30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Objevily se záběry z nehody trolejbusu v Brně, se záznamem pracuje policie  (Přečteno 4953 krát)

TomRider

  • Příspěvků: 151
  • Jsem pirát silnic a můj revír je dálnice :-)
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána
Co mají společného úředník a žába?
Celý den jen sedí, čumí a vymýšlí nesmysly.

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil

Trolejbus se zhoupnul na hrbu a přední kola šla každé svou cestou.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil

na tak s tím řidič asi mohl těžko něco dělat.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil

na tak s tím řidič asi mohl těžko něco dělat.
Tak je to jasný, zavřou garážmistra. Někoho přece zavřít musej.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 092
    • Zobrazit profil

Prošel jsem veřejně dostupné obrazové materiály a odhaduji, že trolejbus měl technickou závadu na pravém předním kole. Hrb v křižovatce žádný zajímavý nebyl a není, Křenkou jezdím 2x týdně. Je v ní ovšem mírná propadlina - pravý panel mezi kolejnicí a vozovkou, přesně v tom místě trolejbus změnil směr. Uchycení kola asi bylo načnuté a v propadlině dostalo ránu z milosti.
Z mé strany pouhé spekulace, musí potvrdit či vyvrátit znalci.
« Poslední změna: 05 Dubna 2019, 03:34:58 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil

Není tu nějaký znalec MHD? Pokoušel jsem se vygooglit přední nápravu, ale nenašel jsem. Snad bude tuhá.
Ale to vyvrácené přední kolo nevypadá jako ustřižený šroub řízení, nebo vůbec porucha řízení. To by to kolo stálo sice natočené, ale svisle, ve smyku by se nevyvrátilo, jedině snad o nějaký vystouplý panel a tedy horní částí ven, tady je spadlé dovnitř. Čili nějaký svislý čep nebo něco podobného ve spojení s odpružením, ale to je dohad. Protože trolejbus zajel pod tramvaj, takže není jasné, jestli je to porucha odpružení, nebo ho tlačí k zemi tramvaj.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 092
    • Zobrazit profil

Jeví se mi to na poruchu odpružení (vzduch?) před srážkou. Z videa je nejasně vidět, že přibližně při průjezdu propadlinou začal intenzivně brzdit, nevím zda fungují brzdy trolejbusu automaticky (u vlaku ušlý vzduch = brzda). Asi ne, jak by odtahovali nepojízdný trolejbus https://www.youtube.com/watch?v=lifzJNxvec8
« Poslední změna: 05 Dubna 2019, 09:23:31 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil

No ten trolejbusák to mydlil pěkně rychle, trolejbus na těch kolejích pěkně "plaval". Možná mu rupla levá guma,pružina,tlumič nebo rameno.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil

Souhlas, jel celkem rychle, do tý křižovatky mohl zpomalit ale od řidičů MHD nelze něco takového očekávat. Je jim všechno u prdele, jsou větší a mají přednost a když nemají tak si jí vynutí.
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil

Maji jizdni rad, ktery IMHO musi dodrzovat. Tim jeho rychlou jizdu neomlouvam, i podle mne jel neprimerene rychle.
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 326
    • Zobrazit profil

Hlavní problém vidím v tom, že současný ředitel záměrně tlumí opravy vozového parku, aby vykázal větší zisky. Takže autobusy mají mrtvé baterky (nastartují ve vozovně a zdechnout je nesmíš), náhradní díly se kanibalizují z jiných vozů čekajících na opravu a podobně. Ale jeho hlava nepadne... Odsere to garážmistr nebo tak někdo.
IP zaznamenána

Medojed

  • Příspěvků: 342
    • Zobrazit profil

Asi ne, jak by odtahovali nepojízdný trolejbus https://www.youtube.com/watch?v=lifzJNxvec8
Já myslím, že brzdy jsou standardně vzduchové. I ve vašem videu připojuje vzduchovou hadici.

K videu z idnes:
tohle je čas 00:04.401


tohle je čas 00:06.803


vzdálenost je 28m


Tzn., jel přibližně 11,5m/s, tj. 41km/h. To zas takový fofr není.
« Poslední změna: 05 Dubna 2019, 14:31:04 od Medojed »
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil

Maji jizdni rad, ktery IMHO musi dodrzovat. Tim jeho rychlou jizdu neomlouvam, i podle mne jel neprimerene rychle.

Mě je celej jejich jízdní řád volnej, já mám taky svojí práci kterou musím udělat a nikoho s tím neobtěžuju a neohrožuju.
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil

A kdyz nekdy na MHD cekate, to se opozdi, tak vsem nasranym okolostojicim vysvetlujete, ze je to v pohode, hlavne ze nezemrela zadna maminka s kocarkem. Jste svatej clovek.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil

Asi ne, jak by odtahovali nepojízdný trolejbus https://www.youtube.com/watch?v=lifzJNxvec8
Pise to v komentarich autor videa, museli pripojit vzduch.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.