30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zábor vs pravidla provozu  (Přečteno 1895 krát)

kriplkara

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Zábor vs pravidla provozu
« kdy: 25 Ledna 2019, 15:53:51 »

Pěkný den,

moje vozidlo neoprávněně zabralo veřejné prostranství. S policií nikdo nekomunikoval, tak MP předala případ městské části, kde bydlím.
Nyní jsem městskou částí předvolán k podání vysvětlení. Mám však dva dotazy:

1) městská část formulovala předvolání takto: "Dle oznámení Městské policie, ze dne 99.99.2018, č. j. 99/99 (dále jen „oznámení přestupku“), se dne 99.99.2018 v 99:99 hod. na ulici 99, dopustila neznámá osoba přestupku proti veřejnému pořádku dle § 5 odst. 1 písm. g) zák. č. 251/2016 Sb., o některých přestupcích (dále jen „přestupkového zákona“), kterého se dopustí ten, kdo neoprávněně zabere veřejné prostranství, tím, že porušila pravidla provozu na pozemních komunikacích a neoprávněně zabrala veřejné prostranství zaparkováním vozidla tov. značky 99, reg. značky 99. Dle CRV bylo vozidlo k datu spáchání přestupku evidováno na provozovatele ..."

Neplete si tu úřad jablka s hruškama? Neznámá osoba se tedy dopustila přestupku proti veřejnému pořádku, nebo porušila pravidla provozu na pozemních komunikacích, nebo oboje?

2) předvolání zároveň obsahuje poučení o možnosti odepřít vysvětlení, čehož se chystám využít. Je zde nutno explicitně udávat důvod, nebo plně postačuje věta např. "K výše uvedenému uvádím, že dle § 22 zák. č. 89/2012 Sb., občanský zákoník odpírám podat vysvětlení v této věci"? Případně, máte nějaké svoje ověřené/důvtipné/originální důvody?

Předem děkuji
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána