30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Řidič v Praze uviděl hlídku v zrcátku a přesedl si na zadní sedačky  (Přečteno 2619 krát)

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Řidič v Praze uviděl hlídku v zrcátku a přesedl si na zadní sedačky
« Odpověď #1 kdy: 04 Září 2020, 16:38:56 »

No jo, přitom základní pravidlo je tak jednoduché.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:Řidič v Praze uviděl hlídku v zrcátku a přesedl si na zadní sedačky
« Odpověď #2 kdy: 04 Září 2020, 17:12:21 »

Borci to úplně nedomysleli. Podle novinek měli zákaz oba, tak místo toho, aby se za volantem prohodili, se nabízelo, aby oba přelezli dozadu, a pak si s policií střihli věc v teorii her označovanou jako Prisoner's dilemma :)
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Řidič v Praze uviděl hlídku v zrcátku a přesedl si na zadní sedačky
« Odpověď #3 kdy: 04 Září 2020, 21:06:58 »

No jo, přitom základní pravidlo je tak jednoduché.

Hloupá a naivní otázka, ale na co narážíte? S policí se nebavíme? Vystoupit z auta? Nebo co?  :)

Já už si delší dobu v hlavě hraji se scénářem, co by asi policie dělala u ne-sprdelizovatelného přestupku, kdyby u vozidla byly 2 osoby a obě tvrdily, že to řídily. Tam si ještě asi umím představit, že by prostě SO uznal jednoho z těch 2 vinným.. Ale co kdyby tam byly 2 osoby a obě tvrdily, že nikdo z nich neřídil? Nebo to házal jeden na druhého. Co pak? :D
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Řidič v Praze uviděl hlídku v zrcátku a přesedl si na zadní sedačky
« Odpověď #4 kdy: 04 Září 2020, 21:42:20 »

johncreek: V obou případech by si SO musel opatřit jiné důkazy..

ale v takových případech si často jednoho vyberou a toho policajti neomylně viděli řídit.. a když potřebují víc svědků tak se objevují další policajti a všichni si třebas i po roce jasně vzpomínají kdo řídil.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Řidič v Praze uviděl hlídku v zrcátku a přesedl si na zadní sedačky
« Odpověď #5 kdy: 05 Září 2020, 00:35:09 »

Co když sejmou otisky z volantu, pachové stopy ze sedadla, ...?
Pochybuji, že by tohle někdo kvůli přestupku typu rychlost, nebo nějakej průjezd zákazem dělal.. Aspoň ne v tu chvíli a zajišťovat takové důkazy měsíce po době přestupku je nesmyslné.. Na druhou stranu, pokud by ten řidič byl třeba zdrogovaný/opilý, tam už bych se ani nedivil.. Ale Bůh ví..
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

lerion

  • Příspěvků: 849
    • Zobrazit profil
Re:Řidič v Praze uviděl hlídku v zrcátku a přesedl si na zadní sedačky
« Odpověď #6 kdy: 05 Září 2020, 12:48:31 »

Co když sejmou otisky z volantu, pachové stopy ze sedadla, ...?

A co by se tim zmenilo? Policie by dokazala, ze clovek, ktereho nasla sedet na zadnich sedackach, nekdy v minulosti sedel na miste ridice. Jak by ovsem sla takova informace pouzit proti nemu, to opravdu netusim.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Řidič v Praze uviděl hlídku v zrcátku a přesedl si na zadní sedačky
« Odpověď #7 kdy: 05 Září 2020, 17:36:54 »

A jestli tam nebudou otisky někoho jiného, pouze jen jeho?

Tak to je jasný.. Helmut má silný atopický ekzém a proto používá látkové rukavice, aby se chránil  ;D
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Řidič v Praze uviděl hlídku v zrcátku a přesedl si na zadní sedačky
« Odpověď #8 kdy: 06 Září 2020, 21:35:33 »

No jo, přitom základní pravidlo je tak jednoduché.

Hloupá a naivní otázka, ale na co narážíte? S policí se nebavíme? Vystoupit z auta? Nebo co?  :)

Já už si delší dobu v hlavě hraji se scénářem, co by asi policie dělala u ne-sprdelizovatelného přestupku, kdyby u vozidla byly 2 osoby a obě tvrdily, že to řídily. Tam si ještě asi umím představit, že by prostě SO uznal jednoho z těch 2 vinným.. Ale co kdyby tam byly 2 osoby a obě tvrdily, že nikdo z nich neřídil? Nebo to házal jeden na druhého. Co pak? :D

Myšleno “s policii se nebavíme” 😊
IP zaznamenána