30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Ženu přecházející silnici srazil mladý opilý řidič, na místě zemřela  (Přečteno 12408 krát)

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil

swenak, t4455 ... ale tady nikdo neříká že se nejednalo o překážku náhlou, jen že se lidi za autobusem daj předvídat ... a když jsem večer pil tak že ráno nadejcham a i tak jedu, měl bych je tam kurva předvídat. Ale my tady ani nevíme jestli tam ten člověk skočil nebo ne.  ;D

Předvídat by měl především ve vlastním zájmu chodec (stejně hodnotnej účastník silničního provozu jako řidič) kterej vstupuje do vozovky naslepo mimo přechod.

Ale ono je to vždy jak se to někomu hodí do krámu, takovej řidič tramvaje předvídat nemusí, ten může kolem houfu dětí vletěl do zastávky (kolem stojící tramvaje) s desítky tun těžkou tramvají na plnej knedlík, má přece přednost

http://www.blesk.cz/clanek/regiony-brno-brno-zpravy/512028/desive-video-kluk-v-brne-prebihal-pred-tramvaji-ta-ho-smetla.html

Ale kdyby to nebyla tramvaj ale BMW s manažerem za volantem tak je viník jasnej
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil

swenak, t4455 ... ale tady nikdo neříká že se nejednalo o překážku náhlou, jen že se lidi za autobusem daj předvídat ... a když jsem večer pil tak že ráno nadejcham a i tak jedu, měl bych je tam kurva předvídat. Ale my tady ani nevíme jestli tam ten člověk skočil nebo ne.  ;D

Všechno je to jen teoretizování, informací je málo. Z toho, co bylo publikováno, lze vydedukovat, že paní přecházela mimo přechod. Osobně také brzdím, když vidím stojící autobus, předpokládám, že mi tam někdo skočit může. Ale třeba byl dotyčný ve stresu, spěchal do práce... někomu se to stane :-(. Ad alkohol, také jsem s vědomím, že mám v daný moment 0.3 zbytkáč v dechu ;D párkrát jel ... ovšem dával jsem si sakra velký pozor, abych nezavdal příčinu, aby mě fízlové zastavili.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 204
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil

Vychova vs. nizka miry osobni zodpovednosti za sebe... osobne obdobne situace zazivam temer kazdy mesic a ma to zhorsujici se tendenci...
Mlady, ktery si rad zariskuje a neuvedomuje si, ze to neni video z trubky... nelze pouzit restart apod.

Soudy by mely rict dost, zadne odskodneni sebevrahovi, naopak zacalovat skodu...pokud jsou jasne dukazy.
« Poslední změna: 16 Prosince 2017, 22:17:53 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil

Vychova vs. nizka miry osobni zodpovednosti za sebe... osobne obdobne situace zazivam temer kazdy mesic a ma to zhorsujici se tendenci...
Mlady, ktery si rad zariskuje a neuvedomuje si, ze to neni video z trubky... nelze pouzit restart apod.

Soudy by mely rict dost, zadne odskodneni sebevrahovi, naopak zacalovat skodu...pokud jsou jasne dukazy.

Teď mi to není jasné, berete to tak, že vina je na obou stranách?
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Ženu přecházející silnici srazil mladý opilý řidič, na místě zemřela
« Odpověď #19 kdy: 17 Prosince 2017, 03:48:34 »

swenak, t4455 ... ale tady nikdo neříká že se nejednalo o překážku náhlou, jen že se lidi za autobusem daj předvídat ... a když jsem večer pil tak že ráno nadejcham a i tak jedu, měl bych je tam kurva předvídat. Ale my tady ani nevíme jestli tam ten člověk skočil nebo ne. 

To já taky neříkám, jestli se jednalo,
nebo ne. Jde jenom o to, že chodec je taky odpovědný za své činy a pokud se nechová odpovědně ke svému zdraví a životu a čeká, že "ti druzí" se postarají, nebo dokonce nepřemýšlí vůbec, je to idiot bez ohledu na to, jestli řidič předpokládal, nebo měl předpokládat. 

Já jezdím sice rychle, ale třeba po sídlišti a v husté zástavbě, kde jsou všude zaparkovaná auta, i kolem busu (pokud radši nestojím a nepočkám) jezdím extra pomalu a brzdím provoz.

Taky mám v rodině "zabijáka", co usmrtil slečnu a byl souzen, ale osvobozen, protože se ukázalo, že šlo o sebevraždu a i její rodina to tak brala. Ale co to udělalo s ním, to nevím. Jeho mozek je buď houba, nebo dobře uzavírá problémy a neřeší je (mentalita národnosti by tomu napovídala), ale asi to OK nebylo alespoň v době, kdy se toto dělo. Že se s časem začal bát jezdit delší trasy (nikdy nebyl dobrý řidič) nemluvě.
« Poslední změna: 17 Prosince 2017, 03:50:36 od swenak »
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 204
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil

Teď mi to není jasné, berete to tak, že vina je na obou stranách?
Ma smysl jednu stranu nejak uprednostovat?
Vetsina vlastni auto, kolo a byva i chodec.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil

Jenže tohle tak úplně neplatí. Chodci jsou i děti, důchodci, debilové (čtěte mentálně zaostalí), apod kteří řidičák nemají a netuší, jak je řidič vnímá či nevnímá.
Z toho plyne že určité zvýhodnění chodců (přednost na přechodu, apod) svůj smysl má. Pak není nutné řešit, kdo může za nehodu, kdy pilot sundal babku s berlema, která ho přes deset dioptrií na tu dálku ani neviděla. Oproti tomu povinnost chodců nosit reflexní prvky (aby ten řidič měl šanci je vidět a nějak reagovat) mi přijde taky ok.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Ženu přecházející silnici srazil mladý opilý řidič, na místě zemřela
« Odpověď #22 kdy: 19 Prosince 2017, 09:54:20 »

Jenomže ani za volantem nesedí výkvět národa. Důchodci v klouboucích, omladina, ženy...k tomu ženy s dětma.
« Poslední změna: 19 Prosince 2017, 10:20:37 od swenak »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil

Jenomže ani za volantem nesedí výkvět národa. Důchodci v klouboucích, omladina, ženy...k tomu ženy s dětma.

Pořád je tu skupina lidí, kteří jsou chodci, ale nejsou řidiči. Obráceně to neplatí.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 204
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil

Pořád je tu skupina lidí, kteří jsou chodci, ale nejsou řidiči. Obráceně to neplatí.
Vozickari s elektrikou nejsou chodci, bych si dovolil tvrdit.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil

Pořád je tu skupina lidí, kteří jsou chodci, ale nejsou řidiči. Obráceně to neplatí.
Vozickari s elektrikou nejsou chodci, bych si dovolil tvrdit.

de iure jsou.
IP zaznamenána

RaawYeezus

  • Příspěvků: 96
    • Zobrazit profil

No nemyslím si že k tomu aby člověk věděl že nemá jít před jedoucí auto potřebuje člověk znát pohled řidiče. Stačí mozek.
Nenapadlo by mě strčit ruku před nastartovanou motorovou pilu a nemusím na to být dřevorubec.


Sent from my iPhone using Tapatalk
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil

No nemyslím si že k tomu aby člověk věděl že nemá jít před jedoucí auto potřebuje člověk znát pohled řidiče. Stačí mozek.
Nenapadlo by mě strčit ruku před nastartovanou motorovou pilu a nemusím na to být dřevorubec.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ano, pro mladého, pohyblivého a dobře vidícího frikulína to žádný problém nepředstavuje. Jen ta inteligence kapku pokulhává, protože si neumíte představit, že ne všichni to mají stejně.
« Poslední změna: 19 Prosince 2017, 19:31:04 od opas »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil

swenak: řidič musí splnit minimální požadavky.. je na to oprávnění a zkoušky a zdravotní posudek..
ale nikomu nezakážou vycházet z domu protože je debil..

sice bez rozhlédnutí leze do silnice jen debil.. ale jak víte že ten chodec není debil??

Jestli si někdo myslí že kolem autobusu v zastávce nemusí dávat pozor a když někoho přejede tak to je problém toho chodce.. tak ať se nediví až bude od soudce poslouchat že jako řidič měl předpokládat že z autobusu v zastávce vystupují lidi..
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil

Citace
...ať se nediví až bude od soudce poslouchat že jako řidič měl předpokládat...

A jenom pro úplnost: pokud je ten autobus označený oranžovou cedulkou pro převoz dětí, tak řidiči nepomůže nic, i když přejede učitele nebo dospělý doprovod :)
IP zaznamenána