30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] stání na chodníku  (Přečteno 13347 krát)

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
[LOST] stání na chodníku
« kdy: 22 Dubna 2015, 21:38:01 »

Provozovateli vozidla přišla výzva k podání vysvětlení. Provozovatel má panickou hrůzu z jakéhokoliv popotahování na úřadech (po mém vysvětlení asi ještě větší, že přijde o auto, práci a střechu nad hlavou), takže uvažuji o zřízení DS (jelikož se jedná o rodinného příslušníka kde mám trvalé bydliště). Nicméně, zítra půjdu na MP, kde předpokládám že řeknu že jsem řídil a chci přestupek projednat ve správním řízení a že odmítám vypovídat blíže. Až mi domů přijde výzva, vyzvednout 10. den a pak sem hodit, je to tak? S provozovatelem vozidla předpokládám součinnost 0% v jakémkoliv směru, ba dokonce může vypovídat jako svěděk proti mě. :D ... Tákže? Prekluzní roční lhůta uplyně od doby, kdy se zahájí správní řízení, že? Nikoliv od data, kdy přijde výzva k podání vysvětlení provozovateli, jen nevím jestli se nepletu. Děkuji za pomoc.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:stání na chodníku
« Odpověď #1 kdy: 22 Dubna 2015, 21:56:46 »

Dej si do vyhledávání (vpravo nahoře) např. "stání na veřejné" a něco si přečti, je tu tady už 100x.
Na MP se vyser (pokud nechceš z fleku platit), řešit bude dost času, pokud předají na úřad. Lístky za stěračem přeci žerou veverky, kradou bezdomovci kvůli sraní, sbírají poťouchlíci apod. Sám jsem jich mělspousty a nikdy se to nedozvědel. A ta DS má smysl až v dalším levelu, první výzva bude vždy provozovateli.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:stání na chodníku
« Odpověď #2 kdy: 22 Dubna 2015, 22:07:06 »

Přesně tak s MP se nebavíme. Oni to do správního pošlou sami i bez žádosti. Úřad bude posílat odpustek provozovateli, ten se na něj vysere a po výzvě k podání vysvětlení nabonzuje řidiče. V této taktice jde primárně o natahování času. Řidič se pak bude za pomoci obstrukcí snažit dosáhnout prekluze tak, aby přestupek odložili, protože odpovědnost zanikne, pak nebudou mít splněnou podmínku pro projednání sprdelu. Prekluze se počítá od spáchání přestupku.
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:stání na chodníku
« Odpověď #3 kdy: 23 Dubna 2015, 10:05:37 »

Jenom bych kolegovi "přestupci" upřesnil. Prekluze je rok, ale v případě přestupku. Zároveň pokud, překlopí na SprDel, tak není možné se vrátit k přestupku (pokud si pamatuju dobře) a SprDel má prekluzi roky dva. Tedy stěžejní je co nejvíce protahovat dobu, kdy je případ ve stadiu předSprDeliktem a v poslední chvíli oznámit řidiče. Tím je pro ouřad nutno řešit přestupek a tam je roční prekluze.
Snad jsem to napsal správně :)
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:stání na chodníku
« Odpověď #4 kdy: 23 Dubna 2015, 10:38:10 »

Je to správně kromě prekluze u sprdelu. Dva roky mají na jeho zahájení a na projednání 4 roky.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:stání na chodníku
« Odpověď #5 kdy: 23 Dubna 2015, 14:39:47 »

Nicméně z tohohle všeho mi vychází, že pokud přestupek za rok prekluduje, ještě není vyhráno, neboť oni mají ještě další rok na zahájení sprdele (musí zahájit do dvou let). Čili po tom roce (prekluzi přestupku) by se musel člověk přiznat, aby měli po prdeli repektive sprdeli.
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:stání na chodníku
« Odpověď #6 kdy: 23 Dubna 2015, 15:10:57 »

Jenze, pokud mi neco neuniklo, zanik prestupku prekluzi neni zakonnou predispozici pro sprdel.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:stání na chodníku
« Odpověď #7 kdy: 23 Dubna 2015, 15:49:27 »

Proto se ptám, já v tom jasno nemám - potom je tedy ta dvouletá lhůta nesmyslná...
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:stání na chodníku
« Odpověď #8 kdy: 23 Dubna 2015, 17:52:30 »

Hmm, prosím o zamknutí topicu. Provozovatel šel sám od sebe zaplatit pokutu na MP (strach asi). Provozovatelova volba, škoda, mohla být zábava. Přišel jsem akorát o studijní materiál. Děkuji za pohotové odpovědi.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:stání na chodníku
« Odpověď #9 kdy: 23 Dubna 2015, 18:51:31 »

.... Provozovatel šel sám od sebe zaplatit pokutu na MP ....
To je hnus velebnosti. Přesně tací ovčané udržují ohrádku pod napětím. Zkuste mu dát příležitostně za stěrač fake předvolání s možností zaplatit 500 na Váš účet, třeba zůstane spolehlivým plátcem.  :)

Sakra, další podnikatelský nápad.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:stání na chodníku
« Odpověď #10 kdy: 23 Dubna 2015, 18:55:49 »

Je to zlo a mám tak z 10% rozepsaný článek na d-f na tento námět.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:stání na chodníku
« Odpověď #11 kdy: 24 Dubna 2015, 08:49:32 »

Kolega při nedávném čištění v okolí zaměstnání postavil auto na trávník a dostal lístek za stání na zeleni. Postavil s k tomu čelem, zabečel a šel se nechat oholit. Dostal to az 200 byl spokojenej až na půdu jak to bylo super. Tak toholt bývá ...
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:stání na chodníku
« Odpověď #12 kdy: 24 Dubna 2015, 09:09:41 »

Jenze, pokud mi neco neuniklo, zanik prestupku prekluzi neni zakonnou predispozici pro sprdel.

Prestupek sice prekluduje, ale sprdel ne. Delaji to vetsinou tak ze to pred prekluzi odlozi, popripade zastavi rizeni o prestupku. Ovsem nesmi ho zastavit z duvodu prekluze ;)
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:stání na chodníku
« Odpověď #13 kdy: 24 Dubna 2015, 12:42:13 »

To si taky říkám, proto by možná bylo vhodné, kdyby se na to kompletně po zaslání výzvy vysrali, třeba měsíc před prekluzí, napráskat sebe.
IP zaznamenána

jamaco

  • Příspěvků: 41
    • Zobrazit profil
Re:stání na chodníku
« Odpověď #14 kdy: 27 Dubna 2015, 18:46:43 »

Zdravím,  dnes jsem obdržel poštou rovnou 2 výzvy naráz.  Obě za parkování na chodníku a obě ze stejného dne 3.3. První v 9.40, druhá 22.30.. Nevim jistě, jestli jsem mezitím odjel nebo ne.spis tam stalo celou dobu a listecek jsem dostal jen jeden (22.30) Pod každou výzvou je automaticky podepsán jiný referent. Obě za 300. Žena to bohuzel převzala,  ačkoliv jsem ji varoval (má moji plnou moc)  No moje blbost a deset dní v háji..  Máte zkušenosti s takovouhle dvojitou výzvou?  Neexistuje něco jako pokračující jednani? Reagovat na to nebudu. Nedavno jsem s Vaší vydatnou pomoci dotáhl jeden případ do prekluze a hodlám to zkusit znova.   Jen nevím jestli to zdvojeni něco mění nebo skýtá nějaké možnosti jak s níma vyběhnout. Dík

Edit; opravil jsem nějaké chyby,  Píšu z mobilu.. 
« Poslední změna: 28 Dubna 2015, 00:10:38 od jamaco »
IP zaznamenána