30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 18

Autor Téma: [LOST] Výzva - Židlochovický úřad  (Přečteno 50982 krát)

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - Židlochovický úřad
« Odpověď #135 kdy: 08 Listopadu 2017, 20:45:54 »

Pro pobavení:

1. návštěva - viz. výroky a citáty. Byl jsem z ní nervozní a nevěděl co říct.

2. návštěva - úplně doslova na mě civěla, upnutý pohled (dost nepříjemné) a sledovala můj výraz, když jsem si četl spis. Při čtení jsem se začal usmívat a potvrdil jsem ji svou teorii o Helmutovi, načež se ironicky usmála a řekla "no dobře no". Pokoušel jsem se o konverzaci, skončili jsme jen u toho, že venku fakt fouká vítr. Už jsem byl uvolněnější.
Stihl jsem se seznámit na chodbě při čekání s jejím druhým kolegou, panem Staňou, což je borec asi ještě mladší než já. Toho zajímalo, co tu dělám a proč, tak jsem mu to jednoduše vysvětlil. Ten už byl sdílnější, popovídali jsme si o geografii Židlochovic.
Dělá tam ještě jeden, takový vousáč, pan Půček. Ten je tam asi chvilku a málem jsme se srazili, když jsem odccházel z budovy, protože civěl do telefonu a nevšiml si mě stát. 

3. návštěva - zajímalo jí, co tím sleduji a o co mi jako jde, tak jsem jí zchladil, že se jdu jen podívat a že to bude rychlé. Tentokrát už byla sdílnější ke konverzaci, takže jsem se jí ptal jestli má dárky už na Vánoce a dal jí tip na rakouský obchod, že tam mají fakt oblečení za dobrý ceny a ona, že tam pravidelně jezdí a odvětil jsem jí, že z tama mám oblečení na sobě, ale musím si tam udělat znovu výlet, protože jsem zhubl a je mi to velké.
Při odchodu jsem jí zdvořile řekl, že jí to dnes sluší, což zůstala na mě civět nechápavým výrazem a sekretářka vedle se začala smát. Celou dobu jsem byl uvolněný, úplně v klidu a ještě jsem se celou dobu usmíval.

To víte, dělám v obchodě a ono zjistíte, že kolikrát s takovým uvolněným a usměvavým přístupem jde to lépe a toho člověka jste schopen mít, tam kde chcete. Nehraju si na nějakého Majka, ale jsem fakt sám sebou. To mě naučila má práce.

Tak jsem vložil takovou menší vsuvku pro pobavení a jakmile budu mít dopis, nahraji.

IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - Židlochovický úřad
« Odpověď #136 kdy: 09 Listopadu 2017, 08:06:44 »

No vypadá to, že na čtvrtém rande proběhne koitus ;D A pro námitku podjatosti budeš mít řádně nabito!
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 140
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - Židlochovický úřad
« Odpověď #137 kdy: 09 Listopadu 2017, 08:53:30 »

…spíš vybito  ;)
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - Židlochovický úřad
« Odpověď #138 kdy: 10 Listopadu 2017, 11:06:05 »

Tak a je to tady !!
Taťána se nasrala a poslala příkaz. Červené body jsou ty stěžejní !!

IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - Židlochovický úřad
« Odpověď #139 kdy: 12 Listopadu 2017, 20:23:09 »

Chystám se podat odpor a to už v úterý, jelikož do té doby se pak už k poště nedostanu a nechci tu lhůtu propásnout !!

Odpor už mám sepsaný vč. námitky podjatosti, ovšem jen mě zajímá - mám požadovat v dopise výslech strážníků a nebo to nechat být?
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 140
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - Židlochovický úřad
« Odpověď #140 kdy: 12 Listopadu 2017, 22:14:14 »

No tak výslechem strážníka můžete jen získat, ne?
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - Židlochovický úřad
« Odpověď #141 kdy: 13 Listopadu 2017, 07:41:11 »

Jen jsem si nebyl jistý, kdy to požadovat, ale ano, máte pravdu  ;)
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - Židlochovický úřad
« Odpověď #142 kdy: 14 Listopadu 2017, 17:06:55 »

Dnes podán strohý odpor a požadavkem na výslech pana Šebka a RadaraAdmina, bez námitky podjatosti.

Všimli jste si toho výroku? "Přestupek byl spáchán automatickým technickým prostředkem... :D
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - Židlochovický úřad
« Odpověď #143 kdy: 26 Listopadu 2017, 20:31:19 »

Někde jsem četl, že od vydání příkazu mají měsíc na to rozhodnout. Je to pravda nebo lež?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - Židlochovický úřad
« Odpověď #144 kdy: 27 Listopadu 2017, 10:30:45 »

Myslím že to není pravda.. a stejně lhůty pro úřad jsou většinou pořádkové a z jejich nedodržení nic nevyplývá..
jedině když myslíte že jim to dlouho trvá tak můžete podat nadřízenému orgánu podnět k opatření proti nečinnosti.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 314
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - Židlochovický úřad
« Odpověď #145 kdy: 27 Listopadu 2017, 12:24:12 »

Někde jsem četl, že od vydání příkazu mají měsíc na to rozhodnout. Je to pravda nebo lež?
Je to pravda, jde o obecnou lhůtu pro vydání rozhodnutí, srov. § 71 SprŘ. V případě, že má proběhnout ÚJ nebo některá z dalších vyjmenovaných operací, je to plus další měsíc. Ale přesně jak píše 2M, je to lhůta pořádková a překračuje se zcela běžně - lze sice žádat opatření proti nečinnosti, ale u menšího prodlení vzniklého tím, že SO jednoduše nestíhá, to někdy vede spíše k dalšímu zdržení danému tím, že SO celý spis zabalí a pošle nahoru.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - Židlochovický úřad
« Odpověď #146 kdy: 27 Listopadu 2017, 19:36:16 »

A když jsem žádal o ústní jednání vč. výslechů svědků, jsou povinni mi vyhovět a nebo to mohou smést ze stolu a rozdhonout?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - Židlochovický úřad
« Odpověď #147 kdy: 27 Listopadu 2017, 23:24:48 »

Podle nového přestupkového zákona už nejsou povinni vyhovět, ale aspoň formálně se tím musí zabývat a zdůvodnit..

Citace
(2) Správní orgán nařídí ústní jednání na požádání obviněného, je-li to nezbytné k uplatnění jeho práv; jinak návrh zamítne usnesením, které se oznamuje pouze obviněnému. O právu žádat nařízení ústního jednání musí být obviněný poučen. Správní orgán nařídí ústní jednání i bez požádání obviněného, je-li to nezbytné pro zjištění stavu věci. Správní orgán prvního stupně nařídí ústní jednání i bez požádání obviněného, je-li obviněným mladistvý.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - Židlochovický úřad
« Odpověď #148 kdy: 28 Listopadu 2017, 11:24:28 »

Tak nějak tuším, že to asi zamítnou a tím pádem čas opět Taťánu navštívit. Počkám až na dopis.

Zkompletovat spis a ponechat si lhůtu na vyjádření k podkladům? Když ano, vyjádřit se k nim nebo nechat ji rozhodnout?
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 140
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - Židlochovický úřad
« Odpověď #149 kdy: 28 Listopadu 2017, 13:09:09 »

jasně, myslím si že vhodný postup by byl asi takový, že si prohlédnete spis a požádáte o jeho patřičné doplnění, např.: návodem k radaru, protokolem o jeho instalaci a ověření a tak dále.
Jen se zeptám — soudružka Helmutová je skutečná osoba, která je schopna případně spolupracovat a nebo se jedná o osobu smyšlenou či zcela nespolupracující?
Až bude spis úplný, požádáte ji, aby Vás vyrozuměla. Zároveň ji vyzvete, aby obeslala soudružku Helmutovou, jejíž svědeckou výpověď požadujete…
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 18