30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Neviditelné nálepky na SPZ  (Přečteno 8309 krát)

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Neviditelné nálepky na SPZ
« kdy: 27 Prosince 2017, 15:12:46 »

Dovolím si zde postnout zajímavé téma, co se řešilo zde:

http://forum.autoforum.cz/viewtopic.php?f=14&t=3377&start=10
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 688
    • Zobrazit profil
Re: Neviditelné nálepky na SPZ
« Odpověď #1 kdy: 27 Prosince 2017, 15:25:16 »

Mne to prijde jako stranky zcela nezajimave.
IP zaznamenána

MS02

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 188
    • Zobrazit profil
Re: Neviditelné nálepky na SPZ
« Odpověď #2 kdy: 27 Prosince 2017, 16:51:52 »

Znecitelni to znak na RZ pouze v pripade, ze budou fotit za tmy (blejskou a sejmou jen jeden snimek). Pak dojde k odlesku od znaku stejne jako od reflexniho pozadi znacky. Jinak je to velmi casto uplne k nicemu... Krome chvile, kdy Vas nahodne zastavi a vsimnou si lesknouci "cerne". Pak se asi budou dit veci...
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Neviditelné nálepky na SPZ
« Odpověď #3 kdy: 27 Prosince 2017, 17:02:00 »

Je to staré 7 let, ale snad něco bude funkční. Dělal jsem tehdy "průzkum" trhu, moc se toho od té doby asi nezměnilo.

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=235&t=174692&start=20
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re: Neviditelné nálepky na SPZ
« Odpověď #4 kdy: 28 Prosince 2017, 09:14:08 »

Znecitelni to znak na RZ pouze v pripade, ze budou fotit za tmy (blejskou a sejmou jen jeden snimek). Pak dojde k odlesku od znaku stejne jako od reflexniho pozadi znacky. Jinak je to velmi casto uplne k nicemu... Krome chvile, kdy Vas nahodne zastavi a vsimnou si lesknouci "cerne". Pak se asi budou dit veci...

Melo by to fungovat in na IR prisvit. Aspon to tam tvrdi.

Spis by me zajimalo, kdyby to skutecne fungovalo na IR a vzala me soubezne fizl kamera bez IR, ktera by nejakym zazrakem SPZ precetla, jestli by slo ve spravnim pouzit oba dukazy. Myslim aby to bylo v souladu se zakonem.
IP zaznamenána

MS02

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 188
    • Zobrazit profil
Re: Neviditelné nálepky na SPZ
« Odpověď #5 kdy: 28 Prosince 2017, 10:56:15 »

IR se odrazi uplne stejne jako svetlo klasickeho blesku, pro vysledne foto plati stejne zakonitosti:
Malo svetla kolem, jeden zablesk a jeden obrazek => prepalena znacka s necitelnym znakem v RZ
"Zbytkove" okolni (IR) svetlo (kazda vlaknova zarovka), modulovany prisvit a vice snimku => citelna RZ
A jak jsem psal drive, je velmi pravdepodobne, ze si organ vsimne lesknouciho se znaku... To uz je lepsi nechavat RZ mirne! znecistenou - prestane "selektivne" odrazet svetlo, ale stale je oticky citelna ;-) Overit si rozdil lze vecer na kazdem parkovisti fotakem v mobilu.
 
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 654
    • Zobrazit profil
Re: Neviditelné nálepky na SPZ
« Odpověď #6 kdy: 28 Prosince 2017, 11:25:02 »

Úplně náhodou jsem se dozvěděl od ženských kolegyň, že existuje "něco takového" - https://www.glamot.cz/p/21392/hlina-ve-spreji-joico-structure-transform-spray-clay?gclid=EAIaIQobChMIrbnTu7ys2AIVQ-cbCh0amga0EAQYBCABEgJMYfD_BwE.
RZ + trochu čumáku auta mírně zaprasíme "prachem z cest" postříkáme tímhle a voilà - zřejmě jsem v průběhu jízdy byl ohozen bordelem pane orgáne, před jízdou jsem byl v myčce, tedy jsem nic nezavinil, tak nazdar....
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re: Neviditelné nálepky na SPZ
« Odpověď #7 kdy: 28 Prosince 2017, 13:19:30 »

Úplně náhodou jsem se dozvěděl od ženských kolegyň, že existuje "něco takového" - https://www.glamot.cz/p/21392/hlina-ve-spreji-joico-structure-transform-spray-clay?gclid=EAIaIQobChMIrbnTu7ys2AIVQ-cbCh0amga0EAQYBCABEgJMYfD_BwE.
RZ + trochu čumáku auta mírně zaprasíme "prachem z cest" postříkáme tímhle a voilà - zřejmě jsem v průběhu jízdy byl ohozen bordelem pane orgáne, před jízdou jsem byl v myčce, tedy jsem nic nezavinil, tak nazdar....

Zejména málo obouchaná značka má slušnou odpudivost vůči kdejakému sajrajtu - chce to vyvinout vlastní složení, aby to hned nesteklo :-) Gel pro frikulíny steče jako prd.
IP zaznamenána

František Dobrota

  • Příspěvků: 363
    • Zobrazit profil
Re: Neviditelné nálepky na SPZ
« Odpověď #8 kdy: 28 Prosince 2017, 15:42:27 »

Dnes se vyrabeji pomerne vykonne IR led diody, neskodilo by jich par osadit do podlozky pro rz. Uz nad tim chvili uvazuju, jen nevim jak velke znecitelneni by to udelalo a zda je nasmerovat na kameru nebo na rz. 10ks jednowatovych drobecku by mohlo byt za tmy velmi efektivnich.
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re: Neviditelné nálepky na SPZ
« Odpověď #9 kdy: 28 Prosince 2017, 18:25:46 »

já si teď pohrávám s myšlenkou inteligentní folie, přetáhnout tím spz, nebo aspoň část a v případě potřeby zakrýt.. bohužel moc času na to neni a když sem se bavil s někým z firmy, která to nabízí, tak o tom absolutně nevěděl nic, odkázal mi na majitele a tomu sem se nedovolal..
IP zaznamenána
In dubio pro reo

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 898
    • Zobrazit profil
Re: Neviditelné nálepky na SPZ
« Odpověď #10 kdy: 28 Prosince 2017, 18:40:16 »

Problém všech těchto úprav je v tom, že když Vás zastaví vopičáci, můžete být odhalen a sazba je krutá.
Napadla mne jedna prakticky neprůstřelná věc. Je materilál SPZ magneticky vodivý ?
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re: Neviditelné nálepky na SPZ
« Odpověď #11 kdy: 28 Prosince 2017, 18:42:42 »

Myslim že to bude hlína, což je jen slabý paramagnetikum.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re: Neviditelné nálepky na SPZ
« Odpověď #12 kdy: 28 Prosince 2017, 19:44:01 »

Je to hliník, případně slitina hliníku. Naprosto nemagnetické… Ale pod značkou už by mohl být šprajcnuté magnety, ne?
IP zaznamenána

Medojed

  • Příspěvků: 342
    • Zobrazit profil
Re: Neviditelné nálepky na SPZ
« Odpověď #13 kdy: 28 Prosince 2017, 22:20:21 »

Vztahuje se nějaké nařízení i na rámečky na SPZ?

Co udělat 5cm silný rámeček z retroreflektivního materiálu? To tu kameru musí oslnit. (neřeším, jak to bude vypadat)
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 898
    • Zobrazit profil
Re: Neviditelné nálepky na SPZ
« Odpověď #14 kdy: 28 Prosince 2017, 22:25:49 »

Napadá mně, pod značkou permanentní magnet s vinutím, které, pokud bude připojeno k proudu ho přepóluje. Na značce malý magnet (krytka), která znečitelní značku orientovaný tak, aby ho přitahoval ten permanentní magnet zespoda. V kabině spínač a pokud dojde k zastavování opičáky, tak na chvíli zapnu, tím přepóluji podkladový magnet a tím odhazuji krytku.
I kdyby opičáci na tu konstrukci pod značkou přišli, nemohou nijak prokázat, že slouží k znečitelnění značky.
IP zaznamenána