30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: svědek  (Přečteno 3215 krát)

probe

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
svědek
« kdy: 23 Února 2017, 10:47:54 »

Mám následující otázku: je možné mít při nahlédnutí do spisu s sebou svědka? Podotýkám, že již bylo po správním řízení, které jsem byl nucen zaplatit (nestihl jsem vyzvednout dopis z pošty a podal odpor o den později). Nicméně jsem se chtěl ještě podívat na spis a měl jsem s sebou kamaráda, který byl ale s výsměchem vypoklonkován. Měl jsem za to, že svědka mít můžu, je-li to stejné jako při správním, když se např. zaprotokoluje, že mám zmocněnce. Při podání vysvětlení jsem pochopil, že to nejde, ale v tomto případě (nahlédnutí do spisu) si nejsem jistý. V případě, že jsem měl na svědka právo, budu dělat vlny. Díky.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 655
    • Zobrazit profil
Re:svědek
« Odpověď #1 kdy: 23 Února 2017, 10:54:51 »

§ 38 SŘ - odstavce 1 a 2 - vy můžete kdykoliv, jiná osoba při prokázání právního zájmu.
Nicméně proč si nenecháte udělat kopii spisu a nedáte jí svědkovi přečíst?
Děláním vln budete pro smích - již jste byl finančně vytěžen....
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:svědek
« Odpověď #2 kdy: 23 Února 2017, 11:18:33 »

Správní řád řeší jen veřejné/neveřejné ústní jednání, u nahlížení se přítomnost jiných osob, než kterým to právo svědčí, nepředpokládá, stejně tak není upravena přítomnost „svědka“, tj. patrně osoby, která by tam byla nikoliv z důvodu, aby se sama seznámila se spisem, ale aby viděla, jak celý úkon probíhal.

Názory na to, jestli tam takový svědek může být, když to zákon neřeší, se budou různit. Prima facie mi to přijde jako blbost a nedivím se, že OÚO to nepřipustila, ovšem nemám to rozmyšlené a třeba to je jinak. Každopádně diskutovat o tom na místě nedává smysl.

Workaround je nicméně jednoduchý - přijdete nahlížet, do protokolu toho „svědka“ učiníte svým zástupcem (zmocněncem), klidně jen na ten jeden úkon, pak můžete nahlížet oba. Že řízení už skončilo ničemu nevadí (ani nahlížení, ani zastoupení).
IP zaznamenána

max

  • Příspěvků: 211
    • Zobrazit profil
Re:svědek
« Odpověď #3 kdy: 23 Února 2017, 18:49:34 »

@probe: Odpověď na Vaši otázku možná naleznete v zápise pana Peciny :)

http://blisty.cz/art/9199.html
IP zaznamenána