30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Chaos kvůli ekoloběžkám: Města s nimi bojují, Ostrava je v centru zcela zakázala  (Přečteno 1531 krát)

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 252
    • Zobrazit profil

Kdo z místních členů dokáže vymyslet značku zakazující vjezd ekoloběžce před nahlédnutím do fotogalerie či dokonce před přečtením článku?

https://chebsky.denik.cz/zpravy-z-ceska/ekolobezky-chaos-ceska-mesta-20221017.html
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil

Citace
Do Hradce Králové se letos sdílené elektrokoloběžky nevrátily vůbec. Firmy Bolt a Lime se po vyjednávání s magistrátem nedohodly na podmínkách. Podle náměstka primátora Pavla Marka nechtěly nést sankce za nesprávně odložené koloběžky.


Takhle se na ně musí.
Odhozenou koloběžku prostě sebrat a někde uskladnit do vyzvednutí oprávněným zaměstnancem společnosti. Samozřejmě za nějaký manipulační poplatek.
A lime s boltem snad vědí, kdo měl koloběžku naposledy a zda s ní bylo manipulováno po ukončení jízdy.
Pak by nebylo nic snažšího než náklady přenést na toho, kdo tam tu koloběžku takle odhodil. Turista by dostal 100€ pokuty a snad by ho to pak naučilo chovat se někde na návštěvě slušně. Pokud ne, určitě nebude problém mu dát doživotní ban.
« Poslední změna: 18 Října 2022, 09:55:44 od cocomoon »
IP zaznamenána

Medojed

  • Příspěvků: 342
    • Zobrazit profil

Turista by dostal 100€ pokuty a snad by ho to pak naučilo chovat se někde na návštěvě slušně. Pokud ne, určitě nebude problém mu dát doživotní ban.

To je legrace, nebo to myslíte vážně?
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil

Tak u autopůjčovny v zahraničí to funguje úplně stejně.
Pokud prasím někde na dovolený s autem, autopůjčovně příde pokuta a automaticky je přefakturována na pronájemce.

Mě tedy příjde úplně normální, že když jedu někam na dovolenou, tak jsem host a snažím se tam chovat slušně, v noci nehulákat a neodhazovat odpadky a koloběžky kde mě napadne (koloběžku jsem si teda v životě nepůjčil, ale kdyby přece jen, tak jí určitě neodhodím uprostřed chodníku).
Pokud se nějaký turista není v naší zemi schopen chovat slušně jako host, mělo by mu být rázně sděleno, že takto v ČR ne.

A pokud u nějaké společnosti budu porušovat pravidla a kazit její reputací, tak je snad jasné, že dostanu na její služby banána.
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil

Na to, abyste zaparkovanou koloběžku shodil na zem a nebo odsunul doprostřed chodníku, nepotřebujete aplikaci. Ergo prokazatelnost nula.

Takhle prosím ne.

Nápad s placeným uskladněním a tedy nepřímým přenesením odpovědnosti na provozovatele se mi ale líbí. Sice to taky není úplně fér, ale jednak to směřuje k podstatě skutečného problému lépe, než obecný zákaz vjezdu a pak to bude mít i regulační vyznam. Jsem totiž názoru, že provozovatele koloběžek jen těží z výhod a mají nulovou zodpovědnost a to způsobuje ty problémy.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil

Však to tam píšu, že by měli vědět, zda bylo s koloběžkou manipulováno po skončení jízdy.
Minimálně tam mají GPS. To, že jí někdo schodil až potom, by šlo dokázat pomocí gyroskopu.
To byl jen návrh na to, jak by se provozovatel mohl bránit proti nezodpovědným uživatelům. To je vztah mezí provozovatelem a zákazníkem. To ať si nějak vyřeší mezi sebou smlouvou. To vesměs není náš problém. Například půjčovny kol mají jasně definované stojany, kam se musí kolo vrátit.
Pokud by měli tyhle stojany i koloběžky. Ideálně i s nabíjením, zamezilo by se dalšímu nešvaru a to je ježdění starých dodávek po městě s cílem sebrat co největší počet koloběžek pro nabíjení.

Ano, přesně takto jsem to myslel. Že Hradec na to šel správně. Chceš u nás dělat bussines? Tak budeš za svůj bussines odpovědný, že nebude narušovat pořádek.
Nelíbí? Tak u nás nebudeš dělat bussines. Tečka.
Takto by na to měli jít všechny města. Poloopice by měli další ziskový segment a aspoň by méně otravovali řidiče.
« Poslední změna: 18 Října 2022, 11:38:51 od cocomoon »
IP zaznamenána

Medojed

  • Příspěvků: 342
    • Zobrazit profil

Pokud se nějaký turista není v naší zemi schopen chovat slušně jako host, mělo by mu být rázně sděleno, že takto v ČR ne.

Pokud se nějaký Pražák není v našem městě schopen chovat slušně jako host, mělo by mu být rázně sděleno, že takto v Brně ne. 55km/h na 50km/h tolerovat rozhodně nebudeme. Zabavme mu auto!
 
Pokud se někdo chová jako neohleduplná píča, ještě to neznamená, že na něj musíme poštvat stát, jen aby pak stát mohl buzerovat novou pravomocí úplně každého.
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 925
    • Zobrazit profil

Tak řidičům motorových vozidel je nejen v Brně rázně sděleno, že takhle teda ne. A když už odpovědnost provozovatele existuje, není důvod tím šikanovat jen motorová vozidla.

Spíš mě zaujala Ostrava.
Ostrava začátkem října přistoupila k razantnímu řešení – elektrická kola a koloběžky v centru města zakázala.

Prvně jsem vzpomněl na pošťačky, až se vrátí na staré Esky.
Jak bude řidič (cyklo/běžky) donucen k návštěvě STK pro důkaz o motoru.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 756
    • Zobrazit profil

to se jistě prokáže mozkovým myšlením  8)
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 925
    • Zobrazit profil

Jakože myšlením poloopicajta? To by mělo stačit jako jediný bod do odvolání.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 898
    • Zobrazit profil

zamezilo by se dalšímu nešvaru a to je ježdění starých dodávek po městě s cílem sebrat co největší počet koloběžek pro nabíjení.
Obávám se, že ty dodávky mají ještě další význam v tom, že přesunují koloběžky z míst kde je lidí více odkládají na místa kde je lidé více vyzvedávají.
IP zaznamenána