30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zas ty koleje ....  (Přečteno 5882 krát)

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Zas ty koleje ....
« kdy: 02 Září 2016, 10:47:56 »

http://olomouc.idnes.cz/nehoda-prejezd-zavory-postrelmov-dr2-/olomouc-zpravy.aspx?c=A160831_2270100_olomouc-zpravy_lds

Jakmile někdo vjede na přejezd na červenou, je to vrah a je třeba mu dát veeeeelkou pokutu a sebrat na doživotí papíry, již dokonce na místě ..... jakmile vjede na přejezd zaměstnanec úřadu (ikdyž to byl spíše dělník v multicaru), který jede ten den JIŽ POPÁTÉ (což je opravdu argument, jenž dodá celému požadavku tu správnou váhu) ..... je třeba dát tam závory.

Já našel 3 přejezdy na mapě (jeden mi chybí, jelikož není mapový podklad pro streetview), na kterém přejezdu se stala nehoda se smrtelným zraněním nevím. Konkrétně ale např. u toho prvního bych řekl že chyba nebude v provozovateli dráhy, nýbrž v komunikaci (resp provozovateli komunikace), jenž kříží dráhu ... kdy v plném provozu, ve chvíli kdy mi do xichtu svítí slunce a já odbočuji vlevo na přejezd (za mnou se tvoří kolona a já chci stihnout mezeru aut v protisměru ... třeba když mám za sebou vozejk ... no asi z psychologického hlediska to není zrovna nejlepší situace a nějaké rozumné zastavení před přejezdem s vyčkáním než projede vlak se ani konat nemůže ...

1) (odkaz)
2) (odkaz)
3) (odkaz)
« Poslední změna: 02 Září 2016, 12:44:13 od zceyee »
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Zas ty koleje ....
« Odpověď #1 kdy: 02 Září 2016, 11:03:27 »

Závory? K čemu? Co dát takhle závory na každou křižovatku kde jsou semafory?

Pakliže na přejezdu svítí červený světla nemá tam nikdo vjíždět a jestli to i přes to riskne je to jeho risk...

Závory nic nezachráněj, viz. Studénka, Frýdek-Místek atd..
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Zas ty koleje ....
« Odpověď #2 kdy: 02 Září 2016, 12:45:00 »

Tak jsem ten první příspěvek upravil, nevíte někdo na jakém přejezdu se ta nehoda stala?
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:Zas ty koleje ....
« Odpověď #3 kdy: 02 Září 2016, 19:50:12 »

Podle fotky v článku se jedná o tento přejezd
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Zas ty koleje ....
« Odpověď #4 kdy: 02 Září 2016, 20:43:28 »

Fotka v článku by měla být z nehody na jednom ze dvou přejezdů jenž jsou dle obce "nebezpečné", ze které byl smrťák však z článku neplyne. Ještě mě napadlo to řešit vypuklými zrcadly ... což by bylo takové bonusové opatření, které by mohla obec financovat ze svého.

Sám občas jezdím přes jeden takový přejezd a je to fakt nepříjemné když přes tu hlukovou zábranu není vidět ... v noci, světla na přejezdu vypnuté a v místě kde často funguje posun vagónů ... předevčírem jsem kvůli tomu skoro vystoupil abych se přesvědčil že tam nic nejede ...
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 092
    • Zobrazit profil
Re:Zas ty koleje ....
« Odpověď #5 kdy: 02 Září 2016, 20:51:16 »

Lahůdka na mé milované II/503 v SK - přes přejezd jezdím maximálně 20 km/h, se staženými okny a nastraženým sluchem. Rozhledový trojúhelník odpovídá rychlosti svižné chůze. https://www.google.cz/maps/place/900+53+Pernek,+Slovensko/@48.3789122,17.1215909,3a,66.8y,299.57h,89.28t/data=!3m4!1e1!3m2!1sAN2YwmZ9ZhXdYFlC9GJ-Jw!2e0!4m2!3m1!1s0x476c951dcfd75a35:0x400f7d1c6970120?hl=cs
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.