30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Černošice vydávají v březnu 2023 rozhodnutí o vině za přestupek z roku 2021  (Přečteno 4190 krát)

EagleF1

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil

Právě jsem odeslal odvolání proti rozhodnutí MěÚ Černošice, který mi v březnu 2023 poslal rozhodnutí o uznání vinným ze spáchání dopravního přestupku překročení nejvyšší povolené rychlosti (naměřených 140 na dálnici s povolenými 130), ke kterému mělo dojít na jaře 2021.
« Poslední změna: 24 Března 2023, 11:47:01 od EagleF1 »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil

To nutně ještě nemusí být promlčené. Jaké události (a kdy) se ve správním řízení udály? Zásadní je zejména zahájení řízení a vydání rozhodnutí o vině.

edit: Ideálně sem vložte to rozhodnutí (a případně i ostatní relevantní dokumenty) v anonymizované podobě.
« Poslední změna: 24 Března 2023, 10:41:43 od Číkus »
IP zaznamenána

EagleF1

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil

Ajvaj, u toho sena není jasné, kde přesně je.  :-[

Drobný přehled událostí:

únor 2021 změřena rychlost úsekovým měřením
březen 2021 výzva provozovateli vozidla, překlopena na sprdel
květen 2021 příkaz
červen 2021 odpor ve lhůtě
prosinec 2021 rozhodnutí SO1
leden 2022 odvolání ve lhůtě k SO2
listopad 2022 SO2 vrátil věc k novému projednání
únor 2023 SO1 oznamuje znovuzahájené řízení
březen 2023 nové rozhodnutí SO1 o vině

« Poslední změna: 24 Března 2023, 13:03:00 od EagleF1 »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil

"znovuzahájené řízení" je IMHO blbost.

Nicméně to vypadá na promlčenou věc. Ovšem i proti protiprávně vydanému rozhodnutí je potřeba podat včasné odvolání.
IP zaznamenána

EagleF1

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil

Nemám někdy sílu se prohrabovat vším, co mi ten zatracený úřad pošle, správně mělo místo znovuzahájeného řízení být "oznámení, že ...SO1... pokračuje v zahájeném správním řízení s provozovatelem vozidla".

Hlavně, že nejspíše nenastala nějaká klička, o které nevím. Odvolání jsem podal.
« Poslední změna: 24 Března 2023, 14:46:22 od EagleF1 »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil

Nahrajte sem to poslední rozhodnutí v anonymizované podobě (ovšem s čitelnými datumy).
IP zaznamenána

EagleF1

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil

Rozhodnutí jsem promazal a nahrál...

Jsou v něm drobné chyby paní úřednice, nějak nebyla chvílemi schopná rozeznat, co se stalo letos a co loni.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil

Předpokládám, že žádné další rozhodnutí o vině SO1 v mezičase nevydal. Také předpokládám, že v té věci neprobíhalo soudní řízení.

Vydáním rozhodnutí SO1 ze dne 14.12.2021 byla (naposledy) přerušena (restartována) promlčecí doba. K promlčení tak došlo 15.12.2022. Rozhodnutí SO1 vydané dne 14.03.2023 je tak vydáno v rozporu se zákonem. Podejte včas odvolání.
IP zaznamenána

EagleF1

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil

Děkuji zcela veřejně za pomoc. Odvolání jsem napsal, ale s velkou pravděpodobností jsem ho formuloval špatně, pošlu ještě doplnění dle posledního příspěvku.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil

Co jste tam napsal? SO2 musí (ne)promlčení zkoumat i bez Vašeho výslovného návrhu.
IP zaznamenána

EagleF1

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil

Ve věci prekluze jsem napsal toto:

"Dle tvrzení správního orgánu byl dopravní přestupek spáchán dne 9.2.2021, kdy ještě platila dřívější úprava
zákona č. 361/2000 Sb., kde k zániku zodpovědnosti za spáchání dopravního přestupku docházelo v případě, že
do jednoho roku nebylo pravomocně rozhodnuto o vině konkrétní osoby. Běh této lhůty nebyl přerušován dle
ustanovení § 125g, odst. 2,3 zákona č. 361/2000 Sb., které je v platnosti od roku 2022.
Pokud správní orgán v roce 2023 znovu zahájil správní řízení, učinil tak v rozporu s přechodnými ustanoveními
zákona č. 361/2000 Sb. a jeho postup je tak nezákonný."

Pak jsem ještě napsal dva další body, ale ty jsou spíš aby se SO2 nenudil.

Zřejmě bych připsal:

Pokud by SO2 dospěl k názoru, že k zániku odpovědnosti dle důvodů popsaných v bodu 1) nedošlo, je třeba poukázat na fakt, že vydáním rozhodnutí SO1 ze dne 14.12.2021 byla (naposledy) přerušena (restartována) promlčecí doba. K promlčení tak došlo 15.12.2022. Rozhodnutí SO1 vydané dne 14.03.2023 je tak vydáno v rozporu se zákonem.

Edit 30.3.2023 - doplnění odesláno.

Edit 12.4.2023 - doručeno rozhodnutí o zastavení řízení, WIN.

Úředníci jsou opravdu velká verbež, do té doby, než jsem napsal odvolání, paní Novákovou vůbec netankovalo, že odpovědnost zanikla.
« Poslední změna: 12 Dubna 2023, 10:37:23 od EagleF1 »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil

Edit 12.4.2023 - doručeno rozhodnutí o zastavení řízení, WIN.

Gratulace! Dáte nám ono rozhodnutí k dispozici?
IP zaznamenána

EagleF1

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil

Anonymizované usnesení je v příloze.
IP zaznamenána