30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zákaz nahrávat!  (Přečteno 29069 krát)

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz nahrávat!
« Odpověď #15 kdy: 03 Listopadu 2015, 22:30:12 »

... ale kolegova záliba v návštěvách správních orgánů s GoPročkem na čele je tímto judikatem dost omezena.
Pokud nesvítí jasně červená kontrolka nahrávání, tak myslím, že správní řád neřeší,s čím lze přijít na hlavě. Někdo má třeba v oblibě džber dehtu, abych citoval klasika.
A judikát navíc neřeší natáčení selfie  :) na tyči, což by také mohla být hezká situace.
IP zaznamenána

mila6032

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 349
    • Zobrazit profil
    • www.osbid.cz
Re:Zákaz nahrávat!
« Odpověď #16 kdy: 03 Listopadu 2015, 22:37:35 »

Ano, judikatura ani správní řád na tyto záležitosti moc nepamatují :D
Ale otázky ze strany urednika to vyvolalo.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz nahrávat!
« Odpověď #17 kdy: 03 Listopadu 2015, 23:08:03 »

Zde se nabízí jednoduchá odpověď s odkazem na právo na ROVNOST ZBRANÍ. (viz kamera na zdi)
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz nahrávat!
« Odpověď #18 kdy: 03 Listopadu 2015, 23:58:05 »

Obávám se ovšem že ouřadové mají trochu jiná měřítka pro "ROVNOST" než my sprostí podezřelí......
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz nahrávat!
« Odpověď #19 kdy: 04 Listopadu 2015, 00:59:24 »

Dobře. Ukecali jste mě :)
Ne že by mě snad přečtení toho veledíla odradilo od dosavadní praxe nahrávat všechno od "Dobrý den" až po zabouchnuti dveří, ale kolegova záliba v návštěvách správních orgánů s GoPročkem na čele je tímto judikatem dost omezena.

Ono ten názor podporuje i citace v tom rozhodnutí. Trápí je tam podoba.

Z protokolu o ústním jednání jednoznačně vyplývá, že stěžovatel bez svolení počal
vyhotovovat digitální kamerou obrazový a zvukový záznam úředních osob a nijak toto jednání
neodůvodnil. K povaze obrazového záznamu jako projevu osobní povahy a nezbytnosti svolení
dotčené osoby s jeho pořízením Evropský soud pro lidská práva v rozsudku z 15. 1. 2009, ve věci
Reklos a Davourlis proti Řecku, stížnost č. 1234/05, konstatoval následující: „Podoba jednotlivce
je jedním ze základních znaků jeho osobnosti, neboť je výrazem jeho svébytnosti a umožňuje mu odlišit
se od ostatních lidí. Právo člověka na ochranu podoby je tak jednou ze základních složek osobního rozvoje
a předpokladem pro takové právo je především kontrola jednotlivce nad jeho podobou. Jestliže kontrola
nad podobou jednotlivce znamená především jeho možnost odmítnout šíření snímků, na nichž je zobrazen,
zahrnuje i právo každého bránit se proti tomu, aby kdokoli jiný zachycoval, přechovával či reprodukoval
jeho podobu. Jelikož je totiž podoba jednou z inherentních vlastností osobnosti každého jednotlivce, je v zásadě
a za okolností obdobných okolnostem projednávaného případu (viz výše § 37) podmínkou její účinné ochrany
souhlas jednotlivce již v okamžiku jejího zachycení, a nikoli teprve v okamžiku jejího případného veřejného šíření.
V opačném případě by kdokoli mohl přechovávat základní znak osobnosti jiné osoby, aniž by tato měla kontrolu
nad jeho případným pozdějším užitím.
« Poslední změna: 04 Listopadu 2015, 01:12:15 od swenak »
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz nahrávat!
« Odpověď #20 kdy: 04 Listopadu 2015, 01:09:29 »

Obávám se ovšem že ouřadové mají trochu jiná měřítka pro "ROVNOST" než my sprostí podezřelí......

Jistě, půl dne by tam řešili, jak kameru ze zdi hodit ouřadovi na rádiovku :-)

IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz nahrávat!
« Odpověď #21 kdy: 04 Listopadu 2015, 01:10:52 »

Ano, judikatura ani správní řád na tyto záležitosti moc nepamatují :D
Ale otázky ze strany urednika to vyvolalo.


Jsem netušil, jak to tady dopadne, pouze jsem se na dnešek připravoval, měl jsem totiž v úmyslu mít sebou na jednání 2 kamery a stativy a dělal jsem si legraci, že bych si ještě sehnal nějaké studiové osvětlení, abych měl u nich v kanceláři lepší světlo :-) Ve spojitosti s tím kšiltem bych byl boží :-)
IP zaznamenána

dan010

  • Příspěvků: 83
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz nahrávat!
« Odpověď #22 kdy: 05 Listopadu 2015, 12:55:14 »

Kdybys pro tyto účely potřeboval, tak gopro 4 i s držákem na hlavu rád zapůjčím, můžeš pak úředníkům udělat pěkné 4K video :-D
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz nahrávat!
« Odpověď #23 kdy: 05 Listopadu 2015, 13:02:19 »

Já už tam byl, ale díky :-) Video bylo odmítnuto a ač možná ze špatných důvodů, tak jsem to nehrotil. Audio odmítnuto taky, ale to jsem si obhájil.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 201
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Ervd

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz nahrávat!
« Odpověď #25 kdy: 04 Prosince 2015, 12:53:40 »

Tohle je teda příšerný :
Citace
Podle názoru krajského soudu však musel stěžovatel předem informovat úřední osoby o záměru a důvodu pořízení záznamu, aby tyto úřední osoby mohly kvalifikovaně posoudit, zda jsou na straně stěžovatele dány důvody pro pořízení záznamu, a rozhodnout, zda pořízení záznamu účastníkovi povolí

Tak pane úředník, já si myslím, že jste pěkná svině a budete porušovat celej správní řád jak vo závod, ale nejdřív teda posuďte, jestli jsou moje obavy oprávněné a jestli jste skutečně tou sviní za kterou vás mám...

No to jste mi zase "vylepšil" večer, moc dekuju :)

Ano toto je na blití.


Avšak(Správní řád):
§ 18
Protokol
(1) O ústním jednání (§ 49) a o ústním podání, výslechu svědka, výslechu znalce, provedení důkazu listinou a ohledání, pokud jsou prováděny mimo ústní jednání, jakož i o jiných úkonech souvisejících s řízením v dané věci, při nichž dochází ke styku s účastníky řízení, se sepisuje protokol. Kromě protokolu lze též pořídit obrazový nebo zvukový záznam.

Výše zmíněný rozsudek tedy nechápu.
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz nahrávat!
« Odpověď #26 kdy: 04 Prosince 2015, 12:56:36 »

To platí pro orgán.
IP zaznamenána