30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nová úsekovka - Postřižín  (Přečteno 6960 krát)

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Nová úsekovka - Postřižín
« kdy: 30 Listopadu 2016, 20:13:32 »

Jak mnozí poznali na vlastní kůži, někdy v dubnu byly zprovozněny dvě úsekovky Neratovicích, ulice Kostelecká a Býškovice. Nyní v regionu přibyla nová úsekovka na staré Teplické silnici, v Postřižíně. Nainstalovali to tento týden v pondělí a úterý. Netuším, kdy bude měření spuštěno, ale pokusím se to zjistit. Původně tam byly semafory reagující na rychlost, ty jsou nyní pryč. Měření rychlosti by mělo fungovat v obou směrech.

50°13'57.22"S, 14°23'16.12"V a 50°14'2.41"S, 14°23'5.90"V

Poptával jsem, kdo za tím stojí a bylo mi řečeno, že úsekovku nainstalovalo město Kralupy nad Vltavou, kam také poputují vybrané pokuty. Postřižín to nestálo z obecní kasy nic a prý si od těch kamer slibuje omezení průjezdu kamionů.
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Nová úsekovka - Postřižín
« Odpověď #1 kdy: 30 Listopadu 2016, 21:30:19 »

Postřižín to nestálo z obecní kasy nic a prý si od těch kamer slibuje omezení průjezdu kamionů.

leda by kamery postavili tak nízko, že by tam kamion neprojel..
IP zaznamenána
In dubio pro reo

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Nová úsekovka - Postřižín
« Odpověď #2 kdy: 30 Listopadu 2016, 21:56:06 »

Postřižín to nestálo z obecní kasy nic a prý si od těch kamer slibuje omezení průjezdu kamionů.

leda by kamery postavili tak nízko, že by tam kamion neprojel..

:-) podle všeho místní starosta souhlasil, když mu řekli, že budou mít kamiony nafilmovaný a řidiči budou muset odůvodnit průjezd obcí (jelikož paralelně vede dálnitz a od 17.12. až nach Dresden, pokud zase neujede nějaký svah). Imho blbost, bylo potřeba nějak utratit prachy před koncem roku.... a Kralupy si jen chtějí namastit kapsu, podobně, jako u jinak nesmyslné úsekovky v ulici Hybešova. 
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Nová úsekovka - Postřižín
« Odpověď #3 kdy: 30 Listopadu 2016, 22:13:44 »

Nechci zakládat nové téma ale co se týká těch kamionů narazil jsem teď na tento vynález:

http://www.dolnibrezany.cz/pretizene-kamiony-to-budou-mit-tezsi/d-1293

https://www.google.cz/maps/@49.9604757,14.4784357,3a,75y,283.7h,94.72t/data=!3m6!1e1!3m4!1s5sNQPqxl6G_X_n2Apbf8DQ!2e0!7i13312!8i6656

http://www.czechradar.cz/?q=content/o-n%C3%A1s
Váha WIM-E je unikátní zařízení svého druhu, které dokáže za jízdy zvážit a automaticky vyfotografovat všechny přetížené kamiony. Nepotřebuje, stejně jako stacionární radary, lidskou obsluhu. Systém jsme jako první na světě nainstalovali nedaleko Prahy v obci Hodkovice-Zlatníky. Pilotní projekt trval půl roku. Během něj tudy projelo tři a půl tisíce přetížených nákladních aut.


Ví někdo zda to i měří rychlost osobáků?
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Nová úsekovka - Postřižín
« Odpověď #4 kdy: 30 Listopadu 2016, 22:27:59 »

Nechci zakládat nové téma ale co se týká těch kamionů narazil jsem teď na tento vynález:

http://www.dolnibrezany.cz/pretizene-kamiony-to-budou-mit-tezsi/d-1293

https://www.google.cz/maps/@49.9604757,14.4784357,3a,75y,283.7h,94.72t/data=!3m6!1e1!3m4!1s5sNQPqxl6G_X_n2Apbf8DQ!2e0!7i13312!8i6656

http://www.czechradar.cz/?q=content/o-n%C3%A1s
Váha WIM-E je unikátní zařízení svého druhu, které dokáže za jízdy zvážit a automaticky vyfotografovat všechny přetížené kamiony. Nepotřebuje, stejně jako stacionární radary, lidskou obsluhu. Systém jsme jako první na světě nainstalovali nedaleko Prahy v obci Hodkovice-Zlatníky. Pilotní projekt trval půl roku. Během něj tudy projelo tři a půl tisíce přetížených nákladních aut.


Ví někdo zda to i měří rychlost osobáků?

Netuším, co instalovali v Dolních Břežanech, u nás nyní tohle.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Nová úsekovka - Postřižín
« Odpověď #6 kdy: 01 Prosince 2016, 01:29:27 »

Nechci zakládat nové téma ale co se týká těch kamionů narazil jsem teď na tento vynález:

....

Ví někdo zda to i měří rychlost osobáků?

Něco takovýho už delší dobu funguje u Vel. Meziříčí a pouze to váží.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Nová úsekovka - Postřižín
« Odpověď #7 kdy: 03 Února 2017, 14:14:01 »

Poslal jsem mail starostovi:

Vážený pane starosto,
obracím se na Vás ve věci úsekového měření rychlosti v obci Postřižín. Měřicí zařízení bylo nainstalováno v listopadu 2016 v místech dle GPS 50°13'57.22"S, 14°23'16.12"V a 50°14'2.41"S, 14°23'5.90"V.

Dotazy:

1) Z jakého konkrétního důvodu bylo toto zařízení nainstalováno? Proč byla odstraněna světelná signalizační zařízení, doplněná radarem, reagující na vyšší, než povolenou rychlost do obce vjíždějícího vozidla?

2) Proč dané úsekové měření nezahrnuje celou obec, ale jen úsek teplické silnice v délce cca 200m?

3) Kdo konkrétně je zřizovatelem daného měřicího zařízení?

4) Je úsekové měření rychlosti (k datu 2.2.2017) již funkční, či ne?

5) Budou případné vybrané pokuty příjmem obce Postřižín? Pokud ne, kam budou vybrané pokuty poukázány a v případě postoupení přestupků do správního řízení, který úřad bude toto řešit?

Děkuji předem za informace a jsem s pozdravem

X.Y.

Odpověděl mi obratem:

Dobrý den pane X.Y.
tímto reaguji na váš mail ze dne 1. 2. 2017 ohledně úsekového měření rychlosti v obci Postřižín na ulici Teplické.

K vašim dotazům:

1)      Zařízení bylo instalováno z důvodu zvýšení bezpečnosti v obci na základě předchozího provedeného měření průjezdu vozidel na ulici Teplické. Tímto týdenním měřením bylo zjištěno, že řidiči překračují v obci povolenou rychlost ve více než 80% a to v době kdy byly instalovány ještě semafory. Světelná signalizační světla byla demontována z důvodu montáže stacionárního radaru, kdy radar adresně monitoruje konkrétní řidiče, kteří se dopravního přestupku dopustí. Případné porušení vyhlášky o silničním provozu  řeší odbor dopravy MěÚ Kralupy nad Vltavou.

2)      Z jakého důvodu úsekové měření nezahrnuje celou obec? Na tuto otázku je potřeba se ptát na MěÚ v Kralupech nad Vltavou, který provozuje stacionární radar a má smlouvu se společností, která toto zařízení instalovala.

3)      Na tuto otázku jsem odpověděl v bodě 2). Zřizovatelem je MěÚ Kralupy nad Vltavou.

4)      Úsekové měření je funkční od konce prosince 2016

5)      Vybrané pokuty budou příjmem MěÚ Kralupy nad Vltavou, protože obec Postřižín nemá odbor dopravy a ze zákona nemůže přestupky v dopravě řešit. Správní přestupkové řízení bude řešit MěÚ Kralupy nad Vltavou.
 
K dalším případným informacím ohledně úsekového měření rychlosti na ulici  Teplické kontaktujte vedoucí odboru dopravy MěÚ v Kralupech nad Vltavou.

S pozdravem

starosta
IP zaznamenána

Huntfilihunt

  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
Re:Nová úsekovka - Postřižín
« Odpověď #8 kdy: 04 Února 2017, 23:57:35 »

Kamiony se vážej i ve Kbelský, vedle Proseka, směr Hloubětín... cca.naproti tomu místu, kde včera hromadně prorazilo 15 aut kola...
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Nová úsekovka - Postřižín
« Odpověď #9 kdy: 06 Února 2017, 20:08:51 »

Moje reakce:

Vážený pane starosto,
Pokud jde o zvýšení bezpečnosti, opravdu se domníváte, že úsekové měření má na ni nějaký vliv? Pokud vím, od r. 2009, kdy jsem se přistěhoval do vesnice, nedošlo v daném úseku ke kolizi motorového vozidla s osobou. Jediné kolize se týkaly auty sražených koček.
 
Píšete, že "Tímto týdenním měřením bylo zjištěno, že řidiči překračují v obci povolenou rychlost ve více než 80% a to v době kdy byly instalovány ještě semafory. " Tj. tím chcete říci, že více, než 80% řidičů ignorovalo světelné znamení a projeli obcí na červenou? Tomu nevěřím. A předpokládám, že se nebavíme o bagatelním překročení rychlosti, jako např. 55 km/h, které se vejde do nastavené tolerance současného měřicího zařízení a nebude tudíž pokutováno.

Od instalace kamer pozoruji, že řada řidičů dojíždí až k nim, tj. minimálně do třetiny obce, rychlostí 70-80kmh a teprve u čáry na silnici před kamerami brzdí tak, aby se dostali do tolerance měření.

Prostě se nemohu zbavit dojmu, že jste nechal v obci, kterou spravujete, zbytečně nainstalovat zařízení, jehož jediným účelem je plnit kasu MěÚ Kralupy nad Vltavou.

S pozdravem
XY

A odpověď :

Vážený pane XY,
po přečtení vašeho mailu se nemohu zbavit dojmu, že jste příznivcem řidičů, kteří při jízdě přes obec rádi šlapou svému plechovému miláčkovi na plyn. Vašeho názoru si cením, ale důležitější pro mne jsou názory dalších občanů, a těch je podstatně více, kteří radar v obci uvítali. Mluvíte, že já jsem nechal nainstalovat v obci radar ???? Zastupitelstvo má 8 zastupitelů a všichni s instalací souhlasili. Jak si můžete být jistý tím, že měření probíhá  přesně na nakreslených čarách, tuto informaci nemám ani já.

Podle toho co píšete je vlastně jedno jestli řidiči jezdí přes obec 50 km/h nebo 100km/h, hlavně , že se nikomu nic nestalo. Za deset dnů byla rychlost v obci závažně překročena 200 krát. To Vám připadá málo? Budeme čekat až se někomu něco stane? Pokud vy ano zastupitelé teda ne.

S pozdravem
starosta

 
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Nová úsekovka - Postřižín
« Odpověď #10 kdy: 06 Února 2017, 23:19:10 »

A až se někomu něco stane, ač s radarem, tak nude reakce, že všemu nejde zabránit a bez radaru by to jistě bylo horší. Váš názor ignoruje, nejste důležitý, protože údajně jste menšina a ta nemá práva. Většinu ale taky neumí prokázat. Pěkné.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Nová úsekovka - Postřižín
« Odpověď #11 kdy: 07 Února 2017, 03:35:56 »

A až se někomu něco stane, ač s radarem, tak nude reakce, že všemu nejde zabránit a bez radaru by to jistě bylo horší. Váš názor ignoruje, nejste důležitý, protože údajně jste menšina a ta nemá práva. Většinu ale taky neumí prokázat. Pěkné.

Stinná stránka zastupitelské demokracie ve spojení s přehlcením zákony, které nezná ani policie jenž je "vymáhá". Nakonec se v tom pěkně všichni uvaříme. Jedna z příčin je ve videu níže.

http://www.cnews.cz/problemy-dnesnich-mladych-zavislost-na-mobilech-je-stejne-skodliva-jako-alkoholismus-video/
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.