30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zákaz zastavení, zásobování  (Přečteno 2279 krát)

ok1

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Zákaz zastavení, zásobování
« kdy: 21 Ledna 2019, 14:41:10 »

Zdravím,

Mám k vám prosbu. Pracuji pro jistého zaměstnavatele, tím, že jezdím autem a převážím techniku. Jednoho dne jsem potřeboval zastavit a odnést techniku do přilehlé budovy na Václavském náměstí a po návratu jsem za stěračem nalezl lísteček za porušení značky zákazu zastavení. V příloze přikládám foto pro orientaci kde jsem stál. Parkoval jsem na stejném místě jako je ten černý Renault.

Auto je psané na jednu leasingovou společnost a pokud to nechám teď plavat, tak leasingovka jim pokutu automaticky zaplatí a budou to fakturovat mému zaměstnavateli a pak to budou žádat po mě + administrativní poplatek. Bohužel v centru Prahy není moc míst kde parkovat k takovýmto účelům. Proto bych rád zašel na MP aby to řešili přímo se mnou a nějak se bránil.

Napadá vás prosím jak bych se mohl bránit/argumentovat?
Kdyby bylo nejhůř, tak bych zaplatil pokutu aspoň bez administrativního poplatku.
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 848
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz zastavení, zásobování
« Odpověď #1 kdy: 21 Ledna 2019, 15:49:14 »

[offtopic]Moznosti urcite jsou, mistni znalci poradi (ale prakticky zalezi na domluve s leasingovkou). Ale stat mezi zakazem zastaveni a prechodem pro chodce na nejvice prepolicajtovanem miste v CR  ::) ...[/offtopic]
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz zastavení, zásobování
« Odpověď #2 kdy: 21 Ledna 2019, 16:43:00 »

Bohužel to nemá moc řešení. Pokud zajdete na služebnu a podaří, se Vám to vyřídit blokově (příkazem na místě), bude to pro Vás asi nejlevnější a bez interakce s leasingovkou a zaměstnavatelem.

A chtěl bych upozornit, že zákon umožňuje zastavit (nikoliv stát) v druhé řadě.
IP zaznamenána