30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Covid a ověřování podpisů  (Přečteno 2228 krát)

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Covid a ověřování podpisů
« kdy: 20 Prosince 2020, 18:05:12 »

Přidám svojí zkušenost, starou cca 90 minut. S manželkou jsme navštívili Czech point - ověřovací místo k ověření našich podpisů. Nebyly to triviální dokumenty  - jednalo se u kupní smlouvu společně se zástavní smlouvou + smlouvou o vázaném účtu. Ověření proběhlo dle stávajícího Covidového "desatera" - tedy po celou dobu kulich a rouška přes celý obličej.
Oba jsme byli v pohodě ověřeni, zaplatili poplatek a hybaj dále do chrámu konzumu.
Živě si představuji, co všechno s cizí občankou půjde provádět.
Pro informaci - jednalo se o pobočku České pošty, s.p. - Globus Pardubice. Gratuluji.
IP zaznamenána

Tez

  • Příspěvků: 244
    • Zobrazit profil
Re:Covid a ověřování podpisů
« Odpověď #1 kdy: 21 Prosince 2020, 06:39:58 »

Ano, takhle to teď chodí. Netuším, jestli nějaká instituce požaduje odkrytí obličeje, ale pošta určitě ne, mám stejnou zkušenost ze 2 jiných pošt.
Na druhou stranu, ani před covidem na poště nikoho nezajímalo, jak vypadáte. Předáte občanku, pošťačka si jí přeťuká, podepíšete, ověřeno. Oční kontakt poměrně vzácný, nějaké porovnávání s fokou na občance jsem nezažil nikdy.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Covid a ověřování podpisů
« Odpověď #2 kdy: 22 Prosince 2020, 20:57:03 »

Ano, takhle to teď chodí. Netuším, jestli nějaká instituce požaduje odkrytí obličeje, ale pošta určitě ne, mám stejnou zkušenost ze 2 jiných pošt.

Naopak já jsem na poště (CzechPoint) měl tu proceduru občanku-sundat roušku-nasadit roušku..
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 848
    • Zobrazit profil
Re:Covid a ověřování podpisů
« Odpověď #3 kdy: 23 Prosince 2020, 08:42:30 »

Je to malicko ot, protoze se jedna o nakup, ale po me v mych >=30 letech chteli ted v lete v Tescu obcanku pri kupovani alkoholu :D Jsem sice vysoky a z pod rousky mi vsude vyleza pesteny plnovous, to ale pokladni nezmatlo a pozadala jeste o obcanku. K cemu ji byla, kdyz jsem rousku nesundal netusim...

Jinak na uradech, poste ani nikde jinde, po me nikdy nikdo rousku sundat nechtel...
IP zaznamenána

grg

  • Příspěvků: 89
    • Zobrazit profil
Re:Covid a ověřování podpisů
« Odpověď #4 kdy: 23 Prosince 2020, 11:51:39 »

K cemu ji byla, kdyz jsem rousku nesundal netusim...
Myslím, že pravdepodobnosť, že by neplnoletý ukradol trebárs otcov OP s tým, že sa ním bude úspešne preukazovať pri nákupe alkoholu, je veľmi malá.

Buď to otcovi nevadí a to by chľast mladý zobral aj niekde doma, alebo by mu to vadilo a to by mu mohlo hroziť väčšie nebezpečenstvo než že mu nepredajú alkohol...
IP zaznamenána