30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: platnost značky B28  (Přečteno 1645 krát)

nechapavy

  • Příspěvků: 151
    • Zobrazit profil
platnost značky B28
« kdy: 08 Července 2020, 16:33:24 »

Dovolím si technický dotaz na platnost značky B28 s dodatkovou informaci ohledně data platnosti + informace čištění komunikace.
Situace je vidět na obrázku. A můj dotaz zní, platí značka pro vozidla na chodníku? Pokud ne, tak proč. Díky.
« Poslední změna: 08 Července 2020, 16:35:29 od nechapavy »
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:platnost značky B28
« Odpověď #1 kdy: 08 Července 2020, 17:22:56 »

Nepochybně to tak značkoumísťovač zamýšlel.
Moje první reakce je na základě analogie s trvalým DZ, že platí pouze pro vozovku, nikoli pro parkovací místa na chodníku (např. zde je na začátku B 28 a po cca 20 m jsou parkovací stání). Do hloubky se mi to moc rozebírat nechce, ale matně si vzpomínám na brainstorming s nějakými značkomísťovači (projektanty, nikoli úředníky), kde jsem se postavil do role hnusného úředního parazita (= přechodné DZ B 29 platí i pro parkovací stání na chodníku), ale neuspěl jsem na základě nějaké jejich ekvilibristiky s pojmy průjezdní úsek, vozovka, chodník. Základ byl v § 78 ZPPK: pokud by B 28/B 29 měla platit i mimo vozovku, což může být třeba parkovací stání na chodníku, tak by musela být před IP 11x atd. ukončena ale na to není značka, protože B 26 se týká jedoucích vozidel. Výklad používaný v praxi je ten, že B 28/B 29 platí pro vozovku, pokud není na DT stanoveno jinak. Když jsem vytáhl do boje jako poslední záchranu přechodnost značky B 29, která přebíjí i IP 11x, tak mě poslali zpátky na stromy, že je to úplně jedno, trvalá i přechodná B 29 platí pro vozovku a šmytec. Došlo i na normy a TP pro dopravní značení, tam je to zcela jasné (IP 29 28/ IP 29 platí pouze pro vozovku, není li upraveno DT jinak). Odešel jsem provozně poražen, ale pořád nevidím úplně jasnou a zřejmou oporu v zákonných ustanoveních tak, aby to nemohl správní parazit překroutit.
V Brně při blokovém čištění v takovýchto případech umísťují B 29 (B 28 opravdu nedává smysl) s dodatkovou tabulkou "včetně parkovacích stání". Ovšem jiný kraj, jiný mrav a jak moc kreativní výklad se zrodí v hlavě správního parazita těžko předvídat.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

nechapavy

  • Příspěvků: 151
    • Zobrazit profil
Re:platnost značky B28
« Odpověď #2 kdy: 12 Července 2020, 08:07:41 »

Tak ja sel smerem: znacka plati pro pozemni komunikace (zakon 361/2000, par.63 1 c), pozemni komunikace se deli na silnicni prislusenstvi, mezi ktere patri i chodnik (zakon 13/1997 par.12 4), pokud neni samostatnou mistni komunikaci. je zajimave, ze hned v par.27 uz se chodnik explicitne rozdeluje od mistni komunikace. Tedy v tomto pripade je to nejasne (pro me). Ovsem pravda, pojem "komunikace" ze znacky zakon evidentne nezna. Tedy posledni vec, kam jsem se jeste nedostal, je platnost samotne znacky (ackoliv znacka na tycce je nadrazena mistni uprave a umistuje se tak, jak je to nejlepe mozne).
IP zaznamenána