značku nějakým průhledným lakem s infra odrazivostí?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:Ruší křižovatka omezenou rychlost - Praha 4, Zálesí?
« Odpověď #54 kdy: 01 Června 2015, 12:19:39 »

IP zaznamenána

vava

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Ruší křižovatka omezenou rychlost - Praha 4, Zálesí?
« Odpověď #56 kdy: 01 Června 2015, 14:52:40 »

Se na to dneska pojedu podívat; nějak se mi nezdá, že by tento typ měření rychlosti postrádal smyčky.. prozkoumám a detailně vyfotím.

Co se přísvitů týče, mrkněte na http://www.camea.cz/underwood/download/files/Unicam_InfraFlash.pdf - třeba to pomůže ..
« Poslední změna: 01 Června 2015, 14:59:04 od dj-bobr »
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Ruší křižovatka omezenou rychlost - Praha 4, Zálesí?
« Odpověď #57 kdy: 01 Června 2015, 20:11:35 »

Byl jsem tam dnes ráno, snad to pomůže. Ještě jsem chtěl o víkendu otestovat, jestli z vedlejších silnic dám do místa měření těch 40-50km/h, ale nějak jsem se k tomu nedostal.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Ruší křižovatka omezenou rychlost - Praha 4, Zálesí?
« Odpověď #58 kdy: 01 Června 2015, 20:38:49 »

Já také, asi v 9h. Ukázková sviňárna. Značka pěkně v lese. Mám tušení, že tohle někdo pořeší krumpáčem.
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Ruší křižovatka omezenou rychlost - Praha 4, Zálesí?
« Odpověď #59 kdy: 01 Června 2015, 21:29:28 »

Smyčky tam jsou (vtipný, jsme se tam museli skoro potkat):
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita
Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 18