30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: ‚Neočekávatelná situace.’ Ústavní soud se podruhé zastal řidiče ...............  (Přečteno 1807 krát)

zdesu

  • Příspěvků: 321
    • Zobrazit profil

‚Neočekávatelná situace.’ Ústavní soud se podruhé zastal řidiče, který srazil seniorku mimo přechod
Ústavní soud se podruhé zastal řidiče, který v roce 2014 v Praze srazil chodkyni mimo přechod. Přetrvávají pochybnosti, zda se dopustil nedbalostního trestného činu. Justice pečlivě zkoumala objektivní i subjektivní hledisko potřebné míry opatrnosti. Zároveň soud připomněl, že nelze od řidičů očekávat, že budou neustále počítat s možností porušení pravidel jinými účastníky silničního provozu. Nález je dostupný na webu soudu.

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/nehoda-auto-ustavni-soud-ridic-chodkyne_2101041104_dok
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil

Smutné spíš je, že nějaký člověk od roku 2014 vůbec neví na čem je. Tj. 7 let. To už je na žalobu pro nemajetkovou újmu.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 739
    • Zobrazit profil

Ty nemajetkové újmy bych doporučil zkusit, ale sám mám 3 případy za sebou a známý 1, vše nedopravní. I v případě známého, kdy mu hrozila 10 let basa a táhlo se to, nedostal ani 200t (za celou dobu). Argumentace ministerstva, že to nejsou průtahy, že to je vlastně normální stav. Na blití...

Všichni zapomeňte na rovnost před zákonem, vždycky má stát navrch
IP zaznamenána

y1

  • Příspěvků: 100
    • Zobrazit profil

To je na poblití. CHodec jde mimo přechod (nic proti, ale jde pak na své riziko) - tudíž nemá přednost. A nekoho napadne vůbec uvažovat o stíhání řidiče?

Když to já pošlu autem z vedlejší pod náklaďák, to budou taky stíhat řidiče? Měl počítat s tím že mu tam může někdo vjet, ne?
IP zaznamenána

Tez

  • Příspěvků: 244
    • Zobrazit profil

y1> to, že chodec jde mimo přechod, neznamená, že si ho můžete libovolně podrtit. Analogicky k vašemu případu s náklaďákem - pokud mu to tam šoupnu z vedlejší a on nemá šanci s tím nic dělat, tak je to asi jasné. Ale pokud by např. přibržděním nehodu mohl odvrátit a neudělá to, tak je na místě ptát se proč.
Nijak se nevyjadřuji k diskutovanému případu, ale mám potřebu reagovat na váš pohled "mám přednost - jedu přes mrtvoly".
IP zaznamenána