30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Řidičák na zkoušku nebo dohled zkušeného řidiče  (Přečteno 14317 krát)

reseth

  • Příspěvků: 65
    • Zobrazit profil
Re:Řidičák na zkoušku nebo dohled zkušeného řidiče
« Odpověď #15 kdy: 17 Února 2015, 12:56:48 »

Ono není třeba vymejšlet kolo... Stačí se podávat jak to dělají jinde, mě se třeba líbí systém co mají v Austrálii. Velmi zjednodušeně, si děti už v 16 udělají něco jako testy a školení a pak můžou v označeném vozidle jezdit s rodiči nebo někým dospělým(musí mít řidičák alespoň 4 roky). Po určité době(asi rok) mohou zažádat o další level a jezdit sami, ale mají míň bodů a nesmí nadýchat. A až po letech je "full" řidičák. Ten proces není měsíc v autoškole, ale je dlouhodobější, navíc člověk může jezdit s tím, kdo mu vyhovuje. S rodiči, strýcem, starším sourozencem ... ten na něj dohlídne a člověk se tam zdokonaluje delší dobu... Já třeba v autoškole nikdy necouval ani neparkoval, jel jsem v létě, takže smyk taky žádný.
Každá mince má ale dvě strany a osobně si myslim, že dnešní situace není na tohle u nás ještě připravená. Nechci nějak výrazně filozofovat proč tomu tak je, ale mám pocit, že starší řidiči, ač mají naježděno, tak jezdit prostě neumí. A možná to není jen u starších, ale když prostě vidím, že lidi dodnes neznaj zip, když vidim, jak se rozjíždí na křižovatkách(čekají, než se rozjede ten před nimi, pak loví kvalty a za zelenou projedou dvě auta), nebo jak pantátové zapínaj blinkr až když točí volantem a rukou tak jedou okolo blinkru, tak se mi vaří krev... a z toho jasně plyne, proč si myslím, že na to ČR není ready, pantátové by přenesly tyhle zlozvyky na děti("Nepouštěj ho, vždyť to zúžení tam měl na ceduli už před půl kilometrem, měl se zařadit doprava hned.") a i kdyby jich to půlka ignorovala a jezdila "správně" tak to je pořád málo.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Řidičák na zkoušku nebo dohled zkušeného řidiče
« Odpověď #16 kdy: 17 Února 2015, 13:13:40 »

nevedel, jak resit smyk (coz mi v autoskole nerekli ani teoreticky, nedejboze abychom to nekde trenovali)

My v autoškole měli teorii zvládání smyku.
Ale v praxi se stejně musí reagovat automaticky a ne vzpomínat co mi o smyku říkali v autoškole.

Pritelkyne treba na okreskach zasadne nepredjizdi, jednoduse proto, ze ma strach, nikdy to nedelala. Takze pred ni pojede nejaky ozraly idiot 50 a ona zustane za nim, v situaci, kdy by bylo bezpecnejsi jej co nejrychleji predjet a ujet mu

A ještě horší je ty dva dojet a být za nimi třetí.

Spousta lidí si při masáži "pomalu=bezpečně" neuvědomuje že jet 70 na rovné okresce kdy mě všichni musejí předjíždět má do bezpečnosti daleko.

On by ten stavajici rozsah hodin klidne stacil, ale ne v situaci, kdy 3/4 z nich jsou straveny v pesich zonach a jezdi se 20 po retarderech...

Ale obytná zóna dobře osvětlí stav našich předpisů.. i žák autoškoly tam pochopí že některé předpisy (jako rychlost 20 v obytné zóně) dodržovat nejdou.
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Řidičák na zkoušku nebo dohled zkušeného řidiče
« Odpověď #17 kdy: 17 Února 2015, 13:21:05 »

Já třeba v autoškole nikdy necouval ani neparkoval

to snad ne?? nevím jestli se smát, nebo brečet  :o   

ono vůbec chování lidí na silnicích velmi úzce souvisí s jejich mentalitou jako takovou.. přesně ZIP třeba, proč bych ho pouštěl, když tam pak budu přece dřív já, sice o 5m ale budu tam dřív, to je takový typicky český, jen aby někdo nebyl lepší

emet: raději než jim dávat do ruky 200koní bych jenechal jezdit v pěkné š120, favorit aby se naučili mít pro ovládání cit.. dnešní moderní auta jezděj už i sama, to si pak každej myslí jakej je frajer když si na rozjezd pustí launch control a podobný blbosti, ale do kopce se bez ručky rozjet neumí aniž by jim auto sjelo byť o centimetr... já se třeba rozjíždím s palcem na brzdě - ťuknu do plynu a pak mi auto dolu nesjede :)
IP zaznamenána
In dubio pro reo

Rudá Zmije

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 103
    • Zobrazit profil
Re:Řidičák na zkoušku nebo dohled zkušeného řidiče
« Odpověď #18 kdy: 17 Února 2015, 17:24:10 »

My v autoškole měli teorii zvládání smyku.
Ale v praxi se stejně musí reagovat automaticky a ne vzpomínat co mi o smyku říkali v autoškole.
Asi tak. Uprimne, mam nekde vzadu v hlave jakousi domnenku, ze to mozna bylo v te knizce, ze kterych se nahodne vybiralo tech 20 otazek z teorie, ale to je uplne k nicemu...

Ale obytná zóna dobře osvětlí stav našich předpisů.. i žák autoškoly tam pochopí že některé předpisy (jako rychlost 20 v obytné zóně) dodržovat nejdou.
Ne, bohuzel znam lidi, co i pres to, ze to prece musi videt, jsou jinak dost inteligentni, tak pojedou 20, ne proto, ze premysli nad detmi, ktere by mohly vbehnout do silnice, ale proto, ze "tam je prece znacka" ...
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 756
    • Zobrazit profil
Re:Řidičák na zkoušku nebo dohled zkušeného řidiče
« Odpověď #19 kdy: 18 Února 2015, 00:01:44 »

.... Ty starý káry Vás daleko víc "varovaly" než se utrhly a navíc je jasný že vysekat se v 90 není tak horký jako při rychlosti o 20-30 Km/h vyšší.
je to ovšem jen částečná pravda
protože výlet do pole v té Š100 a dnes třeba v Octavii má dramaticky rozdílné následky i při Vámi uváděných rychlostech
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 756
    • Zobrazit profil
Re:Řidičák na zkoušku nebo dohled zkušeného řidiče
« Odpověď #20 kdy: 18 Února 2015, 00:03:37 »

.... nebo jak pantátové zapínaj blinkr až když točí volantem a rukou tak jedou okolo blinkru, tak se mi vaří krev... a z toho jasně plyne, proč si myslím, že na to ČR není ready, pantátové by přenesly tyhle zlozvyky na děti("Nepouštěj ho, vždyť to zúžení tam měl na ceduli už před půl kilometrem, měl se zařadit doprava hned.")
právě jsem zjistil, že ve svých 40letech jsem pantáta  :(
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 898
    • Zobrazit profil
Re:Řidičák na zkoušku nebo dohled zkušeného řidiče
« Odpověď #21 kdy: 18 Února 2015, 00:41:23 »

je to ovšem jen částečná pravda
protože výlet do pole v té Š100 a dnes třeba v Octavii má dramaticky rozdílné následky i při Vámi uváděných rychlostech

Mno...když tak nad tím přemýšlím...máte pravdu. Asi to bude tím, že jsem sice blbnul, ale do toho pole jsem zaplaťbůh ještě nikdy nevyletěl...
IP zaznamenána

JJ

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 323
    • Zobrazit profil
Re:Řidičák na zkoušku nebo dohled zkušeného řidiče
« Odpověď #22 kdy: 18 Února 2015, 06:01:55 »

Samotná myšlenka že čerstvému řidiči pomůže, bude-li chvíli jezdit pod dohledem někoho zkušenějšího, je bezesporu dobrá a v normálních rodinách také už dlouho běžně praktikovaná. Obávám se jen, že pokud by to stát chtěl nějak formalisovat a nařizovat, zase se to zvrhne v nějakou totální ptákovinu, která bezpečnosti provozu nijak nepomůže. Na druhou stranu je pravda, že způsob výuky ve většině českých autoškol je takový docela divný a je tam rozhodně co zlepšovat. Měl jsem tu možnost pozorovat několik čerstvých absolventů autoškol holandských a zíral jsem. Sice si na autě nevymění žárovku, o kole nemluvě, u nehody zvládnou maximálně zavolat 112, ale schopnost orientace v provozu a „taktika jízdy“ byly výrazně lepší než u drtivé většiny absolventů autoškol v CZ.

Ad zip: celý zip je založen na tom, že auta v průběžném pruhu mezi sebou nechají mezery a ti z druhého pruhu se do nich plynule zařadí. Jenže v praxi to v českých zemích takhle skoro nikdy nefunguje, protože ti v průběžném pruhu při zpomalování zároveň zkracují vzdálenosti, takže plynulé zařazení není možné. Jakmile k tomu dojde, je to na pytel a neexistuje universální dobré řešení. Včasné zařazení může být za určitých okolností menším zlem, než dohnat se na místo zúžení a tam si najednou vynucovat vytvoření mezery za cenu výrazného zpomalení či dokonce zastavení průběžného pruhu.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Řidičák na zkoušku nebo dohled zkušeného řidiče
« Odpověď #23 kdy: 18 Února 2015, 11:19:39 »

A hlavně si uvědomte další hráče při přijímání zákonů:
1. do toho mluví policie která chce víc pravomocí pro sebe
2. zástupci obcí chtějí vybírat hodně pokut a málo práce s tím vybíráním
3. různí známí známých a spřátelené organizace hledající cecek na přisátí (povinné psychotesty, odmazávání bodů školením u jediné firmy v ČR a tak)

A když začnete chtít do zákona nové povinnosti tak co z toho asi vyleze.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 756
    • Zobrazit profil
Re:Řidičák na zkoušku nebo dohled zkušeného řidiče
« Odpověď #24 kdy: 19 Února 2015, 23:13:31 »

jj
mám známého autoškoláka a bohužel, za jízdu se skoro nevyhazuje
takže primární je napsat správně testy a zbytek se doladí v provozu  :(
je to vlastně stejné jako s měřením rychlosti
dobře se to dokazuje, tak se to holt dělá
IP zaznamenána

Cecil

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 227
    • Zobrazit profil
Re:Řidičák na zkoušku nebo dohled zkušeného řidiče
« Odpověď #25 kdy: 20 Února 2015, 08:08:41 »

jj
mám známého autoškoláka a bohužel, za jízdu se skoro nevyhazuje
takže primární je napsat správně testy a zbytek se doladí v provozu  :(
je to vlastně stejné jako s měřením rychlosti
dobře se to dokazuje, tak se to holt dělá
No tak to ja mám zase známeho ktorý robil autoškolu na 5-krát kôli tomu že pohorel na jazdách. Vždy kôli nejakej kravine.
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Řidičák na zkoušku nebo dohled zkušeného řidiče
« Odpověď #26 kdy: 20 Února 2015, 10:38:35 »

Delal sem ridicak s kamaradem, protoze sme jako jedini chteli i motorku, pri jizdach v aute kdyz jel on, jel mezi barakama s nulovym provozem, neco na zpusob satelitu a komisar ho vyrazil protoze se prej jednou nedostatecne otocil hlavu pri prednosti zprava....  Kdyz nas komisar vezl zpet z jizd na motorce, nejen ze jel po meste vic jak 50, ale pri stani na cerveny na prvnim miste sme kecali a jakmile padla zelena, bohuzel pro odbocovaci pruh doprava, vyrazili sme do krizovatky kde to zadupnul pac se na nej ritila auta zprava.. A takovej frajer vyhodi kluka co umi ridit protoze malo otocil hlavu v satelitu kde nic neni..
IP zaznamenána
In dubio pro reo

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Řidičák na zkoušku nebo dohled zkušeného řidiče
« Odpověď #27 kdy: 20 Února 2015, 10:41:55 »

Pár známých taky vyhodili na jízdách. Třebas za překročení rychlosti na značce 40.
Nebo totéž jako eRooo.. při rozhlížení málo otočil hlavu.
IP zaznamenána