30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - dijkstra

Stran: [1]
1
Dnes jsem absolvoval ústní jednání o dopravním přestupku (domnělé překročení rychlosti v obci). Měl jsem připravený scénář průběhu ústního jednání a připravené reakce na určité eventuality (např. úředník protestuje pro pořízení audionahrávky....).
Úředník se choval korektně a tak jsme došli až moje připomínky k důkazním materiálům a já navrhnl asi 5 věcí, které by měly být doplněny do spisu (výpověď svědků - PČR, doplnění místa měření,....). Úředník si vše pečlivě zapsal a pak několik minut něco ťukal do protokolu a nakonec mě přečetl, že stanovisko správní orgánu je,že nic z toho není potřeba a správní orgán nemá pochybnost. De facto zamítl relevatní návrhy obviněného už, když je zapisoval. Ze všeho byla cítit snaha vyhnout jakémukoliv prodlení a uzavřít celou věc bez ohledu na protistranu. Nic nového pod sluncem. Já jsem zareagoval podáním námitky proti podjatosti podle paragrafu 14 správního a trval na ukončení ústního jednání jelikož: " Úřední osoba, která se dozví o okolnostech nasvědčujících, že je vyloučena, je povinna o nich bezodkladně uvědomit svého představeného. Do doby, než představený posoudí, zda je úřední osoba vyloučena, a provede potřebné úkony, může tato osoba provádět jen takové úkony, které nesnesou odkladu"
Úředník se zuby nehty snažil dokončit protokol. Oznámil jsem mu, že nic podepisovat nebudu a považuju ústní jednání za přerušené. Úředník chtěl důvod námitky podjatosti a řekl, že chci lhůtu, do které ji upřesním. Úředník na to, že mi žádnou nedá. Nicméně úředník protokol vygeneroval a domnívám se, že ho bude považovat ústní jednání za korektní a protokol v pořádku.

V příloze uvádím obfuskovaný pseudoprotokol. Myslím, že jsem mohl být šikovnější, ale mohlo být i hůř. Můj dotaz:
Je lepší podat námitku podjatosti oficiální cestou v plném zdůvodnění co nejdříve?
A nebo nechat ouřadu smést ze stolu ústní námitku, nechat vynést rozhodnutí (což nepochybně udělá) a rozstřílet to až v odvolání?

PS: Až celý případ skončí plánuju zdokumentovat celý průběh. Pokud má někdo zájem o detaily pak SZ.


2
Ve výroku, tzn v části:

je vinen, že ....reg. zn. špatná značka

a také v odůvodnění, tzn:

Odůvodnění:
.... vozidlem Bla combi reg. zn. spatná značka....

3
Děkuji. Při sepisování odvolání jsem zjistil, že správní orgán uvedl v rozhodutí zcela špatnou registrační značku vozidla. Jak se dá této chyby nejlépe využít v odvolání ke krajskému úřadu?

4
Zdravím. 1. instance správního řízení (Městský úřad) rozhodl bez mé přítomnosti a neuznal moji omluvu z ústního projednání. Domnívám se, že omluva měla všechny náležitosti podle § 59 správního řádu. Chci se odvolat ke Krajskému úřadu, ale mám dvě otázky:
1. V den ústního jednání jsem měl akutní zdravotní potíže a strávil jsem celý den na interním oddělení v nemocnici. Úřadu jsem se omluvil v den řízení mailem ještě před začátkem řízení a následující den poslal doporučeně omluvu včetně potvrzení lékaře. Je třeba přidat do odvolání ještě něco (např. neschopenku místo potvrzení, že jsem strávil celý den v nemocnici)? Podle zákona o veřejném zdravotním pojištění nemusím detaily diagnózy úřadu sdělovat.

2. Je třeba do odvolání přidat argumenty, které jsem uplatnit v ústním jednání správního úřadu prvního stupně? Nejraději bych v odvolání rozporoval pouze omluvenku a donutil krajský úřad vrátit řízení zpět městskému úřadu. Je to průchozí strategie?

Díky.

Stran: [1]