30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zákazu řízení - Možné odložení a od kdy  (Přečteno 4568 krát)

skodovkar

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Zákazu řízení - Možné odložení a od kdy
« kdy: 09 Dubna 2017, 11:30:15 »

Dobrý den,

moc prosím o odpověď na mé dvě krátké otázky otázku:

1) V případě, že správní orgán rozhodne o zákazu řízení na 6-12 měsíců. Od kdy mi bude zákaz řízení udělen? Bude zákaz platit hned ode dne ústního jednání kam jsem byl předvolán jako obviněný? Či to půjde v platnost až třeba za měsíc od toho ústního jednání?

2) Dá se výkon zákazu řízení třeba o pár měsíců odložit? Na ústní jednání se mám dostavit koncem dubna, ale nutně potřebuji auto používat ještě prvních 14 dní v červenci. Kvůli tomu, že chceme jet na dovolenou autem. Pak už mi je zákaz řízení úplně jedno. To asi nijak není možné, že ne? Předpokládám, že omluva z ústního jednání mě nespasí, to mi dají nejspíš termín na další měsíc a to už mě nevytrhne. Od konce dubna do začátku července jsou to dva měsíce. Takže bych potřeboval alespoň o dva měsíce ten zákaz řízení odložit.

Děkuji moc za rady a pomoc.

Ale prosím neraďte mi stylem: "najmi si advokáta, který to zařídí" nebo navádění abych se z toho vylhal apod. Prosím o odpověď na otázky.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Zákazu řízení - Možné odložení a od kdy
« Odpověď #1 kdy: 09 Dubna 2017, 11:49:09 »

Zákaz začne platit tehdy, až nabude právní moci rozhodnutí - zpravidla 15 dní, pokud není ve lhůtě podáno odvolání. Ode dne ústního jednání určitě zákaz platit nebude. S vaším přístupem však bude v den ústního jednání rozhodnuto.
No a vzhledem k tomu, že máte silné morální zásady a zejména proto, že zřejmě neumíte číst a hledat, pojedete asi na dovolenou vlakem. Všechno je tady na fóru či na webu http://road-fens.cz/ zodpovězeno. Ale abych odpověděl na otázku, možné to je, jen z toho nebude mít úředník radost a to vy přece nechcete, takže vlak je jistota.
« Poslední změna: 09 Dubna 2017, 11:51:06 od Caroprd111 »
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Zákazu řízení - Možné odložení a od kdy
« Odpověď #2 kdy: 09 Dubna 2017, 11:51:02 »

1) Nebyl-li ŘP zadržen — začíná zákaz běžet nabytím právní moci rozhodnutí, kterým je uložen.

2) Dá. Musíte se omlouvat, využívat do plnosti lhůt, odvolat se, dávat všeliké návrhy, námitky podjatosti a jinak podobně obstruovat. Zkrátka co nejvíce oddalovat nabytí právní moci rozhodnutí.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Zákazu řízení - Možné odložení a od kdy
« Odpověď #3 kdy: 09 Dubna 2017, 12:11:14 »

Dokonce i dokud příkaz/rozhodnutí nabude právní moci (potvrzením odvolacím orgánem), tak se můžete obrátit na soud o požádat ho v rámci odvolání o přerušení zákazu činnosti.
IP zaznamenána

macoch

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 301
    • Zobrazit profil
Re:Zákazu řízení - Možné odložení a od kdy
« Odpověď #4 kdy: 09 Dubna 2017, 12:48:01 »

Nemusí se obracet na soud. Stačí napsat na správní organ. Odložení vykonatelnosti je narokove. Dle ustanovení § 83 odst. 1 zákona o přestupcích platí, že "Požádá-li účastník, který podal návrh na přezkoumání rozhodnutí o přestupku soudem, o odložení výkonu rozhodnutí, správní orgán jeho
žádosti vyhoví."
IP zaznamenána

macoch

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 301
    • Zobrazit profil
Re:Zákazu řízení - Možné odložení a od kdy
« Odpověď #5 kdy: 09 Dubna 2017, 12:56:54 »

Tedy podejte žalobu, treba blanketne. Soud vas vyzve k doplnění žaloby a k úhradě soudního poplatku. Ten cas mate k dobru zadarmo. Pak mužete poplatek uhradit s mate měsíce, nez soud rozhodne. Nebo žalobu stáhnete, az budete potrebovat dat papíry do čistírny.

Po podani žaloby požádejte správní organ dle mého předchozího postu.
« Poslední změna: 09 Dubna 2017, 13:02:08 od macoch »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 897
    • Zobrazit profil
Re:Zákazu řízení - Možné odložení a od kdy
« Odpověď #6 kdy: 09 Dubna 2017, 22:18:16 »

Ale prosím neraďte mi stylem: "najmi si advokáta, který to zařídí" nebo navádění abych se z toho vylhal apod. Prosím o odpověď na otázky.

1. Bylo zodpovězeno výše - v den nabytí právní moci příkazu
2. Pokud nechcete porušit svoje silné morální zásady tak neexistuje. Je to jako by odsouzenec prosil kata aby mučení nebolelo.....pokud ze svých zásad slevíte, máte rad plné fórum. Hint : aktivní přístup k délce řízení, alias Antlova metoda a když to nevyjde tak plus podání žaloby.

BTW: Ještě k tomu "vylhávání se" - pokud se to stalo tak jak popisujete tak je klidně možné že vaše zásady nejsou "morální" ale spíše "masochistické" protože  píšete-li že
Citace
jelikož sem si nevšiml, že se v dálce bude měnit přerušovaná na plnou a zároveň sem skrz dodávku neviděl zákaz předjíždění
pak pokud třeba značka nebyla umístěna jak má, nebo jste začal předjížděcí manévr dříve a již jste ji nemohl vidět a do toho předjížděný porušil pravidla tím že zrychlil, pak jste předjížděcí manévr dokončil sice na zákazu, ale naprosto v duchu ZPPK a žádný zákaz by Vám neměl být uložen.

Nicméně přeji aby v červenci ten výlet vlakem byl alespoň příjemný.... 
« Poslední změna: 09 Dubna 2017, 22:29:22 od pk202 »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Zákazu řízení - Možné odložení a od kdy
« Odpověď #7 kdy: 10 Dubna 2017, 14:59:46 »

Stejný případ už jednou řešíte tady https://www.30kmh.cz/index.php?topic=4467.0

Tam jste dostal i rady co dělat..

Ale dobře..
1) zákaz řízení je od právní moci rozhodnutí
2) když tu pořád píšete jak jste morálně založený a chcete se k tomu "postavit jako chlap" tak je odpověď ne.. odložit to nejde..
zlý nemorální pyrát může trest oddálit když bude zdržovat řízení.. tím oddálí právní moc rozhodnutí a i začátek trestu..
IP zaznamenána