30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] přišla mi Výzva na podání vysvětlení. Co teď? O papíry nemůžu přijít  (Přečteno 21726 krát)

hrac

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil

Dobrý den, jsem tu nový  a nevím jak se tu pohybovat tak mě prosím neukamenujte. Potřebuju poradit. Příšla mi výzva k podání vysvětlení. která se týká tohoto: vysvětlení k prověření došlého oznámení o přestupku:

dle § 125c odst. 1, písm. k) zák. č.361/2000sb.


pak je tam text co tam psali policajti a na konec je:

porušení ust. § 5 odst. 1 písm. a), §4 písm. c) zák. č. 361/2000sb.

Jde o to, že mě nějaký řidič nahlásil, že jsem ho předjížděl na dvou plných čarách, čehož si bohužel nejsem vůbec vědom a tak jsem to řekl i policii. Ti neměli nic jiného na práci a tak obcházeli auto. Nejdříve, že mám prasklé sklo ve stírané ploše více jak 20mm, které mi samozřejmě prasklo chvilku předtím když z kamionu vyletěl kamínek a couvací kameru se kterou jsem následně prošel i tech. kontrolou po výměně skla. Co mě čeká, protože o papíry opravdu přijít nemůžu kvůli práci.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil

Na podání vysvětlení jim napište:

Vážení, vysvětlení podávat nebudu, proto se nedostavím.
S pozdravem
          Pyrát

Pak uvidíte, zda se ještě ozvou.
Mezí tím pilně studujte, a ať je to na dalších dotazech znát :-)
IP zaznamenána

hrac

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil

taky pěkný :D Ale tenhle způsob se mi malinko nelíbí.. Jsem ochoten zaplatit klidně rozumnou pokutu, která je podle 125c písm. 5 ve správním řízení od 1500-2500.. Horší na tom je, že na úřad se mám dostavit 180km. Nějaká rozumnější rada by tu nebyla?? prosím..
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil

Právě jste ji dostal.

Mezitím si přečtěte poučení k předvolání na podání vysvětlení. To že ho můžete odmítnout je tam jistě napsáno.
IP zaznamenána

hrac

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil

otázkou je, zdali řidič, který mě naprášil a poté si podával ve vesnici vedle ruku a plácal se po ramenou neměl kameru. Nebude lepší tam zajet a vyřešit diplomaticky nebo se o to alespoň pokusit..?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil

Buď budou mít dost důkazů i bez podání vysvětlení a je zbytečné tam jezdit, nebo bez podání vysvětlení (a přiznání) dost důkazů na obvinění mít nebudou a je zbytečné tam jezdit.
Napadá vás nějaký důvod, proč tam jet? Samozřejmě můžete být například masochista, cestu a podání vysvětlení budete brát jako fajn zážitek a bude se vám o tom pak zdát. Super, v tom případě si to užijte :-)
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil

Diplomaticky reseni neexistuje a nikdo na nej neceka, kde zijete?

Bud zaplatite pokutu jako ovce nebo se tomu v souladu se zakonem vyhnete, to je vsechno.
« Poslední změna: 08 Listopadu 2016, 10:15:59 od t4455 »
IP zaznamenána

hrac

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil

a co když mají těch důkazů třeba dost na to aby mi to dokázali. Jak já se dovím, zdali důkazy mají??? Aby to nakonec neskončilo hůře než by třeba mohlo.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil

Pokud mají dost důkazů, zahájí správní řízení.
To je v tuhle chvíli předčasné, to si tu zatím můžete nastudovat.
IP zaznamenána

hrac

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil

takže stejně bych tam musel jet jednou a pak zase znovu jo??
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil

Nejdrive si ujasnete sam co vubec chcete

Chcete byt uznan vinnym?
Chcete platit pokutu?
Chcete ztracet cas a penize jednanim s urady a policii?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil

A proč byste tam proboha jezdil? Všechno se dá vyřídit poštou.

Jak říkám, to je teď velmi předčasné. Pokud netouží tam jet, přiznat se a zaplatit pokutu, tak jim napište, že vysvětlení podávat nebudete. Tím moje rady v této fázi končí. Nebudu taky opisovat všechno, co jste líný si tady nastudovat.

Ukažte snahu a pomůžeme.
IP zaznamenána

ikovlabs

  • Příspěvků: 126
    • Zobrazit profil

Oni to nechteji vysvetlit ale usvedcit Vas.Cokoliv jim reknete pouziji proti Vam.
Pokud je to papir od polichu.ju tak na to reagovat nemusite vubec.
Reste az prijde neco od uradu - pak zajistite spis a z neho se da dale resit co maji a s tim dale delat.
IP zaznamenána

hrac

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil

šlo mi jen o to, co mě může čekat. Protože za to co je tam napsané viz. 125c, písm. k tak to je 1500-2500 což bych jim na ten stůl klidně hodil a jel si do mekáče pro oběd. Stejně potřebuju do Liberce tak to mám po cestě. Studoval jsem co by mě mohlo čekat, ale vyplývá mi z toho jen těch 1500-2500. Chci se jen ujistit.

Papír je přímo od úřadu a ne od Polichů..
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil

Ok, tak to nereste, oni to projednaji ve vasi nepritomnosti a poslou vam za cca mesic dalsi papir kde budete uznan vinnym a bude tam cislo uctu aby jste to konecne mohl zaplatit. Good luck!
IP zaznamenána