Poradna > Potřebuji poradit - alkohol, drogy

Doručen příkaz pro pokutu a odevzdání ŘP

(1/1)

etniesandtrasher:
Hezký den všem,

přišel mi dopis z magistrátu s příkazem k zaplacení pokuty - 4k a půlročním odebrání ŘP.
Protože jsem ještě neznal tohle forum a nebyl jsem nikdy nijak v kontaktu s orgány tak jsem při kontrole téměř před rokem přiznal jedno a podepsal protokol, moje blbost a naivita, co dělat pro případné příště vím.

Nicméně teď je teď a tak mě zajimá jednak kdy nabyde příkaz pravní moci - tuším, že to je od data doručení, ale chci si být jistej.
Každopádně na rozdíl v naměření 0.45 - 0.43 to neuhádám nicméně pro náhodu, měřili mě 7510kou a rozdíl v čase byl 6minut.
S půl rokem jsem tak nějak počítal, je to můj první přestupek nejen jako řidiče vůbec, ale štve mě 4ka místo minima.

Z toho co jsem přečetl zde i mimo mi tak teď (krom poučení jak s orgány jednat, resp. nejednat) zbývá jen odpor, ale bojím se aby mi to ještě neprodloužili a nezvýšili.

Má tu někdo s podobnou situací zkušenost?
Díký moc za případnou pomoc či radu.

Zox:
Příkaz nabude právní moci po osmi dnech od doručení. V této době musíte podat odpor.
Po podání odporu Vám nemohou trest zvýšit, pouze pokud by změnili právní kvalifikaci skutku. Jen Vám k těm čtyřem tisícům v případě prohry přičtou správní poplatek tisíc korun.

Mike:

--- Citace: etniesandtrasher  13 Března 2024, 14:32:08 ---...
S půl rokem jsem tak nějak počítal, je to můj první přestupek nejen jako řidiče vůbec, ale štve mě 4ka místo minima.

....

--- Konce citace ---
více vás bude štvát, že tento přestupek máte natrvalo v kartě řidiče
i za 6let to tam úřad napíše, samozřejmě s poznámkou, že k tomu nepřihlíží...

etniesandtrasher:

--- Citace: Zox  13 Března 2024, 16:20:26 ---Příkaz nabude právní moci po osmi dnech od doručení. V této době musíte podat odpor.
Po podání odporu Vám nemohou trest zvýšit, pouze pokud by změnili právní kvalifikaci skutku. Jen Vám k těm čtyřem tisícům v případě prohry přičtou správní poplatek tisíc korun.

--- Konce citace ---

děkuji, tak to pak nemá smysl posouvat, spíš teď doufat, že jej dostanu zpět po půlce abych nepřišel o celou sezónu.


--- Citace: Mike  13 Března 2024, 21:00:18 ---
--- Citace: etniesandtrasher  13 Března 2024, 14:32:08 ---...
S půl rokem jsem tak nějak počítal, je to můj první přestupek nejen jako řidiče vůbec, ale štve mě 4ka místo minima.

....

--- Konce citace ---
více vás bude štvát, že tento přestupek máte natrvalo v kartě řidiče
i za 6let to tam úřad napíše, samozřejmě s poznámkou, že k tomu nepřihlíží...

--- Konce citace ---

Má to krom situace kdy mi velice pravděpodobně budou při kontrolách dávat dejchnout automaticky nějakej vliv pokud nejsem a neplánuji se stát profi řidičem? Ale i tak děkuji za upozornění, tuhle ojebávku jsem vůbec netušil.

Hugo:
Profi řidičem klidně být můžete. Stejně Vás čeká dopravně psychologické vyšetření. Jiný vliv na funkci to nemá.

Navigace

[0] Seznam témat

Přejít na plnou verzi