30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Správní řízení - postup policie  (Přečteno 5946 krát)

radiator

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Správní řízení - postup policie
« kdy: 24 Listopadu 2015, 23:22:54 »

Ahoj,

před nějakou dobou se mi stala událost, kdy jsem při jízdě připojovacím pruhem zprava předjel auto, které se přede mnou se zapnutým blinkrem zařazovalo do průběžného pruhu. Toto se řidiči nelíbilo, nicméně je to v souladu se zákonem a já se zařadil před náklaďák, jedoucí před tímto řidičem a pokračoval v jízdě. Po několika dnech přijela PČR s tím, že při tomto manévru došlo ke střetu, škodě a nehodě (což si ten řidič vymyslel). Bohužel jsem v zápalu pocitu neviny podal vysvětlení pravdivě a policista obhlédl mé vozidlo (cca. 4 dny po nahlášené nehodě, druhé vozidlo bylo obhlédnuto již v den nahlášení) a neshledal na něm žádné viditelné škody, což je teď uvedeno i ve spisu, do kterého jsem po pozvání k ústnímu projednání nahlédl.
Nicméně mě zarazil policejní "protokol o nehodě" (viz. příloha), který je napsaný zcela tendenčně proti mě, i když jsem střet při podání vysvětlení zásadně odmítl. Navíc je v protokolu uvedena i škoda odhadnutá na mém vozidle, které poškozené rozhodně není a policista, který ho obhlížel toto uvedl.  Taktéž jsem zběžně koukal na fotodokumentaci "poškozeného" vozidla a údajné "škrábance červené barvy" se nachází i na místech, kde je dle selského rozumu není možné po v protokolu popsané události očekávat.
Proto se ptám, je takovýto postup policie standardní? Mám z toho totiž dojem, že policie rozhodla ještě předtím, než byl spis předán kompetentnímu úřadu, který zahájil přestupkové řízení.



EDIT: prilohy jsem smazal, kdyby o někoho zajímalo, pošlu přes SZ... celý spis nemám
« Poslední změna: 01 Prosince 2015, 10:43:39 od radiator »
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení - postup policie
« Odpověď #1 kdy: 25 Listopadu 2015, 09:49:17 »

Další názorný příklad toho, proč se s policií za žádných okolnosti nebavíme, k ničemu se nepřiznáváme, nic nepotvrzujeme. Ano, tento postup je standardní. Takto policie funguje – potřebuje vyřešit případ, tzn. vyrobit viníka a toho (nechat) potrestat. Zapomeňte na nějakou spravedlnost.
« Poslední změna: 25 Listopadu 2015, 09:54:14 od iWarp »
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení - postup policie
« Odpověď #2 kdy: 25 Listopadu 2015, 11:22:13 »

Tak mně se zdá, že především nehodu zavinila ta paní, protože pokud ona vjížděla do připojovacího pruhu, tak měla dát přednost Vám. Takže bych si ještě položil otázku čí že ta "paní" je :)
A ano přesně - neměl jste ani pípnout. Jakkoliv je to pro slušného člověka těžké odmítat se bavit s často naoko slušně a přátelsky jednajícím policistou, je to životní nutnost. Ta předstíraná slušnost a korektnost je jenom nástrojem predátora, jak uklidnit kořist, aby se v hubě tolik nemrskala.

Nicméně, první co bych udělal, by bylo dojít si pro kompletní spis a podle něho bych se odpíchnul dále.

A hlavně dokud neproštudujete celý spis a s někým se neporadíte už jim VŮBEC NIC neříkejte. I kdyby vám slibovali hory doly nebo vyhrožovali smrtí.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení - postup policie
« Odpověď #3 kdy: 25 Listopadu 2015, 12:35:49 »

Tak na druhou stranu, tohle oznámení přestupku ještě vůbec nic neznamená.
IP zaznamenána

radiator

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení - postup policie
« Odpověď #4 kdy: 01 Prosince 2015, 10:46:06 »

Tak jsem byl na ústním projednání a i přes jeho nepříjemný průběh se řízení zastavuje. Ještě tedy mám dostat písemné vyrozumění.
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení - postup policie
« Odpověď #5 kdy: 31 Ledna 2016, 12:02:50 »

Neda se z toho vykresat jeste krive obvineni?
IP zaznamenána