30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Anketa

Přijatá a potencálně plánovaná opatření proti tomu čínskému syflu

Zachraňují nás před pohromou - jen přitvrdit
- 15 (27.8%)
Zatím přiměřená, ale už to stačí proboha
- 15 (27.8%)
Zatím přiměřená, ale zavřít nás za železnou oponu snad nemuseli, ne?
- 4 (7.4%)
Jsou pohroma sama o sobě
- 20 (37%)

Celkem hlasů: 54

Hlasování ukončeno: 16 Března 2020, 16:41:30


Stran: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 13

Autor Téma: Coronavirus a jeho důsledky na práva občanů a vše kolem něj  (Přečteno 35881 krát)

TomRider

  • Příspěvků: 151
  • Jsem pirát silnic a můj revír je dálnice :-)
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána
Co mají společného úředník a žába?
Celý den jen sedí, čumí a vymýšlí nesmysly.

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 754
    • Zobrazit profil
Re:Coronavirus a jeho důsledky na práva občanů a vše kolem něj
« Odpověď #121 kdy: 18 Března 2020, 22:01:47 »

taky pozoruji
ale v karanténě nejsem, tak to přikládám právě těm homeoficům
přetížení sítě, btsky si nás přehazujou jak můžou..

dnes jsem se stavošem telefonoval na 3x, nakonec jsem musel zastavit
za jízdy to prostě padalo a to nebyl přesun po dálnici, ale po okraji města
IP zaznamenána

TomRider

  • Příspěvků: 151
  • Jsem pirát silnic a můj revír je dálnice :-)
    • Zobrazit profil
Re:Coronavirus a jeho důsledky na práva občanů a vše kolem něj
« Odpověď #122 kdy: 18 Března 2020, 22:29:05 »

Mohu řídit bez roušky ? Nebo musím mít roušku? A budete po venku nosit roušku ?
IP zaznamenána
Co mají společného úředník a žába?
Celý den jen sedí, čumí a vymýšlí nesmysly.

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:Coronavirus a jeho důsledky na práva občanů a vše kolem něj
« Odpověď #123 kdy: 18 Března 2020, 22:44:22 »

Relevantní část toho opatření doslova zní

„Vláda zakazuje s účinností od 19. března 2020 od 00:00 hod. všem osobám pohyb a pobyt na všech místech mimo bydliště, bez ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa) jako je respirátor, rouška, ústenka, šátek, šál nebo jiné prostředky, které brání šíření kapének.“

Chápal bych to pro případ, že jede řidič sám, tak, že auto s uzavřenou karoserií je docela účinný jiný prostředek, který brání šíření kapének.
IP zaznamenána

Jojoba

  • Příspěvků: 442
    • Zobrazit profil
Re:Coronavirus a jeho důsledky na práva občanů a vše kolem něj
« Odpověď #124 kdy: 18 Března 2020, 22:49:44 »

Triangulace - již pře lety mi jeden kriminálník sdělil povzbuzující informaci, že data o připojování mobilu k místním převaděčům ( bodům sítě ) mají provozovatelé povinnost uchovávat po několik měsíců a na požádání předat uniformované autoritě či jinému ramenu inkvizice.......
Tož teda informovaný souhlas k triangulaci je jen iluze již dávno ztracené svobody....... tehdy to řešilo odebrání baterky, dneska u šmatlafounů jen vlhký sen......
Eště že mám stále N6310.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Coronavirus a jeho důsledky na práva občanů a vše kolem něj
« Odpověď #125 kdy: 18 Března 2020, 22:54:11 »

A budete po venku nosit roušku ?
Tak urcite, a taky budu jezdit pod limit (tedy bezpečně!) a udávat lidi co roušku nemaj, nejhorsi sou ti co jdou vyvencit psa na louce ve 4 rano, ty budu udavat nejvic, uz mam na okne pripravenou zrcadlovku aby to kluci od policie měli lehčí. Taky doufam že obnoví Stanné právo a budou tyhle nezodpovědný hovada popravovat.

https://www.novinky.cz/diskuze/40317132

Spis by me zajimalo jak se proti pripadnym sankcim branit, jestli to vubec pujde. Nejaky argumenty proc nemit rousku?
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Coronavirus a jeho důsledky na práva občanů a vše kolem něj
« Odpověď #126 kdy: 18 Března 2020, 23:09:45 »

Spis by me zajimalo jak se proti pripadnym sankcim branit, jestli to vubec pujde. Nejaky argumenty proc nemit rousku?
Asi záleží na kontextu. Když jdu liduprázdnou ulicí ke svému autu, tak nevidím materiální znak. Ale v době stanného práva bych kontakt zejména s měšťákem neriskoval.
A taky není jasné, jestli, když to ráno nakašlu do mlhy, že to tam pár hodin nevydrží. Asi by ve správku figuroval nějaký MuDr znalec...
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Coronavirus a jeho důsledky na práva občanů a vše kolem něj
« Odpověď #127 kdy: 18 Března 2020, 23:16:12 »

Asi záleží na kontextu. Když jdu liduprázdnou ulicí ke svému autu, tak nevidím materiální znak. Ale v době stanného práva bych kontakt zejména s měšťákem neriskoval.
A taky není jasné, jestli, když to ráno nakašlu do mlhy, že to tam pár hodin nevydrží. Asi by ve správku figuroval nějaký MuDr znalec...
To tam nakaslu stejne s rouskou, jen toho bude o ty vetsi kapenky mene (ty budou na rousce a roznesou je bezdomovci po popelnicich).
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Coronavirus a jeho důsledky na práva občanů a vše kolem něj
« Odpověď #128 kdy: 18 Března 2020, 23:41:19 »

To tam nakaslu stejne s rouskou, jen toho bude o ty vetsi kapenky mene (ty budou na rousce a roznesou je bezdomovci po popelnicich).
Nejsem ani epidemiolog ani virolog. Přijde mi to podobné, jako když se za války v anglii sbíraly lžičky a ešusy jakože na letadla. Ve skutečnosti to vyhodili a letadla dělali dál z nějaké rudy, ale zvyšovalo to morálku obyvatelstva. Takže, když tu roušku mám v práci, tak si ji nechám i venku, když jsou kolem nějaký lidi. Někdo z toho má dobrý pocit a mě to nevadí. A hádat se o to s nějakým debilem v placaté čepici fakt nemusím.
IP zaznamenána

TomRider

  • Příspěvků: 151
  • Jsem pirát silnic a můj revír je dálnice :-)
    • Zobrazit profil
Re:Coronavirus a jeho důsledky na práva občanů a vše kolem něj
« Odpověď #129 kdy: 19 Března 2020, 00:57:43 »

Po koravirusu by mohli  dát amnestie na přestupky
IP zaznamenána
Co mají společného úředník a žába?
Celý den jen sedí, čumí a vymýšlí nesmysly.

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 898
    • Zobrazit profil
Re:Coronavirus a jeho důsledky na práva občanů a vše kolem něj
« Odpověď #130 kdy: 19 Března 2020, 08:36:28 »

Nejaky argumenty proc nemit rousku?

Tak budeme se bavit o situaci, kdy jsme na ulici, v obchodě, v MHD a nejsme tam úplně sami. Pak jedinný argument proč nemít roušku je, že jsem bezohledný zmrd.


Edit: Ješte by bylo asi omluvitelné, kdyby roušku neměl ten co onemocnění již prodělal a byl opakovaně testován, že další nemoc nešíří.

 
« Poslední změna: 19 Března 2020, 08:45:14 od pk202 »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 898
    • Zobrazit profil
Re:Coronavirus a jeho důsledky na práva občanů a vše kolem něj
« Odpověď #131 kdy: 19 Března 2020, 08:43:12 »

...Přijde mi to podobné, jako když se za války v anglii sbíraly lžičky a ešusy jakože na letadla. Ve skutečnosti to vyhodili....

Možná se dříve dohadujete, než se informujete. Rouška nositele proti viru neochrání, ale naopak omezuje nositeli viru jeho šíření - a to dost podstatně. Pokud o tom máte nějaké pochybnosti, zkuste použít selský rozum a přemýšlejte, proč si roušky dávají doktoři při operaci na xicht už celá staletí....pokud by to k ničemu nebylo, určitě by se jim bez nich operovalo pohodlněji.
« Poslední změna: 19 Března 2020, 08:45:53 od pk202 »
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Coronavirus a jeho důsledky na práva občanů a vše kolem něj
« Odpověď #132 kdy: 19 Března 2020, 08:55:03 »

Rouška nositele proti viru neochrání, ale naopak omezuje nositeli viru jeho šíření - a to dost podstatně.
Bavíme se o situaci, kdy jdu ráno liduprázdnou ulicí ke svému autu. Tam mám roušku jen z důvodu morálky. Mezi lidma je to samozřejmě žádoucí a účinné.
IP zaznamenána

mortas

  • Příspěvků: 151
    • Zobrazit profil
Re:Coronavirus a jeho důsledky na práva občanů a vše kolem něj
« Odpověď #133 kdy: 19 Března 2020, 09:15:48 »

No pak je tu ještě hypotetická možnost - že roušku nemám..? Stát to sice nařídi... ale já nic takového doma nevedu a vyrobit to neumím, k sehnání to není... Hodlám to řešit nošením kafíje - tj. pokud uvidíte někoho v kožené bundě s omotanou hlavou, tak to není Talibánec ale já.. tak prosím nestřílet :-)
IP zaznamenána

plešoun

  • Příspěvků: 193
    • Zobrazit profil
Re:Coronavirus a jeho důsledky na práva občanů a vše kolem něj
« Odpověď #134 kdy: 19 Března 2020, 09:18:44 »



Možná se dříve dohadujete, než se informujete. Rouška nositele proti viru neochrání, ale naopak omezuje nositeli viru jeho šíření - a to dost podstatně. Pokud o tom máte nějaké pochybnosti, zkuste použít selský rozum a přemýšlejte, proč si roušky dávají doktoři při operaci na xicht už celá staletí....pokud by to k ničemu nebylo, určitě by se jim bez nich operovalo pohodlněji.

Smrad a do obličeje cákající tělní tekutiny?
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 13