30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Rychlost - zrychlený mód?  (Přečteno 3721 krát)

boardx

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
[?] Rychlost - zrychlený mód?
« kdy: 11 Května 2016, 12:58:48 »

V únoru mi byla změřena rychlost na přejezdu, kde neblikalo modré světlo o 20 kmh vyšší. Očekával jsem příkaz, ale místo toho přišla výzva - předvolání k vyjádření se k podkladům. Je to obvyklý postup nebo pokus o turbo model. Doručení přišlo poštou, zaslal jsem omlouvu z jednání prostřednictvím DS, kterou jsem si mezitím zřídil. Prosím o radu, neboť mám obavu, že to "neubrzdím" do prekluze.

Na místě jsem byl zastaven, ztotožňěn, byl nabídnut papír k podpisu, nic jsem nepodepsal ani nekomentoval.

MOD f: nahraju anonymizovane, proto at muzem poradit sem prosim popiste vse co se doted stalo. Predevsim to, co bylo na miste (ztotoznen, podepsal neco?)
« Poslední změna: 11 Května 2016, 15:34:49 od boardx »
IP zaznamenána

JakubR1

  • Příspěvků: 122
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - zrychlený mód?
« Odpověď #1 kdy: 11 Května 2016, 13:02:55 »

Prosím hlavně to hned stáhněte a anonymizujte!
IP zaznamenána

Foxik

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - zrychlený mód?
« Odpověď #2 kdy: 11 Května 2016, 13:10:03 »

důležitá otázka byl jste na místě zastven a ztotožněn???
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - zrychlený mód?
« Odpověď #3 kdy: 11 Května 2016, 13:23:32 »

Všechno špatně. S datovkou se papírové dopisy nepřebíraji. A datovkou se úřadu řešícímu přestupek nic neposílá, dokud doručuje běžnou poštou.

Postup úřadu je podle mě celkem v pořádku - řidič byl předpokládám ztotožněn, bude ústní jednání. S tím vyjádřením k podkladům to takhle některé úřady zkouší, ale je potřeba jim jasně říct (po skončení ústního jednání, před podepsáním protokolu), že je potřeba si to projít a promyslet a sprostý podezřelý dodá písemné vyjádření ve lhůtě (úřad by měl určit přiměřenou lhůtu a uvést ji v protokolu). Přiměřenou lhůtu klidně může navrhout i sprostý podezřelý - doporučuju navrhnout 14-21 dní.
IP zaznamenána

boardx

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - zrychlený mód?
« Odpověď #4 kdy: 11 Května 2016, 13:59:43 »

Všechno špatně. S datovkou se papírové dopisy nepřebíraji. A datovkou se úřadu řešícímu přestupek nic neposílá, dokud doručuje běžnou poštou.

Postup úřadu je podle mě celkem v pořádku - řidič byl předpokládám ztotožněn, bude ústní jednání. S tím vyjádřením k podkladům to takhle některé úřady zkouší, ale je potřeba jim jasně říct (po skončení ústního jednání, před podepsáním protokolu), že je potřeba si to projít a promyslet a sprostý podezřelý dodá písemné vyjádření ve lhůtě (úřad by měl určit přiměřenou lhůtu a uvést ji v protokolu). Přiměřenou lhůtu klidně může navrhout i sprostý podezřelý - doporučuju navrhnout 14-21 dní.

Datovku jsem si zřídil v období, kdy se dopis již válel na poště.

Po stanovení nového termínu jednání se dostavím a okopíruji spis s tím, že se k případu na místě nevyjádřím a přesně podle rady budu trvat na dostatečně dlouhé době lhůtě k vyjádření, které zašlu písemně.
« Poslední změna: 11 Května 2016, 14:11:50 od boardx »
IP zaznamenána