30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: značka STOP - Ostrava, městosi plní kasu  (Přečteno 3398 krát)

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
značka STOP - Ostrava, městosi plní kasu
« kdy: 26 Listopadu 2018, 11:14:08 »

Dobrý dem všem, poslední týdny hltám fórum a jsem moc rád, že se zde děje takováto osvětová a pomocná činnost pro zvyšování zmrdobijských skillů. Vzhledem k faktům, které jsem se dozvěděl zde i jinde mám teoretický dotaz, a regulérně uvažuji, že jej provedu i v praxi a dotáhnu jej do konce pro dobro věci :)

V Ostravě je taková zvláštní křižovatka - je ve Vítkovicích, za matrikou směrem na Mariánské hory. Na té křižovatce je nejvtipnější to jak aktuálně vypadá

https://www.google.cz/maps/@49.8163872,18.2659363,3a,60y,259.39h,90t/data=!3m6!1e1!3m4!1swDWkd6-UW2syroC9T7-wkA!2e0!7i13312!8i6656

je tam STOPka kde soudruzi rádi vybírají výpalné. A můj dotaz zní - tohle přece nemůže být v žádném případě přestupek. Samotné provedení křižovatky zcela vylučuje možnost toho aby z leva něco jelo. Komu tedy mám dávat přednost?  Předpokládám, že absolutně nulový aspekt materiální stránky věci zcela zamězuje tomu, aby nezastavení zde bylo považováno za přestupek. Dále by se přeci dalo argumentovat tím že sem zastavil za autem které jelo předemnou ( to většinou soudruzi nevidí)  a měl tak dostatečný výhled do křižovatky kde bylo zřejmě že v leva nemůže nic přijet.

Díky všem za diskusi :)
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:značka STOP - Ostrava, městosi plní kasu
« Odpověď #1 kdy: 26 Listopadu 2018, 11:27:24 »

Zleva zcela určitě může přijet tramvaj a taky dopravní obsluha té budovy naproti. S tímhle argumentem u SO typu MMO nepochodíš.
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:značka STOP - Ostrava, městosi plní kasu
« Odpověď #2 kdy: 26 Listopadu 2018, 11:51:59 »

Zleva zcela určitě může přijet tramvaj a taky dopravní obsluha té budovy naproti. S tímhle argumentem u SO typu MMO nepochodíš.

Tramvaj snad jezdí po kolejích ne? A auta která jedou odnaproti mi dávají přednost.  Samozřejmě se bavím o situaic, kdy odbočuji doprava.
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:značka STOP - Ostrava, městosi plní kasu
« Odpověď #3 kdy: 26 Listopadu 2018, 12:01:00 »

Však já jsem pochopil z textu "za matrikou směrem na Mariánské hory", že myslíš směr doprava.
Zeptám se jinak - co ta auta, která jedou zleva ze zákazu vjezdu mimo dopravní obsluhy?

Já už jsem se snažil na MMO uhrát stopku na přehlednější křižovatce v Ostravě (https://mapy.cz/s/3eCfp) a vím, že materiální aspekt je neprůchozí.
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:značka STOP - Ostrava, městosi plní kasu
« Odpověď #4 kdy: 26 Listopadu 2018, 12:14:08 »

No můj argument na to je takový že vzhledem ke značení

https://www.google.cz/maps/@49.8162215,18.2656599,3a,75y,4.45h,71t/data=!3m6!1e1!3m4!1s1Y0-C0cwTQVnNf8YlJ2aAA!2e0!7i13312!8i6656

je jasné, že pokud chceš vidět opravdu zřetelně jestli tam to jedno auto co tam za den projede nejede , musíš najet tak daleko, že zasáhneš polovinou auta do toho pruhu, který je namalován právě pro tyto vozidla.

Tudíž pokud tam něco pojede, hrozí střet nezávisle na tom, jestli tu STOPKU upolechnu či ne. Dokonce si troufnu tvrdit, že nutit touto značkou účastníka provozu aby najel tak aby měl náležitý rozhled do křižovatky může být více ohrožující :)

Vím že si tu hraju se slovíčky, a možná budu za blba, ale já to tak vidím no. A co se týká materiálního aspektu, pokud by se tu našla vůle mi s tím pomoct a nějaké šance, že nejsem úplně mimo, klidně bych to dotáhl až k NSS. to že mi to MMO neuzná je jasné :)

IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:značka STOP - Ostrava, městosi plní kasu
« Odpověď #5 kdy: 26 Listopadu 2018, 12:27:05 »

Podle mě je polovina Stopek zbytečná, jenže...

Můj případ pro inspiraci: https://www.30kmh.cz/index.php?topic=4492.0

Pokud máš nějaký živý případ, nahraj dokumenty a podíváme se na to.
Je-li však účelem dotáhnout to k NSS z důvodu chybějícího materiálního aspektu, tak jsou to podle mě vyhozené peníze a ztracený čas. Ale zas nejsem tak moc hard jako místní hard core, třeba do toho půjdou :)
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:značka STOP - Ostrava, městosi plní kasu
« Odpověď #6 kdy: 26 Listopadu 2018, 12:40:59 »

Ne ne nic živého nemám. Ale vyžádat si statistiku nehodovosti či kolik pokud na tom místě bylo vybráno mohu ne?
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:značka STOP - Ostrava, městosi plní kasu
« Odpověď #7 kdy: 26 Listopadu 2018, 13:10:00 »

Statistiku nehodovosti lze zjistit na www.jdvm.cz: celkem 3x srážka s tramvají v roce 2007 a 1x srážka s pevnou překážkou v roce 2013.
IP zaznamenána