30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 18

Autor Téma: [LOST] Výzva - Židlochovický úřad  (Přečteno 50985 krát)

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - Židlochovický úřad
« Odpověď #195 kdy: 14 Května 2018, 14:45:26 »

hh

Co je v protokolu
"Účastník řízení se dostavil na základně vyrozumění od MěÚ Židlochovice a využil ve smyslu ustanovení §36 odst 3 zákona č.50/2004 správní řád, možnosti se vyjádřit před vydáním rozhodnutí k podkladům pro rozhodnutí ve věci přestupku provozovatele vozidla."

Co se stalo:
Úřednice řekla, ať se jí ihned vyjádřím k podkladům pro vydání rozhodnutí, ani den navíc. Měla ještě doplňující otázky, viz. fotografie.
Navrhl jsem, že jí poškození auta ukážu, to ale odmítla, že nikam chodit nebude ani podrobnější fotku nechce. To ale do protokolu nedala, že odmítla.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 314
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - Židlochovický úřad
« Odpověď #196 kdy: 14 Května 2018, 15:04:24 »

Takže jste měl důkazní návrh, jehož provedení ohledáním bylo realizovatelné bez obtíží (vylézt před barák a auto si prohlédnout), ale nemáte o učinění tohoto návrhu žádný písemný záznam a tudíž se patrně ani SO nebude muset obtěžovat odůvodněním, proč provedení takového důkazu považoval za nadbytečné.

Zároveň vás tedy SO donutil vyjádřit se hned, a vy jste na to patrně přistoupil, když se ve vámi podepsaném protokolu píše, že jste se vyjádřil.

Nezkoumal jsem, jaká je v případu důkazní a procesní situace a zda tyto dílčí tahanice o to, kdy se smíte vyjádřit, a zda je pro vydání rozhodnutí potřeba něco dalšího zjišťovat o tvrzené nehodě, mohou mít nějaký reálný dopad na výsledek řízení, ale berte to jako poučení - když všechno úřednici odkývete, tak se pak ničemu nedivte.

EDIT: Teď koukám, že ten návrh na ohledání v protokolu je, takže v tomto smyslu beru výtku zpět. Ohlídejte si, zda odůvodnění neprovedení tohoto důkazu bude součástí rozhodnutí, pokud ne, je to bod do odvolání.
« Poslední změna: 14 Května 2018, 15:10:02 od hh »
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - Židlochovický úřad
« Odpověď #197 kdy: 14 Května 2018, 15:32:48 »

Ohledně auta - před zahájením prestupku provozovatele jsem si změnil SPZ, avšak v protokolu je stará SPZ. Lze to také nějak použít?

A chtěl jsem po úředníci doložení jmenovaných dokumentů, i tohle ignorovala a vyzval jsem ji v protokolu znovu.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - Židlochovický úřad
« Odpověď #198 kdy: 14 Května 2018, 16:00:21 »

no určitě. Do odvolání jim to napálit s tím, že provozovatel takové auto nemá a ke dni přestupku ani neměl.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - Židlochovický úřad
« Odpověď #199 kdy: 14 Května 2018, 16:15:32 »

no určitě. Do odvolání jim to napálit s tím, že provozovatel takové auto nemá a ke dni přestupku ani neměl.

Myšleno tak, že před zahájením Správního deliktu došlo ke změně SPZ v důsledku poškození a nečitelnosti.

Tím pádem asi dobře, že úřednice auto neviděla nebo nemá detailnějsi fotografii.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - Židlochovický úřad
« Odpověď #200 kdy: 14 Května 2018, 16:28:34 »

No tak to nepomůže. To je stejné, jako kdybyste třeba auto před řízením prodal, také to nic neznamená.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 314
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - Židlochovický úřad
« Odpověď #201 kdy: 14 Května 2018, 16:36:02 »

Jakákoliv změna RZ, ať už jde o výměnu, překlep atp., nepředstavuje pro úřad větší překážku, lze-li z dostupných podkladů, tj. především fotky z automatu spojenou s úřední evidencí, dovodit, že šlo o vozidlo provozované obviněným. Na druhou stranu, není asi důvod to úřadu usnadňovat, a zejména jestli ve vymezení skutku použil nějakou ne zcela přesnou formulaci (např. vozidlo RZ XY, jehož jste provozovatelem), tak je klidně zaměstnat, ať jsou nuceni si to ověřit. Jde sice jen o kouřovou clonu, ale je přeci i v zájmu úřadu, aby rozhodnutí bylo formálně bez chyb ...
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - Židlochovický úřad
« Odpověď #202 kdy: 14 Května 2018, 16:41:02 »

No tak to nepomůže. To je stejné, jako kdybyste třeba auto před řízením prodal, také to nic neznamená.

Tak už si rozumíme, děkuji.

Lze se ještě dodatečně vyjádřit k podkladům ? Popravdě si stejně myslím, že bude taktické úředníci v tom nechat a rozmaznout její chyby v odvolání.

Tuto taktiku "nechat ji v tom" popisoval už Číkus v případu Barbra, kde tu zafungovalo.
Mimochodem tam.to řešila stejná úřednice a ten případ se vyvíjí podle obdobného modelu.

EDIT - myšleno že i kdyby možnost byla, stejně se nevyjadřovat
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - Židlochovický úřad
« Odpověď #203 kdy: 20 Května 2018, 21:53:53 »

V rámci volného času jsem si sepsal předběžné odvolání, rozhodnutí ještě nedorazilo

Úřednice má všechny podklady pro vydání rozhodnutí a nevím, kdy mi přijde dopis, jelikož to nebyla schopna říct. Čeká mě za dva týdny dovolená u moře a kdyby náhodou, tak at ho pak můžeme upravit.

Poprosím Vás, zda by jste nakoukli a předběžně zhodnotili, případně co dodat a dalo by se udělat jinak. Díky.
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - Židlochovický úřad
« Odpověď #204 kdy: 20 Května 2018, 23:09:47 »

Bod a) v C.Rozsáhlé vady měření a dokumentů je poněkud nesrozumitelný.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - Židlochovický úřad
« Odpověď #205 kdy: 22 Května 2018, 12:37:40 »

Bod a) v C.Rozsáhlé vady měření a dokumentů je poněkud nesrozumitelný.

Jak to myslíte? Nerozumím.  ;)
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - Židlochovický úřad
« Odpověď #206 kdy: 24 Května 2018, 12:48:11 »

Mimochodem dorazilo dnes od JM kraje, že usnesení Židlochovic se potvrzuje a odvolání se zamítá. Šlo o odvolání skrz to, že Židle odmítly můj požadavek na ústní jednání.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - Židlochovický úřad
« Odpověď #207 kdy: 12 Června 2018, 12:48:25 »

Tak a je to tady ! Taťána se činila, viz. obrázky. Nedávno jsem zveřejnoval "odvolání" nanečisto, co se tu dá ještě napadnout? Ty nejdůležitější části jsem zvýraznil červeně dle mě.

IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - Židlochovický úřad
« Odpověď #208 kdy: 13 Června 2018, 09:22:59 »

Sepsáno ODVOLÁNÍ - vlastně jsem jen doplnil šablonu. Jedná se už o full size. Poprosím o kontrolu a případnou korekci. Technický dotaz - musím dokládat přílohy, jako návod k radaru?
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - Židlochovický úřad
« Odpověď #209 kdy: 13 Června 2018, 16:29:47 »

Vozidlo bylo reálně od radaru ze vzdálenosti poloviční, tedy 30 m (vzdálenost od radaru za přechod pro chodce) a v takovém případě je průměr svazku, což je stále víc než šířka automobilu, která je dle výrobce po zaokrouhlení 1,7 m a opět větší část svazku automobil míjí, tím pádem byl radar neodborně nastaven.

Já tomu skutečně nerozumím ...  :'(
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 18