30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Náraz do stojícího vozu  (Přečteno 1235 krát)

paramo99

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Náraz do stojícího vozu
« kdy: 08 Června 2023, 01:25:12 »

Dobrý den,

 rád bych požádal o radu k nastalé situaci. Svým vozem jsem narazil do jiného stojícího, neosvětleného, nebo jinak neoznačeného vozu, který stál ve druhé řadě na zákazu stání. Vuz stál asi 10m za tramvajovým pásem, kde jsem v tu dobu dával prednost projizdejici tramvaji. Po rozjetí jsem se na mě zezadu nalepilo auto, zrejme se zapnutými dalkovými světli, načež jsem se podíval do zpetneho zrcatka a zhruba v cca 35km/h jsem narazil do neosvětleneho vozu.

Mám v takové situaci realnou šanci uspet u správního rízení, ke kterému jsem případ odeslal. Jelikož se necítím jako viník nehody.


Děkuji za každou radu, nebo informaci
« Poslední změna: 08 Června 2023, 13:42:31 od paramo99 »
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Re:Náraz do stojícího vozu
« Odpověď #1 kdy: 08 Června 2023, 07:02:45 »

Já bych řekl, že ne.
Stojící vozidlo i když na špatném místě samo o sobě nehodu způsobit nemůže.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 869
    • Zobrazit profil
Re:Náraz do stojícího vozu
« Odpověď #2 kdy: 08 Června 2023, 08:46:16 »

Jelikož se necítím jako viník nehody.
Že do auta naběhne v 60tce cigán, to už jsem četl... Ale že do auta nabourá stojící vozidlo, to je novinka.. Přirovnal bych to k neposkvrněnému početí, takže zřejmě jdu vyhlížet kometu.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Náraz do stojícího vozu
« Odpověď #3 kdy: 08 Června 2023, 08:56:29 »

Nicméně nemyslím si, že je to naprosto jednoznačné. Ano, samozřejmě je nesmysl, aby stojící auto nabouralo, nicméně může mít svůj podíl viny na tom, že stálo v nepřehledném úseku a navíc v zákazu a tedy mohlo mít svůj podíl na havarii.
Dám alternativní příklad. Řidič zaparkuje auto uprostřed dálnice a jde se vyčůrat. Když mu ale mezitím někdo auto rozstřelí, čí je to tedy vina?



Tady je to mnohem těžší na prokazování, proč stojící auto nebylo vidět a nemyslím sí, že to ve správku obstojí…
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Náraz do stojícího vozu
« Odpověď #4 kdy: 08 Června 2023, 09:45:35 »

Alternativně mohl tomu přispět ten, co oslepil dálkovým světlem. Ale to prokázat bude téměř nemožné, pokud není vzadu kamera.
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 635
    • Zobrazit profil
Re:Náraz do stojícího vozu
« Odpověď #5 kdy: 08 Června 2023, 10:29:45 »

Nebyl by k tomu situační nákres? Včetně dopravního značení.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Náraz do stojícího vozu
« Odpověď #6 kdy: 08 Června 2023, 10:34:56 »

Předpokládám, že budete "vymáchán" v gumovém § 18 (1) zák.361/2000. Nicméně není neobvyklé, že je shledána spoluvina - zde tedy asi nezjištěného řidiče.
Ale že byste byl vyviněn - je docela nepravděpodobné.
« Poslední změna: 08 Června 2023, 13:45:58 od gumidos »
IP zaznamenána