30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Vyrozumění o provedení úkonu  (Přečteno 3349 krát)

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 924
    • Zobrazit profil
Vyrozumění o provedení úkonu
« kdy: 02 Června 2018, 22:36:40 »

Ve stručnosti :
15.1. Výzva  -překročení rychlosti o 11km/h na 80  Tunel Klimkovice v neděli 14.1.2018 ve 13 hod...ignorace
26.4. Turbo - přestupek provozovatele - příkaz
2.5. Blanketní odpor
25.5. Vyrozumění o provedení úkonu , dokazování mimo ústní jednání bude provedeno dne 5.6.

Ostrava je nějak agilní.. :-)

Je vhodný postup napsat jim, že žádám o spis a nedostavím se z důvodu pracovního vytížení a ekonomické nesmyslnosti cestování
přes půl republiky?
Je nutné žádat o nějaké prodloužení lhůty??
Ve vyrozumění je , že se jedná o podklady se kterými jsem nebyl seznámen ( co to asi tak je?) a mám se k nim vyjádřit ve smyslu ustanovení §36 ods 3 SŘ ..( co bych jim asi měl říkat?)

Musí SO akceptovat moji žádost o zaslání spisu a následně písemné vyjádření?


A krásná je věta na konci ( vyloženě patřící do regionu) Pokud se jedná o občana ČR , příslušejícího k národnostní menšině , která tradičně a dlouhodobě žije na území ČR, má právo jednat v jazyce této menšiny.Náklady na tlumočení v tomto případě nese správní orgán.  WTF?



IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Vyrozumění o provedení úkonu
« Odpověď #1 kdy: 04 Června 2018, 14:12:21 »

Je vhodný postup napsat jim, že žádám o spis a nedostavím se z důvodu pracovního vytížení a ekonomické nesmyslnosti cestování
přes půl republiky?
Je nutné žádat o nějaké prodloužení lhůty??

Když se omluvíte kvůli pracovnímu vytížení tak dokazování provedou bez vás.. ale jestli součástí není výslech svědků tak je zbytečné tam jezdit.
Ale můžete jim napsat že i tak chcete lhůtu na vyjádření k podkladům pro vydání rozhodnutí.

Musí SO akceptovat moji žádost o zaslání spisu a následně písemné vyjádření?

Nemusí.. může napsat že nepošle a musíte přijet osobně.
Proti tomu bude opravný prostředek, ale problém je že to je na dlouho a ten spis budete potřebovat nejpozději na odvolání..
ale můžete využít síť nahlížečů a zplnomocnit k nahlížení někoho z Ostravy.

A krásná je věta na konci ( vyloženě patřící do regionu) Pokud se jedná o občana ČR , příslušejícího k národnostní menšině , která tradičně a dlouhodobě žije na území ČR, má právo jednat v jazyce této menšiny.Náklady na tlumočení v tomto případě nese správní orgán.  WTF?

To je podle zákona.. státem uznané národnostní menšiny mají právo na řízení ve svém jazyce.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Vyrozumění o provedení úkonu
« Odpověď #2 kdy: 04 Června 2018, 15:40:15 »

A krásná je věta na konci ( vyloženě patřící do regionu) Pokud se jedná o občana ČR , příslušejícího k národnostní menšině , která tradičně a dlouhodobě žije na území ČR, má právo jednat v jazyce této menšiny.Náklady na tlumočení v tomto případě nese správní orgán.  WTF?
Kdybyste našel spolehlivého hluchoněmého cikána, tak dejte vědět. Mohl by se mít jako prase v žitě a jezdit jako zmocněnec na spoustu zajímavých jednání.
IP zaznamenána

extrier

  • Příspěvků: 34
    • Zobrazit profil
Re:Vyrozumění o provedení úkonu
« Odpověď #3 kdy: 05 Června 2018, 14:14:48 »

omlouvám se za OT, ale to je možné posílat přímo přestupek provozovatele??
IP zaznamenána

cane

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Re:Vyrozumění o provedení úkonu
« Odpověď #4 kdy: 25 Července 2018, 17:10:13 »

S Klimkovicemi mám podobný problém. Odpor jsem ale nepodával blanketní, namítal jsem v něm turbo a pár dalších věcí.

Před časem mi přišlo vyrozumění, o tom, že se v jimi stanoveném termínu mohu přijet seznámit s podklady pro vydání rozhodnutí.

Dnes mi přišlo datovkou, že v uvedeném řízení byly shromážděny podklady pro vydání rozhodnutí, přičemž dokazování mimo ústní jednání a seznámení se s podklady pro vydání rozhodnutí a právo vyjádřit se k nim bude provedeno v jimi stanoveném termínu, za měsíc.

Asi bych to už chtělo podívat se, co mají ve spise, s tím ale zatím zkušenost nemám.
Podle kterého zákona se o to žádá, 106? Posílají to anonymizovaně? Můžou to zpoplatnit?

Díky
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 924
    • Zobrazit profil
Re:Vyrozumění o provedení úkonu
« Odpověď #5 kdy: 25 Července 2018, 18:02:14 »

Ostrava spis nepošle - viz  https://www.30kmh.cz/index.php?topic=6670.0

každopádně zkusit to můžete a použít i nějaké protiargumenty na jejich odmítnutí...

jestli máte termíny za měsíc,  to jste na tom celkem dobře .. Mě to už poslali 3x a vždy max 14 dní a z toho jednou dokonce určili lhůtu na den, kdy mohla být doručena písemnost fikcí..

IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:Vyrozumění o provedení úkonu
« Odpověď #6 kdy: 25 Července 2018, 18:11:50 »

exterier> Pokud jsou dodrženy zákonné podmínky (úřad se pokusí zjistit totožnost řidiče, do 60 dnů se mu to nepodaří atd.), tak ano.

cane> Odpor je výhodnější podávat bez dalších námitek a argumentů. Proč vytahovat argumenty zbytečně brzo? Získat spis je určitě vhodné. Lze se dostavit na určený termín, vyžádat kopii spisu, k ničemu se nevyjadřovat a vyžádat lhůtu na písemné vyjádření. Pokud by úředník odmítl lhůtu udělit, lze lhůtu získat uměle např. podáním námitky podjatosti na úředníka a všechny jeho nadřízené.

z toho jednou dokonce určili lhůtu na den, kdy mohla být doručena písemnost fikcí..
A právě proto vyzvedáváme obsílky zásadně poslední den lhůty.
IP zaznamenána