30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - Studentka

Stran: [1]
1
Možná nějaké dobře formulované čestné prohlášení?

2
Podle mého to musí být podle § 38 správního řádu. S InfZ se mnou vyběhnou buďto na ochraně osobnosti podle § 8a zákona č. 106/1999 Sb. nebo  čl. 10 odst. 1 Listiny.

3
Je to asi jediná cesta - díky všem zůčastněným!

Jinak ještě edit. Ve firmě jsme přátelský kolektiv, takže pokud bych měla fotku a tam byl někdo jiný, tak jsem si jistá, že by to vzal na sebe, zaměstnavatel by mi vrátil peníze a odečetl je někomu jinému, to jsem si zase téměř jistá. Je opravdu moc možností a nedbalostí jak se mohlo stát, že to bylo jinak, třeba je ani nemusim domyslet, vůbec netuším, co se ten den už dělo atd. Takže by to k něčemu bylo. Jinak je otázkou, jak tu bylo naznačeno - když budu mít potvrzení, že jsem řídila já a budou mě mít na fotce, která by byla lepší než na občance, tak aby to v budoucnu nebylo spíš proti mě. Že místo výzev na peníze bez bodů mi budou chodit výzvy k ústnímu jednání nebo přímo příkazy o uložení pokuty - byť opět se budu opakovat - nezákonně, protože úředník není znalec v oboru rozpoznávání podle biometrie. Nemám moc ráda clonítka.

4
Nejde o to, abych něco změnila. Chci za své peníze alespoň hezkou fotku a hlavně chci vědět, jak to skutečně bylo a zda o tom existuje nějaký "důkaz". A pokud by to bylo neprávem, tak bych byla příště nekompromisní a nesklopila bych uši a tvrdě to řešila. Dávám to do uvozovek, protože i fotka z UnicamVELOCITY na D1 byla třeba také opravena a byla z toho kauza na autoforum.cz. Ale měla bych stav, který by se blížil jistotě, že to tak skutečně bylo, v rámci odečtené tolerance. Jasně, můžeme se bavit o tom, jak certifikace jednotlivých zařízení probíhá a jak je zabezpečeno, aby rychloměr skutečně vkládal do fotky údaje, které jsou skutečné, ale přiznejme si, že to je hudba spíš pro vyvinění se, ikdyž jsme si třeba formálního naplnění přestupku vědomi.

http://www.autoforum.cz/zivot-ridice/hackeri-zmarili-mereni-rychlosti-na-d1-zmenili-znacky-z-ridicu-udelali-alzu/

5
Začíná to být trochu složité. Tak si shňme jak to bylo.

Cca měsíc před tím, než jsem se o výzvě dozvěděla, jsem údajně podle certifikovaného rychloměru měla jet rychleji než je dovoleno (respektive auto s neznámým pachatelem jelo rychle a já ho měla mít půjčené - což SO neví, protože chce výpalné bez práce). Obdržela jsem výzvu od zaměstnavatele s tím, že mi to bude strženo ze mzdy. To se také stalo s tím, že jsem k tomu obdržela ručně: moje čistá mzda-hodnota pokuty = celková suma.

Takže nejde o to, že by se proti tomu nedalo nic dělat a byl to postup podle zákona. Ale o to, že pokud chci pracovat v příjemný atmosféře, vycházet s kolegama a nadrízenýma, případně nedostat výpověď z důvodů, které si nějak podle zákona odůvodní, tak nemůžu postupovat striktně jako bych postupovala proti SO. Chci se prostě jen cestou nejmenšího odporu dostat k fotce. Zda zaměstnavatel smluvně souhlasil nebo o tom vůbec nějaká smlouva byla, netuším. Já jsem nesouhlasila, byl mi ukázán protokol z toho dne, kde je k mému jménu připsána RZ půjčeného vozu a to je vše. Dál se mě nikdo na nic neptal a bylo mi to strženo z platu. Jsem na pochybách, protože jsem to nespíš udělala, ale vzhledem k mé znalosti míst měření mi nejde do hlavy jak se to stalo a někde se musela stát chyba nebo jsem měla myšlenky úplně jinde než na řízení.  ::)

6
To vím, ale jaké ma zaměstnavatel možnosti? Zaprvé autopůjčovny platí snad skoro všechny, protože nemají motivaci, čas, chuť a kapacitu s tím něco dělat - napíše do smlouvy odpovědnost zapůjčitele za výzvy došlé autopůjčovně a je - málokdo si celou smlouvu pročte. Zaměstnavatel zřejmě má nějakou motivaci, proč si půjčuje auta zrovna z této. Těžko to bude měnit jen kvůli tomuto.

7
Celý problém je ve vztahu zaměstnanec-zaměstnavatel. Zaměstnavatel není správní orgán, který nedělá nic jinýho, než postihuje lidi v drtivý většině za to, že nikoho neomezili ani neohrozili a tudíž bych udělala vše pro to, aby mě nepostihnul - byť třeba pro většinu společnosti amorálního - lhaní SO, Helmuti, mrtvoly, falešní svědci atd.

Zaměstnavatel je subjekt, který mě živí a já u něj dobrovolně pracuju a tudíž souhlasím s nastavenými podmínkami nebo můžu jít jinam. Nechci zabíhat veřejně do podrobností proč těžko můžu mít víc než výzvu, případně vyfocený předávací protokol. Primárně chci vycházet dobře se zaměstnavatelem, ikdyž vše není úplně eňo-ňuňo podle zákona, ale zase chci 100% vědět, že jsem to řídila já. Přijde mi celkem fair play, když zaplatím celkem rozumnou pokutu bez bodů a zákazu, ale musím vědět, že jsem ten přestupek (alespoň po formální stránce) fakt udělala. Samozřejmě, všichni víme, že není normální, aby po Praze bylo 100 míst, kde vás měří, že je to víceproudá silnice bez přechodů atd, ale pokud jsem to byla já, tak s tim nemám tolik morální problém. Spíš mi vadí, že člověk nemá možnost se k tomu nějak postavit a mít možnosti manévrování a že není přezkoumatelné, zda je vůbec nějaký důkaz a jestli jsem na fotce já. Znám všechny úsekovky, indukční smyčky, semafory nazpaměť, takže mi je to divné.

A co si budeme povídat - za tu sumu, bych chtěla mít taky hezkou vlastní fotku  ;D, ikdyž jsem jiné z Prahy a jejich kvalitu už viděla.

8
Tak to je asi pasé. Z přestupků provozovatele je mi fakt na zvracení. Zvláštní konstrukt, kde vznikají tyhle problémové situace, které odporují přezkoumatelnosti. Beztak tvůrcům bylo jasné, že hlavní dojná kráva budou právě firmy a autopůjčovny, kteří to v takovém množství nebudou chtít řešit a nebudou mít důvod řešit.  :x Jsem asi naivní, když doufám, že to Ústavní soud zruší. Dva roky a nerozhodli, nevím, jestli je to dobré nebo špatné znamení.

9
Dobrá, děkuji moc za pomoc. Ještě poslední dotaz - bude stačit ta výzva od zaměstnavatele v mém držení nebo to bude správní orgán brát jako neprůkazné a bude chtít přímo mzdový výměr nebo rovnou potvrzení s razítkem a podpisem oprávněné osoby z firmy?

10
Nemůže být potom záhajeno řízení o přestupku proti mě, když tam napochoduju a oni si mě porovnají? Vím, že úředník není znalec z oboru identifikace podle biometrie, ale stejně se mi nechce hrát o 3 body a "podmínku" na rok. Nechci jít moc "štěstíčku" naproti, ikdyž ta pravděpodobnost, že mě stejně postihnou v případě slušný obrany je malá. Bude stačit, když jim ukážu výzvu, kterou mi dal zaměstnavatel? Dále to není nijak průkazné. Ledaže bych si vyžádala nějaké potvrzení o stržení, ale to by přišlo zaměstnavateli možná také útočné.

11
Provozovatel vozidla (autopůjčovna) uhradil Výzvu k úhradě určené částky, tu si nechal uhradit zaměstnavatelem, zaměstnavatel mi následně tuto částku strhnul ze mzdy. Tuším, že se proti tomu bojovat dá a není to zrovna v souladu se zákonem, ale nechci jít proti zaměstnavateli. Lze se nějak dostat ke kopii nebo alespoň fotce, nejlépe bez anonymizace (ikdyž bych se asi poznala i podle oblečení)? Nebo pokud si nechci dělat zle a nedá se to zaměstnavateli vysvětlit a tudíž nedá se spolupracovat tak není východisko jiné než kvůli takové maličkosti změnit zaměstnání nebo jít cestou OSVČ/firmy?

Přecijen se tam píše o řízení, což může být jak správní, tak příkazem na místě - dříve blokové řízení. A výzva je vlastně takové příkazní řízení, jak to chápu z § 125h ost. 1, 2 zákona č. 361/2000 Sb.

12
Hezký den,

chtěla jsem se zeptat na jednu zapeklitou věc, se kterou si sama nevím rady. Všichni tady asi víme, jak složitá situace je vztah přestupce/platící zaměstnavatel, přestupce/autopůjčovna. Stala se mi kombinace těchto případů. Zaměstnavatel měl auto půjčené z půjčovny (oba dobří zákazníci SO - bez keců platící), které jsem údajně měla mít osudný den půjčené já. Vzhledem k tomu, jak výborně výchovně a preventivně u nás systém vymahatelnosti pokut funguje - určitě vím, co jsem dělala před měsícem tam a tam v určitou sekundu, nevím, zda tomu tak skutečně bylo, podle záznamů já (nebudu tu sálodlouze rozebírat, jakými způsoby to nemusí být pravda). 

Hlavní otázka zní - jakým způsobem získat nejlépe neanonymizovanou kopii spisu nebo alespoň fotku? Můžu SO poslat přiznání, že jsem řídila já a poté platí, že nemusí anonymizovat a zároveň mi nemohou uložit pokutu ani body podle § 125g
Citace
Je-li zahájeno řízení o uložení pokuty za přestupek podle § 125f, nelze již zahájit řízení o přestupku pro stejné porušení povinností řidiče nebo pravidel provozu na pozemních komunikacích. Řízení o přestupku lze zahájit, pokud se provozovatel vozidla zprostí odpovědnosti za přestupek podle § 125f odst. 6.
. Poté žádat podle zákona č. 106/1999 nebo č. 500/2004? Mohou mi podle správního řádu zasílat i do DS nebo tam musím osobně a elektronicky jde jen podle 106?

Další tázka zní - dá se proti tomu nějak bojovat, aby byla práce nadále snesitelná a nebo je to - nelíbí se ti platit, když přijde špinavej kus toaletního papíru do DS firmy, tak můžeš jít jinam? Nejvíc mě na tom vytáčí ta bezmoc. Oni pošlou papír, kde si můžou ťuknout jakou rychlost chtějí, kde se přestupek stal, kdy atd. a já mám platit. Problém je v tom, že znám všechny měření v Praze nazpaměť a pochybuju, že jsem se toho přestupku skutečně dopustila.

13
Nedopravní tématika / Re:Fikce doručení VŠ edition
« kdy: 28 Října 2016, 19:13:08 »
Z toho co jsem tu četla, tak jste se cca shodli na převzetí po 10 dnech?

Jinak dnes jsem měla chvíli klid od brigád, tak jsem si znovu pořádně studovala dokumenty školy, zákon a vyplatilo se, je to schované do x článků, odkazů etc., tady komplet nejdůležitější věci:

- Na převzetí je dle výzvy 10 dní,
- chybné písmeno v příjmení na výzvě (podle zdejších nemusí být problém školy a tedy i doručitelnosti, ale pošty)
- doporučeně do vlastních rukou jen adresáta s dodejkou,
- pokud se písmo nepřevezme, následující den je odesláno zpět odesílateli,
- podle Statutu ve spojení se Studijním řádem a VŠ zákonem je po uplynutí 8 dnů od vyvěšení na úřední desce náhradně doručeno (otázkou je, kdy to tam dají, nechci tam jezdit každý den a koukat se, odkdy to mám počítat).

Teď je otázkou, zda si pro to dojít na poštu poslední den a mít při sobě dokument nebo to potom mít jenom vyfocené a byl by problém při jednání s pojišťovnou, zaměstnavatelem, ..., aby se určil přesný den ukončení studia.

14
Nedopravní tématika / Re:Fikce doručení VŠ edition
« kdy: 20 Října 2016, 19:09:31 »
Vyzvedněte v poslední den lhůty, naskenujte, anonymizujte a dejte to sem. Teprve pak Vám můžeme blíže poradit. V této chvíli jen hádáte co to může být. A mohu to být třeba včas nezaplacené poplatky za popelnice…  ;)

Blízce ke 100 % vylucuji, že  by šlo o něco "nestudijního". Podle Track and trace se odesílalo z místa, kde se škola nachází. I podle načasování odeslání vše pasuje na tento scénář. Jediná možnost je, že neposílají ukončení studia, ale něco jiného, ale vzhledem k reálnému stavu věcí to nepokládám za pravděpodobné. Jde mi o to, zda vůbec vyzvednout, což ovšem asi budu muset, protože se právě chci vyhnout i nezákonnému vyznačení právní moci. Na druhou stranu se vzdám možnosti napadat doručení.

Podle toho co pisete, se Vas netykaji asi body 1c-e, takze se podivejte do Vaseho studijniho radu.

Ukonceni studia u prostred semestru asi neni jen tak, bud nechodite, kam chodit mate, a tedy jste casu uz mela dostatek - i na vyber zamestnani (2 mesice od zacatku a 4-5 od zapisu)... takze sup na pracak(nevim, jak se nyni pohlizi na ukoncene studenty), tam ziskate 2 mesice na dalsi rozhlizeni...

§ 56
(1) Studium se dále ukončuje
a) zanecháním studia,
b) nesplní-li student požadavky vyplývající ze studijního programu podle studijního a zkušebního řádu,
c) odnětím akreditace studijního programu,
d) zánikem akreditace studijního programu podle § 80 odst. 4,
e) vyloučením ze studia podle § 65 odst. 1 písm. c) nebo podle § 67.

(2) Dnem ukončení studia podle odstavce 1 písm. a) je den, kdy bylo vysoké škole nebo fakultě, kde je student zapsán, doručeno jeho písemné prohlášení o zanechání studia. Dnem ukončení studia podle odstavce 1 písm. b) je den stanovený studijním a zkušebním řádem. Dnem ukončení studia podle odstavce 1 písm. c) je nejpozději den, kdy uplynula lhůta stanovená v rozhodnutí ministerstva. Dnem ukončení studia podle odstavce 1 písm. d) je den, ke kterému vysoká škola oznámila zrušení studijního programu nebo den, ke kterému skončila udělená akreditace. Dnem ukončení studia podle odstavce 1 písm. e) je den, kdy rozhodnutí o vyloučení ze studia nabylo právní moci.

(3) O ukončení studia podle odstavce 1 písm. e) nebo přerušení studia podle § 54 rozhodují orgány uvedené v § 50 odst. 2 a 3; na rozhodování se vztahuje § 50 odst. 4 až 7 obdobně.

PS: chapu, ze uroven VS skolstvi je mizerna, proto jste mela problem tento zakon najit, nastudovat a pochopit, proto Vam zde davam i link http://zakony.centrum.cz/zakon-o-vysokych-skolach/cast-6?full=1

Jak jsem psala, do studijního řádu jsem se koukala, tam nic o doručování písemností, fikci doručení, termínu, kdy nastane, vyvěšování na nástěnce (jako na úřadu), není. Kouknu se ještě 2x, třeba jsem jen slepá. Přitom jsem občas na úřední desce viděla dopisy s červeným pruhem, tak jestli se to nesnaží "doručit" takhle. V poučení máchají 500/2004 Sb., správním řádem, ale přitom správním orgánem nejsou, tak v tom mám zmatek. Dostalo se ke mně, že je nový zákon a že se ve věci odvolání vede klasické správní řízení, což dřív asi nebylo. Jestli to bylo myšleno v tom smyslu, že až odvolací orgán (asi ministerstvo školství) je správním orgánem a tam se vede klasciké správní řízení, nevím.

Důvod nebudu konkretizovat kvůli anonymizaci, ale absencí to rozhodne nebylo, byla jsem na všech možných termínech zkoušek a je to relativně čerstvá informace, do poslední chvíle nic nebylo jisté. Rozhodně to není jak nastiňujete.

Taky děkuju za "lichotku", ale přesně na téhle stránce jsem byla a § 56 četla, problém je, v tom máte pravdu, že jako laik sice dokážu pochopit psaný text, ale jak ho správně právnicky vyložit, to už nevím. Je judikatura jako u přestupku určitě atd. Hlavně je problém, že ve studijním řádu nic takového zakotveno není viz výše, ale zkusím přečíst jednou, dvakrát, třikrát, třeba se ta slepota zlepší.

Pardon, byla jsem konkrétně tady (ale obě by mělo být stejné a novelizované): http://www.zakonyprolidi.cz/cs/1998-111

15
Nedopravní tématika / Fikce doručení VŠ edition
« kdy: 20 Října 2016, 18:35:52 »
Dobrý den,

předem se omlouvám, vím, že to sem asi úplně nepatří a taky nevim, kam přesně to tady zařadit, ale nemohla jsem si nevybrat toto vzpurné fórum. Vzhledem k nesplnění mých povinností při studiu mi velmi pravděpodobně přišel dopis o jeho ukončení. Rozhodně nejsem z těch, co by se chtěli vyhýbat práci a nechat si platit sociální a zdravotní pojištění od státu, tedy de facto od pracujících lidí. Na druhou stranu bych ale měla ráda dostatek času a klidu si najít reprezentativní, perspektivní, slušnou práci, která bude odpovídat mým pracovním zkušenostem, vzdělání a vyhnout se pracovnímu úřadu.

Do schránky přišla výzva k vyzvednutí zásilky s překlepem v příjmení, uvedena místní část "obce" nikoli městská část. Písmo je doporučené do vlastních rukou jen adresáta s dodejkou. K výzvě přišlo klasické poučení o tzv. fikci doručení po 10 dnech od výzvy podle 500/2004 Sb., správního řádu. Označení a adresa správního orgánu, který písemnost odesílá chybí (nicméně ze stránek pošty podle podacího čísla vím, odkud vítr fouká), stejně tak označení písemnosti č.j.

Teď o co mi jde: podle mého laického názoru není škola správním orgánem a nemůže doručovat fikcí. Ovšem třeba banka prý fikcí taky doručuje a není správním orgánem, protože to má zakotveno ve smlouvě. Moje otázka tedy zní, jestli to nemůže být zakotveno v nějakých dokumentech (studijní řád jsem četla, tam nic není) nebo zákonu o VŠ nebo něčem podobném. Nechci se dostat do situace, kdy to bude mít škola za doručené, vyznačí doložku právní moci, stát přestane platit zdravotní a sociální a já budu dlužníkem + pokuta za oznamovací povinnost na pojišťovně a po nějaké době přistane předexekuční příkaz nebo tak něco (nevím, jak to chodí, naštěstí s tím nemám zkušenosti), případně nastane rovnou nezákonná exekuce. Nebo to po 10 dnech vyzvednout, podat odvolání a založit si datovku, ale to by problém neřešilo, protože se může stát opět to samý - škola nebude respektovat, že nedoručila a vše nabyde právní moci a ex post soudně se bránit budu jenom nerada a bude to dražší než si to platit ze svého.


Děkuju za každý konstruktivní poznatek!

Stran: [1]