30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Ústní jednání  (Přečteno 7069 krát)

smg465

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 147
    • Zobrazit profil
Ústní jednání
« kdy: 19 Listopadu 2015, 00:08:20 »

Jaké musí mít náležitosti pozvánka na ústní jednání? Mě úřad poslal dopis, že se mám dostavit na ústní jednání dne a hodin, a dále, že nemůžu-li se dostavit, zavolejte na číslo, a dohodneme si jiný vhodný termín.

Toto jsem ještě nezažil. Dle mě tam chybí poučení a další věci.
IP zaznamenána

vava

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:Ústní jednání
« Odpověď #1 kdy: 19 Listopadu 2015, 06:36:28 »

Vlastně nemusí mít žádné. Zatímco pro příkaz a rozhodnutí správní řád přesně definuje, jaké náležitosti musí mít (§§ 150 a 68), pro ústní jednání pouze v § 49 pouze říká, že
Citace
Nehrozí-li nebezpečí z prodlení, uvědomí správní orgán o ústním jednání účastníky nejméně s pětidenním předstihem.
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Ústní jednání
« Odpověď #2 kdy: 19 Listopadu 2015, 07:33:46 »

Ústní jednání
(1) O přestupku koná správní orgán v prvním stupni ústní jednání. V nepřítomnosti obviněného z přestupku lze věc projednat jen tehdy, jestliže odmítne, ač byl řádně předvolán, se k projednání dostavit nebo se nedostaví bez náležité omluvy nebo důležitého důvodu.

Předvolání
Správní orgán předvolá osobu, jejíž osobní účast při úkonu v řízení je k provedení úkonu nutná. Předvolání musí být písemné a doručuje se do vlastních rukou s dostatečným, zpravidla nejméně pětidenním předstihem. V předvolání musí být uvedeno, kdo, kdy, kam, v jaké věci a z jakého důvodu se má dostavit a jaké jsou právní následky v případě, že se nedostaví.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

emet

  • Příspěvků: 66
    • Zobrazit profil
Re:Ústní jednání
« Odpověď #3 kdy: 27 Ledna 2016, 17:40:20 »

Dobrý den,

Po včasně podaném odporu mě magistrát předvolává k ústnímu jednání. Předvolává mě tak, že mi popsal čeho jsem se dopustil, že po odporu pokračuje v řízení a předvolává mě větou:

"Tímto Vás zároveň předvoláváme k ústnímu jednání v této věci a k seznámení se spisem před vydáním rozhodnutí, které se uskuteční dne dd.mm.rrrr v hh.mm. hod."

Nikde žádný paragraf, žádný zákon podle čeho a k čemu jsem předvolán (ústní jednání? seznámení se s podklady? nebo mi tam chtějí předat rozhodnutí?) A o tom, jestli tam budou svědci (pouze dva PČR) atd. taky ani písmenko.

Jaký zvolit nejvhodnější postup?
Zajít, nezajít? Vzdát se práva a počkat co bude dál? Nebo...??? (V přestupku nejde o ŘP ani o body, jde "jenom" o pár peněz a princip)
Spis jsem již získal podle 106, úřad vyhověl bez mrknutí oka.
Děkuji
« Poslední změna: 27 Ledna 2016, 17:42:50 od emet »
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Ústní jednání
« Odpověď #4 kdy: 27 Ledna 2016, 17:46:22 »

z prvního jednání se zásadně omlouváme a chceme nový termín
IP zaznamenána

emet

  • Příspěvků: 66
    • Zobrazit profil
Re:Ústní jednání
« Odpověď #5 kdy: 27 Ledna 2016, 18:23:26 »

Omluvit se bohužel nemám moc jak (neprůstřelně). Jedině tam poslat podjatost.
Spíš jestli by nešlo nějak "využít" takovéhoto předvolání, nechat úřad konat a pak to využít v odvolání. A podjatost nechat např. na "druhé" kolo. I s tím rizikem, že to odvolačka podrží a druhé kolo nebude.
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Ústní jednání
« Odpověď #6 kdy: 27 Ledna 2016, 18:44:33 »

v tom případě bych tam máznul podjatost, protože ouřada už před ústním jednání předjímá vydání rozhodnutí, aniž by jakkoliv reflektoval, že během jednání mohou vyjít najevo skutečnosti, které povedou např. k výslechu svědků apod., čímž tě krátí na právu na obhajobu a rovnost zbraní, protože očividně sleduje jiný cíl, než je spravedlivé a zákonné rozhodnutí ve věci samé a ze správního řízení dělá frašku mající nastolit zdání spravedlivého procesu takto zaručeného LZPS
IP zaznamenána

smg465

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 147
    • Zobrazit profil
Re:Ústní jednání
« Odpověď #7 kdy: 27 Ledna 2016, 21:09:34 »

Anebo zmocnit někoho, kdo bude marodit, a tím je omluvenka zajištěná. :D
IP zaznamenána