30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Vyrozumění o oznámení podezření ze spáchaného přestupku  (Přečteno 2235 krát)

loci

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil

Zdravím,

stala se mi taková menší nepříjemnost, potřebovala jsem si najít parkování na cca 45 minut na Praze 6 - Dejvicích, tedy nechtělo se mi platit za parkovné, tak jsem si našla místečko https://www.google.com/maps/@50.105146,14.3845362,3a,75y,144.91h,74.33t/data=!3m6!1e1!3m4!1sk4-LkSB2xdJeO7nQUmYenw!2e0!7i13312!8i6656. Bohužel, po mém návratu jsem nalezla lísteček "Vyrozumění o oznámení podezření ze spáchaného přestupku podle 125c odst 1 písm. k" s popiskem "nepovolené stání na silniční vegetaci". Upřímně, kousek asfaltu a hlína bez jakéhokoliv náznaku, že by tam něco za poslední rok rostlo, podle mě zeleň není.
Jak to mám řešit? Zaplatit, a kde? Nezaplatit a dál? Bohužel, auto nemá pražskou SPZ a provozovatel bydlí mimo území Prahy, což mi určitě nepřidává. Počkat na výzvu, která přijde provozovateli, který nemá řidičák, nebo to zaplatit a přiznat se sama, že jsem byla řidičem? Můžu to vůbec udělat bez provozovatele? Kde by na základě výzvy vlastně platit provozovatel - musel by se vydat na cestu do Prahy kvůli pokutě za pár stovek nebo jak se to řeší?

Shrnutí, myslím, že ignorace s mimopražskou SPZ není rozumný nápad, ale ráda si nechám poradit :-) Mockrát díky za rady.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 925
    • Zobrazit profil
Re:Vyrozumění o oznámení podezření ze spáchaného přestupku
« Odpověď #1 kdy: 23 Ledna 2019, 15:55:00 »

Neplatit, cekat co bude dal. Prazska/mimoprazska RZ nehraje zadnou roli. Dnes muze mit mimoprazskou RZ i prazak a naopak.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:Vyrozumění o oznámení podezření ze spáchaného přestupku
« Odpověď #2 kdy: 23 Ledna 2019, 23:46:50 »

myslím, že ignorace s mimopražskou SPZ není rozumný nápad,

Vycházíte z mylné premisy, že pražští fízlové budou na nepražáka přísnější tak jako tomu bývá mimo Prahu naopak. Navíc jen podle značky už to dnes nikdo nepozná.

Nicméně tohle by snad nemělo být SPRDELizovatelné, a tak nejspíše bude stačit odmítnou udat řidiče.

V klidu vyčkejte co přijde provozovateli vozidla a pak to sem dejte a uvidíme. Do té doby by lze pouze spekulovat.
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Vyrozumění o oznámení podezření ze spáchaného přestupku
« Odpověď #3 kdy: 25 Ledna 2019, 14:26:07 »

Co se tyce mista, je dobre se taky dobre se podivat na katastralni mapu jak je pozemek veden a komu patri. Mnohokrat to pomohlo kdyz mestapo zkouselo parkovani na chodniku (asfaltova vedlejsi cesta dokonce s najezdem)  a ono ejhle v kastrastru vedeno jako ucelova komunikace, u ty parkovan ina zeleni taky jako pozemek muze byt veden jinak, atd...
IP zaznamenána