30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nedal jsem přednost, zastaven, ztotožněn  (Přečteno 1681 krát)

pguru

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Nedal jsem přednost, zastaven, ztotožněn
« kdy: 10 Července 2023, 18:48:15 »

Ahoj,

Zastavil jsem na stopce s úmyslem odbočit vlevo. Během mého odbočování projíždělo hlavní silnice auto, kterému jsem údajně nedal přednost. Žádná nehoda se však nestala a auto pokračovalo v jízdě. (Jak se tohle bere, jak to zkoumají podle záznamu? Protože žádné sešlápnutí na brzdu tam nebylo, ale asi brzdil)

Policie stála po mé pravé straně a ihned mě zastavila. Přijal jsem udělenou pokutu, protože jsem si uvědomoval, že šance na její odvolání jsou minimální.

Nicméně mi to nedá spát, se nezeptat, protože pokuta představuje 4 body. Prý to bylo natočeno. Nevím, zda mi policie předváděla nějakou situaci nebo jestli by záznam mohl být nějakým způsobem relevantní, když byla vzdálena ode mě 5 metrů a viděli vše.

Je stále možné něco s tím udělat? Pokutu jsem podepsal, ale ještě jsem ji nezaplatil.


Děkuji Všem :)))
IP zaznamenána

7lucas7

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Nedal jsem přednost, zastaven, ztotožněn
« Odpověď #1 kdy: 10 Července 2023, 19:03:21 »

Podepsal = vyrizene LOST ….Nezaplatit znamena nic jen si prihodite dalsi problemy. Takove veci se nejdrive resi zdali chci bojovat tak nic na miste nepodepisuji a cekam na spis ;-)
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 251
    • Zobrazit profil
Re:Nedal jsem přednost, zastaven, ztotožněn
« Odpověď #2 kdy: 10 Července 2023, 19:33:49 »

Nasdílejte sem anonymizovaný bloček, je teoretická šance, že tam bude nějaký naprostý nesmysl. Ale pokud ne, pak je šance na úspěšnou obranu naprosto minimální, souhlasil jste s blokovou pokutou na místě a tím se připravil téměř o veškerý manévrovací prostor.
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 924
    • Zobrazit profil
Re:Nedal jsem přednost, zastaven, ztotožněn
« Odpověď #3 kdy: 11 Července 2023, 08:04:49 »

Můžete zkusit přezkumné řízení. Souhlasil jste s nezastavením na STOPce, ale bez ohrožení ostatních účastníků. Bylo Vám třeba sděleno, že tento přestupek není bodovaný.
Fízl si tam pak napsal něco jiného. Což jste nebyl schopen odkontrolovat. Ale šance je minimální.
IP zaznamenána

pguru

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Nedal jsem přednost, zastaven, ztotožněn
« Odpověď #4 kdy: 11 Července 2023, 15:57:38 »

Podepsal = vyrizene LOST ….Nezaplatit znamena nic jen si prihodite dalsi problemy. Takove veci se nejdrive resi zdali chci bojovat tak nic na miste nepodepisuji a cekam na spis ;-)

Jojo, já si říkal, že tady to asi nemá smysl a pokuta je tam asi 5k ve správním? Bylo by to přeci jenom 10 krát víc + čas z mého pohledu negativním výstupem
IP zaznamenána

pguru

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Nedal jsem přednost, zastaven, ztotožněn
« Odpověď #5 kdy: 11 Července 2023, 15:57:48 »

Můžete zkusit přezkumné řízení. Souhlasil jste s nezastavením na STOPce, ale bez ohrožení ostatních účastníků. Bylo Vám třeba sděleno, že tento přestupek není bodovaný.
Fízl si tam pak napsal něco jiného. Což jste nebyl schopen odkontrolovat. Ale šance je minimální.

Zde je bloček, i pro ostatní. Snad jsem to nezamazal až moc

Já zastavil, ale špatně, měl jsem trochu nervy a už jsem tam nechtěl popojíždět, tak jsem vyjel a jelo tam auto. Byl tam prostor, ale vjel jsem mu tam.

Děkuji
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 251
    • Zobrazit profil
Re:Nedal jsem přednost, zastaven, ztotožněn
« Odpověď #6 kdy: 11 Července 2023, 18:38:19 »

Souhlasil, máte 4 body a zdůrazňuji, hlavně, 1-6 měsíců (spáchá-li 2x a vícekrát za 12 měsíců po sobě jdoucích). Ten bloček odkazuje na paragraf naprosto přesně, pokud nemáte nahrávku na hranici vydírání a "bude to bez bodů", tak za mě bez šance.

Kdybyste na místě nesouhlasil, tak se bude hrát o to, zda jste nezastavil na STOPce (naprosto bagatelní přestupek) a nikoho neohrozil, nebo jste opravdu nějakému reálnému vozidlu nedal přednost v jízdě. Pokud by to stálo na svědectví pomahačů při neexistenci jejich videa, pak bych to označil za učebnicový argument, proč téměř nikdy nesouhlasit s přestupkem na místě.
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 924
    • Zobrazit profil
Re:Nedal jsem přednost, zastaven, ztotožněn
« Odpověď #7 kdy: 11 Července 2023, 19:40:52 »

Žádostí o přezkum nic nezkazíte. Ale šance, že to otevřou je limitně blízká nule.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 422
    • Zobrazit profil
Re:Nedal jsem přednost, zastaven, ztotožněn
« Odpověď #8 kdy: 12 Července 2023, 01:07:45 »

...učebnicový argument, proč téměř nikdy nesouhlasit s přestupkem na místě.

Přesně tak. Nikdy, opravdu nikdy. Budiž to ponaučení pro příště.
Nikdy se nesouhlasí s přestupkem na místě.
IP zaznamenána