30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Buzerace s měřením rychlosti už dopadá také na cyklisty  (Přečteno 1627 krát)

jafo

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil

Svět se v prdel obrací. 40let jsem jezdil a kole a ani ve snu mě nenapadlo, že mě policisté mohou pokutovat po překročení 20km/h.
https://www.novinky.cz/auto/clanek/policie-v-torontu-vyrazila-na-neukaznene-cyklisty-na-cyklostezce-pouziva-radar-40338973


A vůbec je takový žlutooranžový uslintaný papír na obrázku dole u země legálně závazný?
Cyklisté neradujte se za chvíli na tom budete s buzerací stejně jako motoristi. A nebude to mít mnoho společného s bezpečností stejně jako u aut. Je to podle mě naprostá hovadina nutit cyklisty jezdit 20 - pokud nemají elektrokolo.

Je to postoj neomarxistických šílenců co nás tyranizují - tedy pardon vládnou. Dříve jel každý jak uznal za vhodné a když si nabil hubu byl to jeho problém. Dříve každý vážil riziko co bude dělat při chřipkové epidemii. Dnes za nás chřipkovou epidemii řeší vlády s pomocí nefunkčních náhubků a domácího vězení.
« Poslední změna: 14 Října 2020, 10:42:34 od jafo »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Buzerace s měřením rychlosti už dopadá také na cyklisty
« Odpověď #1 kdy: 12 Října 2020, 20:14:32 »

A vůbec je takový žlutý uslintaný papír na obrázku dole u země legálně závazný?

Aspoň u nás není, ale asi tu povinnost stanoví něco jiného a ten papír je jen upozornění.
IP zaznamenána

jafo

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
Re:Buzerace s měřením rychlosti už dopadá také na cyklisty
« Odpověď #2 kdy: 14 Října 2020, 12:47:32 »

Mě by zajímalo kterej kokot zase tohle vymyslel. Když jsem si zobrazil svůj rychlostní profil na manuálním kole tak tam klidně mám i přes 40km/h a nikoho jsem neohrozil. A to, že někdo takovou hovadinu vymyslel v cizině neznamená, že to k nám nemůže dorazit.
« Poslední změna: 14 Října 2020, 12:51:28 od jafo »
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Buzerace s měřením rychlosti už dopadá také na cyklisty
« Odpověď #3 kdy: 14 Října 2020, 12:53:54 »

Zrovna včera jsem viděl borce na kole, co si červenou zkracoval jízdou po chodníku mezi lidma a pak se z chodníku vřítil autům pod kola ani se pořádně nepodíval.
Lidi mají pocit, že když sednou na kolo, tak pro ně žádné pravidla neplatí.

A je to v torontu. Takže těžko povědět, jestli je žlutá cedule u země pro ně závazná.
IP zaznamenána

jafo

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
Re:Buzerace s měřením rychlosti už dopadá také na cyklisty
« Odpověď #4 kdy: 14 Října 2020, 13:00:41 »

Já tím, že současně řídím auto tak to vnímám z obou stran. Je mi jasné, jak to ten řidič vnímá. A neodvážil bych se vědomě ohrozit jízdou na kole okolní provoz. Nějaké drobné přehlédnutí udělá někdy každý - mělo by jich být co nejméně.

Ale bohužel jsou mezi námi cyklisté, kteří na dopravní značení zvysoka dlabou. A nejhorší jsou cyklisti s přečipovaným E-kolem. Ti nemají zkušenosti ani fyzičku a přitom v podstatě řídí motorku.

Jak odhaduji chování orgánů státní správy, tak dokáží všechno svést na rychlost a všechny začít dusit.
« Poslední změna: 15 Října 2020, 08:54:00 od jafo »
IP zaznamenána