30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Občané budou moci komunikovat se státem pomocí elektronického bankovnictví  (Přečteno 3052 krát)

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil

https://www.cnews.cz/portal-obcana-bankid-sonia-elektronicke-bankovnictvi


Dnes už dle mého není problém v tom, jak komunikovat, ale v tom, že se státem sice občan komunikuje, ale stát ho pošle často do ..., ač by neměl/nemusel, viz. nahlížení do spisů.
IP zaznamenána

Luban

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil

Věřím tomu, že pro pohodlnost se spousta lidí vzdá svého soukromí dobrovolně.
Představa že páruju bankovní info (ikdyž jej stát v případě podnikatelů zná) dobrovolně s přihlašováním do super zabezpečeného IT systému šmírovacího státu, mi prostě přijde absurdní.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil

Věřím tomu, že pro pohodlnost se spousta lidí vzdá svého soukromí dobrovolně.
Představa že páruju bankovní info (ikdyž jej stát v případě podnikatelů zná) dobrovolně s přihlašováním do super zabezpečeného IT systému šmírovacího státu, mi prostě přijde absurdní.
To jsou celkem zbytečné nebo spíše pozdní obavy. Ke všemu co je v bance na vaše jméno se stát tak jako tak může dostat. Pokud chcete nějakou aktivitu skrýt, pak určitě nepoužívejte bankovní účet na svoje jméno, ale hotovost, barter, bitcoiny, falešné identity. Účet v bance považuji za celkem veřejnou věc a podle toho s ním nakládám. Kdyby mi ověření přes banku zajistilo poslání spisu, tak to vyzkouším ještě dnes.
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil

Jaké zase soukromí? Stát o nás už dávno všechno ví. Když bude chtít, tak nám na všechny naše bankovní účty vlítne i bez toho, abychom se s ním někam přihlašovali.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

Luban

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil

To jsou celkem zbytečné nebo spíše pozdní obavy...

Ale jo, to bylo spíše všeobecné postesknutí nad tím, jak lidé nakládají s osobními údaji. To že bankovní systém je prošpikován tím nejlepším trackingem, behavioralním cílením, přesnými daty apod. které si může stát kdykoliv vytáhnout, to rozhodně nerozporuji. Jenom nevidím důvod proč mu to jakkoliv usnadňovat spárovanými identifikátory navíc.
A raději 10x pošlu žádost přes 106tku písemně dopisem, ať s tím mají aspoň trochu práce, než jen emailem.
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 849
    • Zobrazit profil

Jaké zase soukromí? Stát o nás už dávno všechno ví. Když bude chtít, tak nám na všechny naše bankovní účty vlítne i bez toho, abychom se s ním někam přihlašovali.

No... Ona to tak neni uplne pravda. Stat to samozrejme vsechno vi, ale neni schopen si to efektivne vsechno spojit do jednoho. Alespon ne v tuto chvili. Takze kdyz chce nahlednout do soukromi, da mu to dost prace.
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil

Obeslat nějakých 25 bank je dost práce? To i fízl zvládne za jedno pracovní dopoledne. Pokud zvládá klávesové zkratky Ctrl C, Ctrl V, tak možná i do hodiny.

https://www.mesec.cz/clanky/co-je-to-bankovni-tajemstvi-a-jak-funguje/
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

lerion

  • Příspěvků: 849
    • Zobrazit profil

No. Vsak o tom mluvim. Musi vyvinout nejakou cinnost. Neco pro to udelat. Nekomu napsat.

Tady se nekteri tvari tak, ze registr obyvatel je takovy facebook, kde o vas stat vede uplne vsechno na jednom miste. Nastasti (zatim) ne.
IP zaznamenána

now

  • Příspěvků: 243
    • Zobrazit profil

Obeslat nějakých 25 bank je dost práce? To i fízl zvládne za jedno pracovní dopoledne. Pokud zvládá klávesové zkratky Ctrl C, Ctrl V, tak možná i do hodiny.

https://www.mesec.cz/clanky/co-je-to-bankovni-tajemstvi-a-jak-funguje/

Pane kolego, nechci se Vás dotknout, ale silně přeceňujete policajty. Naštěstí je jejich inteligence nižší, než mediálně známé gorily Moja z pražské ZOO. To ej zatím naše největší štěstí. Mám s nimi hodně praktických zkušeností. Ti jsou rádi, že vedí kam si mají zajít na záchod. Naštěstí, slušný a inteligentní člověk by mezi nimi nevydržel...
Já jsem tedy policajta s IQ vyšším houpacího koně něpotkal....
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil

Pro mě za mě si klidně na účtech točte pochybný prachy a myslete si, že hloupí a přeceňovaní fízlové na to nepřijdou. Aspoň dokud se nepřihlásíte do bankId. :D Já budu radši z opatrnosti věřit tomu, že udělat mi filcunk na účtech už teď není nic, u čeho by se museli dvakrát překonat.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil

Od dob majora Dastycha se mnoho nezměnilo (keywords pro mladší ročníky: CzERT, binary.division). Po vlastní (poměrně hluboké) zkušenosti s hospodářskou kriminálkou bych dokonce řekl, že je to ještě horší. Já tedy nemám přesnou představu, co všechno by měl vrchní komisař, poručík Ing. Bc. X jako elitní policista útvaru hospodářské kriminality znát, a nikdy jsem neměl tendenci mentální sílu policie přeceňovat. I tak mne poněkud vyvedlo z míry, když jsem zjistil, že neumí přečíst rozvahu, nerozumí pojmu vlastní jmění atp. Popravdě vlastně naprosto nechápu, jak by vůbec mohl někoho vystopovat a usvědčit, aniž by se dotyčný sám přihlásil na fízlárně s písemným doznáním.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 654
    • Zobrazit profil

Každý, kdo v tomhle sboru dosáhne nějaké odborné úrovně - prostě odejde jinam. K tomu mu pak pomůže i § 157 a násl. zákona o služebním poměru (výsluhový příspěvek). Ti, co tam zůstali - tam prostě většinou nějak zbyli.....
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 212
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil

Pokud se podivame vyse, pak u pravnika/advokata to neni o moc lepsi https://www.ceska-justice.cz/2017/08/rozhovor-media-nesplnuje-znaky-autorskeho-dila-nesouhlasi-pelikanem-odbornici/
https://cs.wikipedia.org/wiki/Robert_Pelik%C3%A1n .
Matka soudce/profesor , tedy vsechny predpoklady pro excelenci, pritom je to vysoko postaveny cinitel, kdy jeho rozhodovani maji mnohem vetsi dopad na zivot.
Co by clovek mohl chtit po bezne opici.

PS: Toto byl nahodny vyber a nezalezi, zda chtel jen zastrasit nebo proste ma mizerne znalosti...
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin