30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Informacni cedule s kamerou atrapa/posila fotky?  (Přečteno 2374 krát)

Unregistred

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Informacni cedule s kamerou atrapa/posila fotky?
« kdy: 06 Června 2021, 17:04:15 »

Dobry den, ve meste nam vyrostla nova informacni tabule o rychlosti s oznacenim MERENY USEK..kde se ma jet 30 a je tam cca 500m rovinka nikde prechod nic proste absolutni nesmysl... Vsiml jsem si toho asi az po tretim projeti.. nad tim je takova mensi kamerka ale jestli to je atrapa nebo neco odesila? Nevim jak to funguje jaky jsou schvaleny a jaky ne jestli by mi k tomu rekl nekdo vic? Kazdopadne na strankach mesta/denik atd.. nikde nic kdyz nam tu vyrostly normalni stac. radary okolo mesta tak o tom psali vsude..diky vsem za postrehy .. vypada to +- nejak takhle..  https://images.app.goo.gl/kVkxbJgeZUnaYtDs6

Vsem diky.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 033
    • Zobrazit profil
Re:Informacni cedule s kamerou atrapa/posila fotky?
« Odpověď #1 kdy: 06 Června 2021, 17:07:28 »

Z tohohle nic nepřijde.
IP zaznamenána

Unregistred

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Informacni cedule s kamerou atrapa/posila fotky?
« Odpověď #2 kdy: 06 Června 2021, 17:10:19 »

Z tohohle nic nepřijde.

Nevim jestli je to presne tenhle typ te kamery.. je umistena primo na te ceduli (nad ni) ale je to neco podobnyho urcite to nevypada takhle https://images.app.goo.gl/XdLCTzxAmts5Zxj76
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Informacni cedule s kamerou atrapa/posila fotky?
« Odpověď #3 kdy: 06 Června 2021, 17:11:08 »

Již zde bylo asi 3x rozebíráno. Nejedná se v současné době o technický prostředek použitelný ke sprdelním výzvám/řízením. Používá se ke shromažďování statistických dat. Ta data mohou složit mimo jiné k rozhodnutí o tom, jestli se na dané místo postaví skutečná úsekovka/stacionární radar.

Ta kamera a rozpoznávání RZ je tam údajně (bylo to zde tvrzeno nějakým uživatelem, ověřeno to nemám) proto, aby šla statistická data očistit o zkreslení "recidivisty", kteří na to z principu před těmito tabulemi šlápnou. Tabule údajně neodesílají fotografie nikam, jejich výstupem je prý textová statistika (zdroj: Tišnovský úředník).
« Poslední změna: 06 Června 2021, 17:12:55 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

motoosman

  • Příspěvků: 257
    • Zobrazit profil
Re:Informacni cedule s kamerou atrapa/posila fotky?
« Odpověď #4 kdy: 06 Června 2021, 17:30:37 »

Je potřeba koukat a sledovat místní plátky.
V Mostě je toto doplněné ostrým mèřením.
https://mostecka-vlastovka.cz/most-se-pripravuje-na-mereni-rychlosti-vozidel/
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 740
    • Zobrazit profil
Re:Informacni cedule s kamerou atrapa/posila fotky?
« Odpověď #5 kdy: 06 Června 2021, 17:44:04 »

tyhle neposílají. jeden z ukazatelů na ostré je někde dole na sloupu nebo u patky rozvaděč

jinak tyhle informační měřáky jsem viděl, že platí čez nebo doly jako podporu oblasti, ale nesmí to bonzovat, jen informovat
IP zaznamenána

Unregistred

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Informacni cedule s kamerou atrapa/posila fotky?
« Odpověď #6 kdy: 06 Června 2021, 18:09:33 »

Diky vsem za reakce 💪 mam za to ze zo je jen obycejnej sloupek bez nejakyho dalsiho vetsiho rozdadece(krabice) ..praveze se se to snazim hledat na mestskych informacnich serverech,denicich apod a nikde o tom ani zminka jen na fb jsem nasel ze to tam je +- mesic (psal nekdo kdo si toho vsiml jak to tam instaluji) mam za to ze ta kamerka byla spis jen nejaka atrapa(doufam) nevypadala jako ta v odkazu co daval dorycny nade mnou.. zasahu do vozovky jsem si taky nevsiml ze by tam davali caru nebo neco na ten usek (vyrezany kusy asfaltu nebo neco podobneho) jak tama pojedu tak to poradne prohlednu ..i kdyby mel byt ostrej asi by nejakou dobu trvalo nez by to uvedli do provozu kdy zacnou pokutovat ?
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Informacni cedule s kamerou atrapa/posila fotky?
« Odpověď #7 kdy: 06 Června 2021, 18:14:50 »

Pokud se bojíte a to z vašich dotazů soudím, že ano, tak si podejte info žádost obci a budete vědět do 15 dnů, co to vlastně je..
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Unregistred

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Informacni cedule s kamerou atrapa/posila fotky?
« Odpověď #8 kdy: 06 Června 2021, 19:04:53 »

Ono i kdyby bylo nejhur tak muzu dostat maximalne pokutu/y? Podle toho co jsem zde v rychlosti vycetl tak bez ztotozneni (pouze fotka) je jen pokuta/y ale bez bodu ? ..jo diky to je dobry napad zkusim se optat co to vlastne ma byt 🤔 kazdopadne je divny ze o tom nikde nepisou kdyz u nas zavadeli radary okolo mesta bylo okolo toho vsude halo ..ted ticho po pesine
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Informacni cedule s kamerou atrapa/posila fotky?
« Odpověď #9 kdy: 06 Června 2021, 19:30:59 »

Pokud by to bylo překročení do 40 kmh, pak by přišla výzva k uhrazení určené částky. Pokud nad 40 kmh, pak výzva k podání vysvětlení. Zbytek si nastudujte, těchto banalit je plné fórum i google.

Žádost o informace je lepší podat jako žádost ve smyslu z.č. 106/1999 Sb., studijní materiál zde. Neformální žádost by mohla vyjít, ale obec nemá jakoukoliv povinnost na ni reagovat a ani by nejspíš nemusela říkat pravdu.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Unregistred

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Informacni cedule s kamerou atrapa/posila fotky?
« Odpověď #10 kdy: 06 Června 2021, 19:52:25 »

Pokud by to bylo překročení do 40 kmh, pak by přišla výzva k uhrazení určené částky. Pokud nad 40 kmh, pak výzva k podání vysvětlení. Zbytek si nastudujte, těchto banalit je plné fórum i google.

Žádost o informace je lepší podat jako žádost ve smyslu z.č. 106/1999 Sb., studijní materiál zde. Neformální žádost by mohla vyjít, ale obec nemá jakoukoliv povinnost na ni reagovat a ani by nejspíš nemusela říkat pravdu.

Super moc diky, snazim se to projizdet jak se da neco si o tom nastudovat.. ja tam projel tak 3x ale max 50 a je tam 30( jezdi tam fakt randal aut a jestli to jeden z deseti dodrzi je moc.. akorat jsem si te cedule hned nevsiml az me upozornil spolujezdec sleduji krasy okoli uz je teplo tak se vse odhaluje:D) takze by to eventuelne mely byt jen pokuty bez bodiku..ale budu doufat ze to nebude ani tak . Kazdopadne moc diky, jdu to prostudovat a hodim jim zadost pod rouskou studijnich materialu, moc diky 💪
« Poslední změna: 06 Června 2021, 19:54:12 od Unregistred »
IP zaznamenána

Unregistred

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Informacni cedule s kamerou atrapa/posila fotky?
« Odpověď #11 kdy: 06 Června 2021, 21:54:36 »

Tak odpovedi se mi dostalo docela rychle ...

Rozumím,  odehrává se tam  to, že máme stížnosti na nedodržování rychlostního limitu 30 km/h. Tento radar nejen že ukazuje aktuální  a RZ vozidla,  ale i vytváří statistiky o počtu projetých vozidel, nejen těch která překročila rychlost.  Dále je umí rozdělit mezi osobní, dodávky,  nákladní.

Takze klasicka statistika nic vic.. vsem moc diky
IP zaznamenána