30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - Loo

Stran: [1]
1
Zastavení přesupkového řízení znamená pouze to, že vám nebylo prokázáno spáchání přestupku, neznamená to automaticky, že byste jako řidič resp. zaměstnanec neodpovídal za škodu. To se musí posoudit nezávisle. Nehodu šetřila policie? Co napsala do protokolu? Jak byly škody řešeny pojišťovnou?

Pokud se při likvidaci škody vycházelo z nějakých premis, které následně byly ve správním řízení vyvráceny, tak se (teoreticky) můžete domáhat nějaké revize, ale jednak se to nestane automaticky, a jednak „nepodařilo se prokázat“ znamená opravdu jen že se nic neprokázalo, nikoliv že by se třeba prokázalo, že celou odpovědnost za nehodu nese někdo jiný.

Zaměstnavatel vám srazil 10000 Kč a vy se ptáte nás, z jakého titulu? Nespadl jste z višně? Když zjistíte (od zaměstnavatele), na základě čeho se domnívá, že mu dlužíte 10k, tak tu třeba někdo okomentuje, zda to je/není v pořádku, jak se bránit, případně co se s tím dá dělat. Moje křišťálová koule říká, že by mohlo jít o spoluúčast z HAV k likvidaci škody na vašem autě, kterou musel zaměstanavatel zaplatit pojišťovně (10 000 Kč resp. 10 % výše škody je jedna z obvyklých sazeb spoluúčasti) a po vás ji chce z titulu odpovědnosti za škodu (v režimu § 250 an. zákoníku práce, jde-li o pracovněprávní vztah). Což obecně lze, ale musí vám být prokázáno zaviněné porušení povinností při plnění pracovních úkolů nebo v přímé souvislosti s ním (a neprokázal-li vám správní úřad přestupek, může mít podobný problém i zaměstnavatel, ale znovu upozorňuji, že to není automaticky propojené).

Děkuji za odpověď. Jsem v tomhle naprostý "neználek", proto vás poptávám ...
Ano, s velkou pravděpodobností se jedná o spoluúčast z HAV k likvidaci škody, Vaše křišťálová koule má odhad  ;)
Jen nechápu, jak píšete "může mít podobný problém i zaměstnavatel" .
Ještě jednou děkuji

2
Dobrý den,
byl jsem účastníkem dopravní nehody a jelikož jsme se nedohodli na místě na vině, absolvoval jsem půlroční Správní řízení.
Abych to zkrátil, výsledek je nakonec takový:
Dle rozhodnutí Městského úřadu v XY, odboru dopravy a silničního hospodářství, bylo řízení proti mé osobě zastaveno.
Dle par.76 odst.1 písm. c.) přestupkového zákona, mi spáchání skutku, o němž se jednání vedlo, nebylo prokázáno.

Malý problém, moje auto bylo služební - škoda na mém autě přes 100.000 Kč, na druhém autě asi 8.000 Kč. Zaměstnavatel mi vyčíslil spoluúčast na 10.000 Kč, kterou jsem začal splácet ještě před výše zmíněným rozhodnutím. Obě auta jsou pojištěna havarijně, dokonce u stejné pojišťovny.

Otázka: Musím platit spoluúčast? Je to spoluúčast vůči pojišťovně? Nebo prostě pokárání mého zaměstnavatele? ... Vždyť je z rozhodnutí patrné, že nejsem viný ...

Jsem zmaten :-)
Díky

Stran: [1]