30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: A nenaučí se ti chodci koukat a nenaučí...  (Přečteno 1768 krát)

Fogyn

  • Příspěvků: 870
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:A nenaučí se ti chodci koukat a nenaučí...
« Odpověď #1 kdy: 17 Září 2019, 14:26:59 »

2 odstavce a dle mého hned 2 ne zrovná košér tvrzení.


„Ti po příjezdu zjistili, že mladá žena přecházela s dvěma malými dětmi a dalším dítětem v kočárku silnici po přechodu pro chodce v době, kdy jí na semaforu svítila zelená,“ uvedla přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

>>Jak zjistili? Leda to někdo tvrdil,
pravda to být nemusí.


Přechod je přitom jediným místem, které má zaručovat bezpečnou možnost dostat se na druhou stranu rušné silnice například k autobusové zastávce nebo průmyslovému areálu.

>>Jo, tímhle se chodci často řídí, jko by přechod byla zeď. Snad mají pak dobrý pocit, že byli sraženi na přechodu.
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:A nenaučí se ti chodci koukat a nenaučí...
« Odpověď #2 kdy: 17 Září 2019, 14:53:38 »

To je standard. Obvykle bývám na přechodu jediný, kdo se i po rozsvícení zelené rozhlédne, než se rozejde. A tak nějak mám nutkání tou hlavou kroutit, dokud nejsem na druhé straně. Už kolikrát jsem si říkal, kde jsem tohle vlastně vzal, když naprosto normální je civět prázdně před sebe a do poslední chvíle ani netušit, že se ně mě řítí nějaký ten zrovna indisponovaný řidič nebo magor. 
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:A nenaučí se ti chodci koukat a nenaučí...
« Odpověď #3 kdy: 17 Září 2019, 17:12:38 »

Mají přednost, telefony a sociální sítě. Nicméně, řidiči taky mají telefony a sociální sítě:)
IP zaznamenána

Ftipalek

  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:A nenaučí se ti chodci koukat a nenaučí...
« Odpověď #4 kdy: 18 Září 2019, 09:25:16 »

Chodci jsou zlo, já bych je zakázal. Vždyť nemají deformační zóny a ani jiné bezpečnosní prvky.  ;D Konec srandy, pár případů z mých cest.

Tma, déšť, slečna, cca 17 let, sluchátka, telefon v ksichtě. Vylezla mimo přechod mezi dvěma zaparkovanýma Dailynama mě přímo před auto. Měla štestí, že jsem zrovna brzdil do parkovacího místa a trefil jí v rychlosti svižnější chůze. Takto si jen nežně sedla na kapotu. Jen tou ulicí projíždět, tak je po ní. O 15 metrů zpátky je přehledný krásně osvětlený přechod. Myslím že kartáč, jaký zažila, ji převychoval. Odcházela v slzách.

Skupina holek zhruba 8 let. Stojí spořádaně vedle mě na červenou, něco si šuškají, chichotají se a natáčí se mobilem. Když se blíží auto, jedna se rozeběhne přímo před auto a za zvuku pískajících gum mu přeběhne těsně před nárazníkem. Na druhé straně se otočí vysmáta na kamarádky a zakřičí: "HA! Stihla jsem to! Máte to?!". Je pravda, že auto jí nezabilo, ale ta paní co z něj vylezla jo.

Přechod, auta červená, chodci zelená. Davy z obou stran se začnou valit, když většina zmizí na přechodu zůstane v objetí s propletenými jazyky mladý pár. Autům mezitím padá zelená... láska je tak krásná, jistě je krásné zemřít v objetí, ale... tůůůůůů tůůůůůů kurva! A ještě Julie od Romea rozčiluje, proč na ně jako troubí.

Ne, chodci nemyslí a dokonce ztratili pud zebezáchovy. Ty auta u přechodu zastavit prostě musí. Buď dobrovolně, nebo o ně.
IP zaznamenána