30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Občanský průkaz  (Přečteno 19332 krát)

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Občanský průkaz
« Odpověď #45 kdy: 03 Února 2016, 13:43:27 »

Ne podle 106, ale podle správního řádu. Máte právo na to, aby vám orgán pořídil kopii spisu.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Občanský průkaz
« Odpověď #46 kdy: 03 Února 2016, 13:59:32 »

Já bych tam přihodil ještě žádost o prodloužení lhůty, něco jako měli jste skoro dva měsíce a mi dáte jenom pět dní

Může to být dvousečné, pokud vyhoví. Ale pokud nevyhoví, je to další bod do odvolání.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Občanský průkaz
« Odpověď #47 kdy: 03 Února 2016, 14:09:19 »

Jasně:

Vážená soudružko, děkuji za váš milý dopis. Velice mne potěšil, ale vzhledem k velké vzdálenosti, nepojízdnosti mého auta a značnému pracovnímu vytížení se k vám tento týden opravdu nedostanu. Jsem z toho opravdu velmi smutný, proto očekávám vaši spolupráci:

- žádám o zaslání kompletní kopie spisu do mé datové schránky.
- žádám o prodloužení lhůty k vyjádření na jeden měsíc.

V dokonalé úctě váš Sell.
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Občanský průkaz
« Odpověď #48 kdy: 03 Února 2016, 14:24:33 »

tak a v okamžiku, kdy cokoliv z toho zamítne, to označit za šikanu a osobní mstu za úspěšné odvolání a máznout podjatost :)
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Občanský průkaz
« Odpověď #49 kdy: 03 Února 2016, 14:25:32 »

Tady bohužel není moc prostoru pro manévrování. Podle 106 mají lhůtu 15 dní, s tím se nedá nic dělat. Podle správního řádu mají na vyřízení obecného podání 30 dní, lhůtu jim bohužel určit nemůžete, respektive napsat to tam můžete, ale k ničemu Vám to nepomůže. O prodloužení lhůty můžete požádat s odkazem na § 39 odst. 2 správního řádu. Jinak § 38 je celkem ošidný, máte právo na kopii spisu či jeho části, ale není povinnost je zaslat a můžou případně žádat uhrazení nákladů (poštovné a kopírování, ale v případě datovky by nejspíš nic nechtěli, pokud spis neobsahuje moc listů). Do námitky podjatosti tyto důvody můžete napsat, ale úspěch takovéto námitky bude s jistotou nulový. Věc by měl vyřizovat orgán, ke kterému jste dle bydliště příslušný, pokud se zdržujete jinde je bohužel pouze Váš problém.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Občanský průkaz
« Odpověď #50 kdy: 03 Února 2016, 14:36:25 »

Tady bohužel není moc prostoru pro manévrování. Podle 106 mají lhůtu 15 dní, s tím se nedá nic dělat. Podle správního řádu mají na vyřízení obecného podání 30 dní, lhůtu jim bohužel určit nemůžete, respektive napsat to tam můžete, ale k ničemu Vám to nepomůže. O prodloužení lhůty můžete požádat s odkazem na § 39 odst. 2 správního řádu. Jinak § 38 je celkem ošidný, máte právo na kopii spisu či jeho části, ale není povinnost je zaslat a můžou případně žádat uhrazení nákladů (poštovné a kopírování, ale v případě datovky by nejspíš nic nechtěli, pokud spis neobsahuje moc listů). Do námitky podjatosti tyto důvody můžete napsat, ale úspěch takovéto námitky bude s jistotou nulový. Věc by měl vyřizovat orgán, ke kterému jste dle bydliště příslušný, pokud se zdržujete jinde je bohužel pouze Váš problém.

Je to tak. Jenže úřad má poskytnout součinnost. Což v okamžiku kdy po dvou měsících bádání poskytne bez varování pět dnů, neposkytne kopii spisu a neprodlouží lhůtu dává pěkné body do odvolání.
O podjatosti už jsem psal, že bych ji nedával.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Občanský průkaz
« Odpověď #51 kdy: 03 Února 2016, 14:40:37 »

Já bych ty body tedy formuloval trochu jinak

- žádám o pořízení kopie spisu do mé datové schránky podle §38 odst. 4. SprŘ
- žádám o prodloužení lhůty k vyjádření na 31 dnů od data pořízení kopie spisu do mé datové schránky podle §39 odst. 2. SprŘ
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Občanský průkaz
« Odpověď #52 kdy: 03 Února 2016, 14:45:03 »

Já bych ty body tedy formuloval trochu jinak

- žádám o pořízení kopie spisu do mé datové schránky podle §38 odst. 4. SprŘ
- žádám o prodloužení lhůty k vyjádření na 31 dnů od data pořízení kopie spisu do mé datové schránky podle §39 odst. 2. SprŘ

To bych tam zase nepsal. Třeba o těch paragrafech soudružka neví a rovnou pošle rozhodnutí.
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Občanský průkaz
« Odpověď #53 kdy: 03 Února 2016, 14:51:55 »

Nevím jestli by ten bod 2 takto stroze stačil, bylo by lepší uvést nějaký opodstatněný důvod proč je žádáno o prodloužení lhůty. Na 31 dnů si nechte zajít chuť, když to uvidí, tak Vám rovnou prodloužení zamítnou, mohli by to brát trochu jako drzost. Spíše bych navrhoval něco kolem 15 dnů (na odvolání je stejná lhůta, tedy se dá argumentovat tím, že je přiměřená, dvojnásobek už je opravdu moc), víc z toho určitě nevykřešete.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Občanský průkaz
« Odpověď #54 kdy: 03 Února 2016, 14:55:05 »

Jasně.

- Žádám o prodloužení lhůty na 15 dní následujících po dni doručení spisu do datové schránky. K podkladům se vyjádřím písemně.

To dává 10 dnů na doručení spisu, kdy to bude ležet ve schránce plus 15 dnů na vyjádření.

Důvodem je mimořádně krátká lhůta bez předchozího varování, kdy je adresát daleko od úřadu, je to napsané na začátku dopisu.

IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Občanský průkaz
« Odpověď #55 kdy: 03 Února 2016, 15:04:03 »

Já bych se vyhnul formulaci

Citace
K podkladům se vyjádřím písemně.

Soudruzi z úřadu by si to mohli nesprávně vyložit jako souhlas s projednáním v mé nepřítomnosti - viz burtonbellův komentář.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Občanský průkaz
« Odpověď #56 kdy: 03 Února 2016, 15:11:45 »

Takže finálně třeba takhle:


Vážená soudružko, děkuji za váš milý dopis. Velice mne potěšilo, že jste si na mne po takové době opět vzpomněla, nicméně se k vám ale tento týden opravdu nedostanu. Na vině je zejména vzdálenost k vám, značné pracovní vytížení a krátký termín stanovený pro vyjádření. Jsem z toho opravdu velmi smutný, proto očekávám vaši spolupráci:

- žádám o zaslání kompletní kopie spisu do mé datové schránky.
- žádám o prodloužení lhůty k vyjádření na 15 dnů následujících po dni doručení spisu do mé datové schránky.

V dokonalé úctě váš Sell.



Buď pošle spis a prodlouží lhůtu, což je měsíc k dobru, nebo pošle rovnou rozhodnutí, na které se bude dát napsat velmi luxusní odvolání.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Občanský průkaz
« Odpověď #57 kdy: 03 Února 2016, 15:14:29 »

A nezapomeň dát do patičky dopisu jejich slogan

VSTŘÍCNOST – PROFESIONALITA – ZODPOVĚDNOST
IP zaznamenána

Zdenda

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Občanský průkaz
« Odpověď #58 kdy: 03 Února 2016, 16:01:40 »

Díky :)
IP zaznamenána

Starypes

  • Příspěvků: 117
    • Zobrazit profil
Re:Občanský průkaz
« Odpověď #59 kdy: 03 Února 2016, 18:22:46 »

>>>>Věc by měl vyřizovat orgán, ke kterému jste dle bydliště příslušný, pokud se zdržujete jinde je bohužel pouze Váš problém.


Vec vyrizuje organ v miste, kde doslo k "prestupkovemu jednani", nikoli organ v miste trvaleho bydliste obcana!
IP zaznamenána