30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: zastavení na IP13c bez poplatku - možná strategie?  (Přečteno 1059 krát)

trautenberk

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
zastavení na IP13c bez poplatku - možná strategie?
« kdy: 09 Listopadu 2023, 22:07:29 »

Pěkně prosím, po přečtení několik vláken zde, o upřesňující radu. Dorazila mi jako provozovateli výzva k uhrazení určené částky za stání na parkovišti označeném IP13c bez zaplacení. Datum zjištění 26.10. Vím, kdo auto ten den měl (skutečně jsem ho neřídil 8), do spisu nahlédnu - vypadá to nyní jen na jeden průjezd bonzauta - a mám následující strategii:

1) určenou částku budu ignorovat
1a) v mezičase pro sicher ofotím spis
2) do 60 dnů od toho 26.10. nabonzuju přes DS skutečného řidiče (dostane instruktáž)
3) pokud ho vyzvou k podání vysvětlení, řekne, že auto neřídil, půjčil ho v ten den k užívání další osobě, jejíž totožnost zná, ale s ohledem na § 22 občanského zákoníku se k tomu nebude dále vyjadřovat.

Prosím o názor, jestli je taková strategie použitelná? A pokud mohu dotaz 2, pokud bych to nechal spadnout do sprdele, je z toho nějaká rozumná cesta ven - příkaz, podání odporu, a jak případně dál, pokud by to úřad řešil?

Díky moc!



IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 322
    • Zobrazit profil
Re:zastavení na IP13c bez poplatku - možná strategie?
« Odpověď #1 kdy: 10 Listopadu 2023, 13:10:15 »

Není.

Toto vede jen a pouze k provozovateli - úřad v době nezjistil totožnost řidiče a překlopí na sprdel. Další prosím.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:zastavení na IP13c bez poplatku - možná strategie?
« Odpověď #2 kdy: 10 Listopadu 2023, 13:28:01 »

mhepp> Ne vždy. Ale obecně nelze řetězení řidičů doporučit.
IP zaznamenána

trautenberk

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:zastavení na IP13c bez poplatku - možná strategie?
« Odpověď #3 kdy: 10 Listopadu 2023, 15:17:35 »

Ok, tomu rozumim, co teda dale? Ve sprdeli to jako probvozovatel neuhraju, takze nabonzovat sebe/skutecneho ridice, a pak zkusit argumentaci s hledanim automatu, ctenim instrukci a naslednym idejzdem (jestlize neni opakovany prujezd bonzauta)?
IP zaznamenána

stanice35

  • Příspěvků: 161
    • Zobrazit profil
Re:zastavení na IP13c bez poplatku - možná strategie?
« Odpověď #4 kdy: 11 Listopadu 2023, 23:44:28 »

Nebo nabonzovat přítelkyni/kamarádku, kterou následně v řízení budete zastupovat.
IP zaznamenána

trautenberk

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:zastavení na IP13c bez poplatku - možná strategie?
« Odpověď #5 kdy: 15 Listopadu 2023, 09:48:37 »

Je to samozřejmě varianta, já jenom nejsem vůbec ztotožněný s tím, jak můžu "objektivně zajistit", aby se s vozidlem nespáchal přestupek v podobě, že ten, kdo měl auto půjčené, včas najde parkovací automat a dokáže s ním zaplatit parkovné dřív, než projede bonzauto.

Proto mi přijde "propustnější" se napráskat včas sám (60 dní uplyne těsně před Vánocemi) a pak se obhajovat jako řidič, než to nechat propadnout do sprdele jako provozovatel (předpokládám, že i když podám odpor na příkaz, pokusej se mě dál v řízení dostat), protože tam mi budou chybět argumenty, co jsem mohl a nemohl objektivně udělat, abych naplnil dikci tohohle Humlova zprasku. Resp. já bych se do toho klidně pustil, ale hnát to k soudu, na to bych potřeboval schopného člověka k zastupování  :)

Jinak jde o P666, tam se jede turbo, nebo jak s tímto nakládají?
IP zaznamenána