30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] SPRDEL - premiéra  (Přečteno 41280 krát)

Olda

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - premiéra
« Odpověď #45 kdy: 03 Května 2015, 13:11:30 »

Vzhledem k tomu, že jde o ložnici, tak nesprávné stání či vysokou rychlost by měla pokutovat manželka, nikoliv Big Brother. 8)
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - premiéra
« Odpověď #46 kdy: 03 Května 2015, 13:19:31 »

Pokud bychom měli zachovat analogii, tak poškozená pokutovat nemůže, na to musí být nezávislý...orgán :-)
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - premiéra
« Odpověď #47 kdy: 03 Května 2015, 15:33:48 »

Takže co bych měl udělat? Jestli jsem to pochopil správně, tak i když udám kamoše a ten prohlásí, že řídila "osoba jemu blízká", tak to stejně skončí zase u mne a ve SPRDELi, že?

Stejně tak, když je auto napsané na tchýni (nemá ani řidičák), se kterým ale jezdí moje manželka (a občas já), tak tchyně musí udat vlastní dceru. Anebo když moje manželka řídí auto napsané na mé IČo (OSVČ), tak napráskat ji... To je snad horší, jak za Heydrichiády...  :x

No nic, chtěl jsem hrát "slušně", ale asi halt není jiné zbytí, než si na lístky napsat "mrtvola", "japonec", "Helmut" a udělat losovačku...   :D

EDIT: a ještě k tomu samozřejmě "nehoda se stala"...

To je to zjištění jak fungují naše zákony.

Ještě by mě zajímala jedna situace:
Auto jsem nikomu nesvěřil a jestli s ním někdo jel tak proti mé vůli.
Když jsem k němu přišel po datu přestupku tak stálo na stejném místě jako předtím. Klíčky mám zamčené doma a doklady nosím u sebe.
Nemohl jsem udělat nic dalšího abych přestupku zabránil.
IP zaznamenána

Phil

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - premiéra
« Odpověď #48 kdy: 04 Května 2015, 22:36:57 »

Takže dnes se věc posunula. Vyzvedli jsme si dopis, kterým nám orgán dává možnost seznámit se s podklady. S ohledem na množství variant, které se nabízí a malé zkušenosti bych chtěl požádat, jestli by se tady nenašel nějaký "znalec", který by nám mohl průběžně asistovat (hlavně konzultací) v dalším průběhu řízení. Mám určitou představu jak dál, ale nerad bych to procesně podělal... Děkuji.
IP zaznamenána

AndyT

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - premiéra
« Odpověď #49 kdy: 15 Května 2015, 16:00:05 »

swenak:

http://30kmh.cz/index.php?topic=568.msg3667#msg3667

Citace: "tak nevím, buď se Helmut přizná hned, dostane složenku a tím věc skončí a nebo by ještě mohl zkusit "ja nerozuměla co vy chtěla" ....
je to pro kámoše, tak nebudu blbnout a přizná se... a bude klid."

Logika je následující:
1) Udám Helmuta (tj. víc nebo míň reálného cizince), jako doručovací adresu uvedu českou adresu, ideálně ne svoji. Jako bonus můžu úřad upozornit, že je to cizinec a že jsou mu tedy povinni napsat v jeho jazyce, ale není to nutné.
2) Helmutovi přijde dopis, většinou ho po 10 dnech pošťačka hodí do schránky (pokud na ní je uvedeno Helmutovo jméno).
3) Helmut se musí přiznat (ideálně lámanou češtinou) - tím pádem má úřad pachatele a nemůže to překlopit na SPRDEL...

Ano, jsou u toho nějaká rizika - pošťačka nevhodí, úřadu se nepodaří pokutu vymoci a zkusí zahájit SPRDEL později apod. Ale je velká šance, že to vyjde a i kdyby ne, provozovatel svou pozici prakticky nezhorší.....

Mně to teda bylo z toho concordova vlákna jasné....
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - premiéra
« Odpověď #50 kdy: 17 Května 2015, 07:53:46 »

Jak jsem psal, četl jsem to, já se ale ptal na něco jiného. Nešlo mi o procesní věci do doby, než se díky němu a jeho konání a případně přiznání vyviním já, ale o to, co by to pro toho, kdo se přizná, mohlo znamenat třeba později, pokud je to někdo, kdo existuje.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - premiéra
« Odpověď #51 kdy: 17 Května 2015, 18:16:08 »

No tak netuzemci těžko seberou body nebo ŘP a vymáhání pokut v rámci EU zatím také moc nefunguje.
A pokud to fungovat začne, tak holt ta informace, že už to začalo bude něco stát.
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - premiéra
« Odpověď #52 kdy: 18 Května 2015, 10:55:09 »

Mam takový pocit (citation needed), že netuzemci založí českou kartu řidiče a body mu do ní zapíšou. Zajímalo by mě, jak tu funguje přeshraniční výměna osobních údajů, jelikož karta řidiče určitě není identifikována jen jménem a příjmením..
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 898
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - premiéra
« Odpověď #53 kdy: 18 Května 2015, 11:26:58 »

Mám ten pocit, že i cizozemec může vyfásnout zákaz řízení, který bude smozřejmě platit pouze na území ČR. Nicméně integrační kroky tímto směrem si jistě komunstické evropa ujít nenechá.
IP zaznamenána

AndyT

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - premiéra
« Odpověď #54 kdy: 20 Května 2015, 09:46:41 »

Jak jsem psal, četl jsem to, já se ale ptal na něco jiného. Nešlo mi o procesní věci do doby, než se díky němu a jeho konání a případně přiznání vyviním já, ale o to, co by to pro toho, kdo se přizná, mohlo znamenat třeba později, pokud je to někdo, kdo existuje.

Hint: víc nebo míň reálného cizince
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - premiéra
« Odpověď #55 kdy: 20 Května 2015, 09:59:32 »

Četl jsem to a pokud si přečteš, co jsem psal já, uvidíš, že primárně jsem chtěl/chci míň reálného, ale pokud by to neprošlo, otestoval bych reálného a k tomu jsem prostě chtěl vědět, co by to obnášelo pro něj, protože pokud to pro něj mohl znamenat teoreticky problém, tak, ač ho neznám, bych od popsaného řešení upustil. Nemíň si polepšovat na cizí úkor. Takže opakuji, neptal jsem se, jak na to, ale, co by znamenalo mnou navrhnuté řešení. Odpověď jsem již cca dostal, něco ještě zjistím a pak se uvidí.
IP zaznamenána

AndyT

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - premiéra
« Odpověď #56 kdy: 20 Května 2015, 11:04:33 »

OK, omlouvám se za své jízlivé komentáře. Sám se snažím věci řešit prakticky a neparalyzovat se přemýšlením o všech teroretických variantách (ne vždy je to dobře).

Takže nejdřív bych udal smyšleného Helmuta s doručovací adresou v ČR a za něj přiznání. Než na to úřad přijde, bude mu to chvíli trvat.
Pokud by mě oslovil znovu, najdu Helmuta se stejným jménem někde v Německu, udělám ve jméně nebo adrese překlep a pošlu jim to znovu. Než se s tímto úřad vypořádá, dojde u většiny případů k prekluzi.
Teprve poté bych případně udával někoho reálného. A znovu platí, že než se s tím úřad vypořádá, dojde nejspíš k prekluzi (tedy aspoň do doby než pořádně prodlouží lhůty a ANO, už na tom makají).

K tomu, jak je to se zápisem bodů cizincům, se mi podařilo najít tento starší článek:

http://www.holec-advokati.cz/cs/publikace/aktuality/44

Citace:

U cizinců - držitelů řidičského průkazu Evropských společenství, řidičského průkazu vydaného cizím státem nebo mezinárodního řidičského průkazu vydaného cizím státem, je situace poněkud odlišná. Udělené body registruje v registru řidičů rovněž příslušný obecní úřad s rozšířenou působností na základě jemu doručených oznámení a pravomocných rozhodnutí, příslušným však bude zpravidla ten obecní úřad s rozšířenou působností, v jehož obvodě došlo ke spáchání dopravního přestupku. Po dosažení hranice 12 udělených bodů ztrácí takový řidič oprávnění řídit motorová vozidla na území České republiky po dobu jednoho roku. Příslušný obecní úřad, který učiní do registru řidičů záznam o dosažení 12 bodů u takového řidiče, oznámí tuto skutečnost řidiči a Ministerstvu dopravy, které o této skutečnosti uvědomí orgán státu, který řidičské oprávnění řidiče vydal.

V tomto případě se ale jedná přece jen o poněkud odlišnou situaci než v případě dosažení 12 bodu řidičem řídícího v České republice na základě řidičského průkazu vydaného v České republice (tento je povinen řidičský průkaz odevzdat a teprve po uplynutí jednoho roku může žádat o jeho vrácení). Řidič v České republice řídící motorová vozidla na základě řidičského průkazu vydaného cizím státem po dosažení hranice 12 bodu pouze ztrácí oprávnění v České republice řídit motorová vozidla po dobu jednoho roku, svůj řidičský průkaz bez dalšího odevzdávat nemusí.


Takže ano, pro reálného cizince je to problem, po nasbírání 12 bodů nesmí řídit v ČR. Netuším, jestli to PČR dokáže na místě zjistit, každopádně pro držitele českých ŘP na to vybavení ve služebních vozech mají.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - premiéra
« Odpověď #57 kdy: 20 Května 2015, 11:49:59 »

V pohodě, jenom jsem chtěl říct, že otázka byla jasná, ač jen teoretická a možná né nezbytně nutná:) Já se ale ptal i proto, jestli bych já mohl dělat Helmuta:)

Jinak, je tady třeba ještě skupina cizinců, co mají v ČR vydané oprávnění. Na ně se taky pamatuje?
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - premiéra
« Odpověď #58 kdy: 20 Května 2015, 11:54:57 »

Jinak, je tady třeba ještě skupina cizinců, co mají v ČR vydané oprávnění. Na ně se taky pamatuje?

Pokud máte vydané oprávnění v ČR, pak se posuzujete jako kterýkoliv jiný řidič. Tedy IMHO máte bodové konto a po dosažení vám toto oprávnění seberou.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - premiéra
« Odpověď #59 kdy: 20 Května 2015, 15:42:03 »

Já se ale ptal i proto, jestli bych já mohl dělat Helmuta:)
Dle mého ne, protože ti do schránky vhodí výzvu k vyzvednutí zásilky, která je uložena na poště. Mno a na poště po tobě chtějí prokázat totožnost, tedy občanku. Případně plnou moc (ale s notářsky ověřeným podpisem). Takže by ti sice na adresu falešného Helmuta přišla výzva k vyzvednutí dopisu na poště, ale dál by ses nedostal.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.