Ukončené případy > Jízda na červenou, pásy, světla

[WIN] Červená - Praha, křižovatka Kbelská x Poděbradská

(1/3) > >>

vdolek:
Zdravím,
přišla mi výzva za jízdu na červenou z 23.12.2018 z křižovatky Kbelská x Poděbradská (Praha 9). Chtějí po mě hned 1 500 Kč. V každém případě se chci vyhnout bodům pro řidiče. Můžu to ale nechat vyhnít a v nejhorším případně to půjde do SPRDELe, ne?

Jaká je šance, že vyhnije červená? Parkování v Praze vyhnívá úspěšně zatím, ale toto jsem ještě neřešil.

Řidič mého vozidla si nevybavuje, že by tam na červenou projel, jestli jo, tak to muselo být fakt těsně. Ale abych se podíval do spisu, tak bych musel udat řidiče, ne? Nebo můžu zažádat o informace ze spisu už teď nějak?

enzym:
Pokud jste provozovatel vozidla, máte právo nahlížet do spisu, nemusíte udávat jeho řidiče. Důkazní materiál pak dejte sem, třeba něco vymyslíme.

EDIT: A pokud vaše vozidlo opravdu projelo na červenou, za volantem byl řidič vašeho vozidla.

vdolek:
Fotky ze spisu zde. Sice příšerná kvalita, ale na počítači na magistrátu to vypadalo líp. Úřednice mi zakázala udělat si fotku z monitoru a dala mi jen černobílý tisk.

Jedná se o tmavé auto v pravém pruhu. Osobně tam nic moc na čem stavět nevidím.

enzym:
Čistě technicky co vidím:
Rozdíl mezi prvním a druhým snímkem je 766 ms, ujetá vzdálenost vašeho vozidla je cca 9 m, z toho vychází rychlost 11,7 m/s, což jest 42 km/h. Při této rychlosti je přiměřený bezpečný rozestup mezi vozidly cca 20 m, vozidlo za vaším vozem je vzdáleno nejvýše 10 m. Řidič vašeho vozu se ocitl v situaci, kdy každé rozhodnutí bylo špatné. Pokud by zastavil na červenou, s největší pravděpodobostí by došlo k DN (jejímž viníkem by byl řidič vzadu) s těžko předvídatelnými následky, proto volil raději v situaci krajní nouze průjezd v první sekundě červeného signálu (srv. § 24 odst. 1 PřesZ).

Nakolik je to průchodné v SŘ a v jakém stadiu to uplatnit nechám na matadorech.

Pozn.: Já osobně bych to zkusil vypálit již jako reakci na odpustek - pozor, viz můj podpis. EDIT: a přesně takto, ve třetí osobě, řidiče nezmiňovat v osobě první!

ladin:
Enzyme, nikoli, bezpecny rozestup se nepocita podle rychlosti prvniho, ale podle rychlosti druheho vozidla. A ta rychlost je dle techto dvou snimku temer nulova, druhe auto uz skoro stoji, i kdyz prvni jeste ani nezpomaluje. Na ouradu to samozrejme zabrat muze, ale ne zalozeno na logice, ale na neochote pokracovat v rizeni s nekym, kdo se neda oholit bez boje.

A dotazeno k dokonalosti- z techto zaberu ja zrejme, ze ridic "projizdejici na cervenou" nedodrzel bezpecny odstup od auta pred nim.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi