30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Ženu přecházející silnici srazil mladý opilý řidič, na místě zemřela  (Přečteno 12410 krát)

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil

A jenom pro úplnost: pokud je ten autobus označený oranžovou cedulkou pro převoz dětí
..tak má řidič povinnost zastavit vozidlo.. tam není o čem..
ale i když přejede bábu i normálního autobusu tak stejně asi řidič skončí před soudem.. zejména když k tomu zaujme postoj jako RaawYeezus.. "je mi úplně jedno jestli chce přejít než se autobus rozjede. Pokud člověk není nesvéprávný nebo dítě a vleze před jedoucí auto tak mu to tak nějak patří"
IP zaznamenána

xmartjan

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil

Klasický konflikt dvou blbostí. Babka vyskočila zpoza autobusu a ridič zas mohl předpokládat, že zpoza autobusu někdo může vyskočit přechod nepřechod (typicky třeba děcka). Sám jsem takto obdržel ťukanec zezadu, protože já vyskočivšího chodce stihl nepřejet a ten za mnou měl horší brzdy.

Mohl by předpokládat také pád meteoritu nebo Boeingu 747... Reálně ale nevidím důvod kalkulovat ani s jedním z toho.
Blbost vidím jen na straně babky, pikat za ni bude ale 24letý mladík

Kdybych nepředpokládal, jak píšeš, tak mne za posledních 5 let soudili asi tak 3x... Proto doporučuji předpokládat i tobě, dřív nebo později to přijde a pak bude pozdě bycha honiti...
IP zaznamenána

RaawYeezus

  • Příspěvků: 96
    • Zobrazit profil

Možná jsem se blbě vyjádřil ale o takovým přístupu soudů o kterým tady píšete vůbec nepochybuju..
Rozsudky soudů a vinu účastníků ale neshledávám totožnou.

S tím “mladým frikulínstvím”
Dejte mi prosím jeden příklad kdy by horší pohyblivost člověka způsobila že vejde pod auto.


Sent from my iPhone using Tapatalk
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil


S tím “mladým frikulínstvím”
Dejte mi prosím jeden příklad kdy by horší pohyblivost člověka způsobila že vejde pod auto.


Blbě pohyblivý člověk je na přechodu pomalejší a nemůže uskočit nebo zrychlit.

Navíc starý člověk blbě vidí a slyší, o autě kolikrát vůbec neví.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil

nejen starý člověk. Když vidím nějakýho mlaďocha se špunty v uších a s tupým výrazem v očích…
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil

Telefonem v ruce a zahleděným do něj.
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 688
    • Zobrazit profil

Dejte mi prosím jeden příklad kdy by horší pohyblivost člověka způsobila že vejde pod auto.
Denodenne. Nedojde na prechod, dlouho se odhodlava prejit. Pak znenadani sice pomalu, ale bezhlave vleze mezi auta, kdyz to vubec necekate a nestesti je hotovo.
IP zaznamenána

RaawYeezus

  • Příspěvků: 96
    • Zobrazit profil


S tím “mladým frikulínstvím”
Dejte mi prosím jeden příklad kdy by horší pohyblivost člověka způsobila že vejde pod auto.


Blbě pohyblivý člověk je na přechodu pomalejší a nemůže uskočit nebo zrychlit.

Navíc starý člověk blbě vidí a slyší, o autě kolikrát vůbec neví.

To ale není situace kdy před jedoucí auto vejde.

Pokud člověk špatně vidí a slyší tak nemá přecházet na nepřehledných místech. Přebíhat těsně před autobusem do silnice takové místo bezesporu je.
IP zaznamenána

RaawYeezus

  • Příspěvků: 96
    • Zobrazit profil

Dejte mi prosím jeden příklad kdy by horší pohyblivost člověka způsobila že vejde pod auto.
Denodenne. Nedojde na prechod, dlouho se odhodlava prejit. Pak znenadani sice pomalu, ale bezhlave vleze mezi auta, kdyz to vubec necekate a nestesti je hotovo.

Že se to nestane netvrdím. Kde je v tom ale zavinění řidiče? (Samozřejmě nemyslím legislativně)
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil

Na přechodu ho má pustit, v obci má aspoň dávat bacha. Mimo obec to je chyba toho důchodce.
IP zaznamenána