30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 10

Autor Téma: Dvě prasátka  (Přečteno 17305 krát)

Tačůd

  • Příspěvků: 162
    • Zobrazit profil
Re:Dvě prasátka
« Odpověď #75 kdy: 12 Ledna 2024, 01:13:25 »

To je určitě zajímavá, elegantní myšlenka.
Jestli to je nějakej přestupek či trestnej čin, to nevím  - asi někdo ze zkušenějších tady. Promlčený už to asi bude, vlastně, ale - i to asi bude vědět líp někdo z vás...
A jak to pak udělat? Teď to bude ve fázi odvolání. Pokud by se někdo z vás chtěl přiznat a poslat mi to (předem ze srdce děkuji!), rád to k odvolání přiložím... Jde to takto vůbec udělat?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:Dvě prasátka
« Odpověď #76 kdy: 12 Ledna 2024, 01:16:56 »

Já jsem myslel např. někoho Vašeho příbuzného, kamaráda... aby to taky bylo uvěřitelné.

A co by to bylo za přestupek si raději nejprve zkuste dohledat. Ať to nezpůsobí víc škody než užitku. Přiznání před zahájením správního řízení by sice nemělo vadit, ale jisté není nic.

edit: Já do toho nejdu. Já jezdím jako prase, ale prasata z pozemku nepouštím.
IP zaznamenána

Tačůd

  • Příspěvků: 162
    • Zobrazit profil
Re:Dvě prasátka
« Odpověď #77 kdy: 12 Ledna 2024, 02:35:02 »

Tak, on kdokoliv sem může jezdit k někomu na chalupu, nebo třeba pravidelně jezdit kolem nebo chodit za naší zahradou na pěší výlety - evidence o tom nikde není: uvěřitelná  a nevyvratitelná situace se dá vymyslet vždy a s kýmkoliv... Byli jsme párkrát i v novinách a TV, kde vychvalovali naši půjčovnu koz, tak pachatelem může být i nějaký nepřítel půjčoven koz, který se o nás dozvěděl z televize...

Jaký přestupek: no ono to je vlastně jedno, protože od jeho spáchání už uplynul jeden rok, promlčecí lhůta nebyla ničím přerušena. Takže až na výjimky, kde je promlčecí lhůta 3 roky, jsou všechny ostatní přestupky (nějaké to poškozování cizí věci, vstup na pozemek, krádež a podobně) jsou už promlčené. Ten přestupek, ze kterého mne viní, zrovna má tříletou lhůtu, ale ten se vztahuje pouze na CHOVATELE, a tím by daný člověk nebyl... Tedy, píše se tam, že "každý... je povinen učinit opatření proti úniku zvířat". Tím ale podle mne myslí právě toho chovatele, jinak by za únik mého prasete mohli vinit třeba i starostu vedlejší vesnice...
IP zaznamenána

Tačůd

  • Příspěvků: 162
    • Zobrazit profil
Re:Dvě prasátka
« Odpověď #78 kdy: 12 Ledna 2024, 14:10:14 »

Ještě by mne zajímalo, co by se stalo, kdyby mi někdo vypustil prase ještě jednou a já tentokrát policajty zavolal. Samozřejmě by nic nezjistili... tím by padnul argument úřadu, že jsem měl policajty minule zavolat (a když jsem je nezavolal, tak je moje výpověď, že prase někdo vypustil, účelová...)
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Dvě prasátka
« Odpověď #79 kdy: 12 Ledna 2024, 17:22:01 »

A co si pořídit tu kameru, dát ji na branku a pak někdo půstí ven čuňata, když budete spát. Nebudete nikoho volat, buď se zase nějaký dobrák ozve, nebo to zjistíte ráno. Samozřejmě, dát bacha, co tam bude, aby to nešlo moc použít pro dohledání, ale aby blo zjevné, že to někdo udělal. A pak toto použít do odvolání ve smyslu "po incidentu byla instalována kamera a dne....zaznamenala obdobný případ". Jediný problém je, že by se mohlo při tom zlomyslném puštění něco opravdu závažnějšího stát (nehoda při vyhýbaní se, ...).
IP zaznamenána

hořčík

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 64
    • Zobrazit profil
xx
« Odpověď #80 kdy: 12 Ledna 2024, 20:15:44 »

xx
« Poslední změna: 26 Února 2024, 16:09:07 od revell »
IP zaznamenána

Tačůd

  • Příspěvků: 162
    • Zobrazit profil
Re:Dvě prasátka
« Odpověď #81 kdy: 12 Ledna 2024, 23:57:08 »

To swenak: Máte pravdu, to by mohl být docela dobrý argument, že se u nás doopravdy něco děje. Sice už se dlouho nic nestalo, ale, světe – div se, už je to tu zas. Já tomu tak i věřím: jakmile tam dám kameru, určitě se zase někdo chytí. Možná mi je nějaký maniak i pouští ven každou noc, akorát o tom nevím, protože se zvířátka vždy způsobně vrátí zase domů ještě před úsvitem…
Né, vážně: myslím, že by prase a ani kozy, který by asi šly na noční procházku taky, by nic neprovedly, prostě by se nažraly skromné trávy, co venku je, a zase by přišly domů. Když opodál tentokrát nebude stát nikdo s kamerou udavačskou, tak se opravdu nic nestane. Navíc, zrovna třeba půjdu kozy a prase zkontrolovat a popovídat si s nima a když zjistím, že nejsou doma, najdu je na blízké loučce a naženu je zase domů…
Už čtu na nějakým foru, že program Security Camera CZ udělá z mobilu fotopast (fotky při pohybu před kamerou posílá na druhý mobil). Takže by to šlo pořídit i bez koupě kamery. I když si myslím, že můj levnej mobil v noci moc fotit neumí. Leda, že by někdo operoval už za šera. Třeba se poštěstí… Do úterka už se mi asi nikdo nechytí, tak odvolání holt pošlu bez toho, a jestli se někdo chytí pozdějš, tak to k odvolání můžu přidat a poslat jim dodatečně, ne?

IP zaznamenána

Tačůd

  • Příspěvků: 162
    • Zobrazit profil
Re:Dvě prasátka
« Odpověď #82 kdy: 13 Ledna 2024, 00:13:15 »

To Hořčík:  Ne, prase nikdo nekradl, to by to mohl zopakovat kdykoliv později. Ale maso nic moc, je to starší kanec. Jsem si skoro jistej, že to vypouštěl soused, aby to mohl pak nafotit a poslat podnět na úřad. Mám totiž mladší a příjemnější ženu než je ta jeho krůta  - tak třeba proto.
Byl dokonce přestřižený řetěz se zámkem. Pak už jsem novej nedával, nemá to cenu, stačí kdekoliv po délce plotu rozplést pletivo – otázka pár minut, ani nepotřebuje kleště. Je to takový ten obyčejný plot z měkkého drátu. Dokud nebude opravdu zle, masivní zeď tam stavět opravdu nebudu. Myslím, že už se i uklidnil, jeden jeho výslech jako svědka mu stačil (docela se ztrapnil). A za pár měsíců se stěhujem.
Krádež prasete by jinak byl docela dobrej motiv, pro někoho cizího. Ale asi by to při neúspěchu zopakoval. No, nebo zjistil, že prase jen tak neomráčí ani nenaloží do auta (je těžký a budí respekt), tak to vzdal po prvním večeru – to je pravda. Ale „uteklo“ 4x a pokaždý ho nafotil někdo z trojice hospodských přátel či jejich kámoška, takže ten motiv závisti je pravděpodobnější.

IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 869
    • Zobrazit profil
Re:Dvě prasátka
« Odpověď #83 kdy: 13 Ledna 2024, 01:38:09 »

A co kdybyste si vzpomněl, že jste tam tu kameru přece jen měl a vypuštění prasat nahrála...? Koneckonců na záznamu nebývá datum a odlišit jeden den od jiného přezkoumatelně úředník určitě nezvládne... Chápete kam mířím.. ;-)
IP zaznamenána

Tačůd

  • Příspěvků: 162
    • Zobrazit profil
Re:Dvě prasátka
« Odpověď #84 kdy: 14 Ledna 2024, 21:27:27 »

Něco jsem zaslechl, že chtěj zrušit nebo zrušili možnost podat blanketní odvolání. Tak se radši ptám: stále to možné je, nic se nezměnilo? Díky
IP zaznamenána

Tačůd

  • Příspěvků: 162
    • Zobrazit profil
Re:Dvě prasátka
« Odpověď #85 kdy: 16 Ledna 2024, 10:13:52 »

Slyšel jsem to ve spojitosti s dopravníma stavbama. Vláda se holedbala, že zatrhne aktivistům zdržovací taktiky, jako je treba blanketní odvolání. A nevím, jestli se to týká jen dopravních staveb, nebo správka obecně, a jestli už to platí, nebo ne...
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Dvě prasátka
« Odpověď #86 kdy: 16 Ledna 2024, 17:20:25 »

IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Tačůd

  • Příspěvků: 162
    • Zobrazit profil
Re:Dvě prasátka
« Odpověď #87 kdy: 17 Ledna 2024, 01:12:09 »

Vrátili se domů na véču?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Dvě prasátka
« Odpověď #88 kdy: 17 Ledna 2024, 11:31:30 »

Něco jsem zaslechl, že chtěj zrušit nebo zrušili možnost podat blanketní odvolání. Tak se radši ptám: stále to možné je, nic se nezměnilo? Díky
To, co jste zaslechl, bylo pravděpodobně v souvislosti s novelou tzv. liniového zákona, tam je možnost dodatečně odstraňovat vady podání a doplňovat odvolací důvody skutečně zrušena, srov. § 8,9 zák. 416/2009 Sb.

Pro přestupkové či obecné správní řízení zatím podobné omezení neplatí, ani nevím o žádných konkrétních plánech či dokonce něčem už v legislativním procesu, ale samozřejmě do budoucna to nelze vyloučit.
IP zaznamenána

Tačůd

  • Příspěvků: 162
    • Zobrazit profil
Re:Dvě prasátka
« Odpověď #89 kdy: 17 Ledna 2024, 13:52:48 »

děkuju za vysvětlení!
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 10