30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10

Autor Téma: [WIN] Rychlost D1 - Velke Mezirici  (Přečteno 14043 krát)

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání zástupce Helmuta
« Odpověď #90 kdy: 04 Března 2021, 14:31:38 »

Dnes mi dorazilo rozhodnutí o přezkumu, kterým došlo ke zrušení rozhodnutí o přestupku provozovatele (v příloze).

Rozhodnutí bylo ze dne 29.7.2020, právní moci nabylo 10.12.2020
Přestupek byl spáchán 30.9.2019

Přemýšlel jsem o dalším postupu:
1. Nechat si vrátit zaplacené peníze za pokutu včetně úroků
2. Má smysl teď udat sebe?
3. Stáhnout žalobu

Otázky:
1. Má teď smysl stáhnout žalobu? Předpokládám, že soud tu žalobu stejně zamítne, protože směřuje proti rozhodnutí, které bylo přezkumem zrušeno. Vrátí se mi zaplacený SOP?
2. Trochu jsem ztracený, kde se teď v rámci řízení pohybuji. Předpokládám, že SO1 musí korektně zastavit řízení proti Helmutovi.
3. Když teď udám sebe v rámci podání vysvětlení bude mi to k něčemu?
4. Kdy dojde k promlčení? I když došlo ke zrušení rozhodnutí o přestupku provozovatele, předpokládám, že SO má to řízení zahájené, takže promlčeno není.
5. Jak se vlastně stahuje žaloba? Stačí soudu napsat něco ve smyslu "Stahuji svou žalobu č.j. xxxx, protože napadené rozhodnutí bylo přezkumem zrušeno"?

Díky za pomoc.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání zástupce Helmuta
« Odpověď #91 kdy: 04 Března 2021, 16:56:26 »

Zaujala mne zejména poslední věta na straně 4:

Byť navrhovatel namítá, že řízení o přestupku provozovatele vozidla nemohlo být zahájeno, neboť nebyla splněna podmínka zastavení řízení, tato námitka neobstojí, neboť odvolání proti tomuto usnesení nemá odkladný účinek.

Odkladný účinek sice nemá, ale odvolání snad nenabylo právní moci!

Pokud ještě není promlčeno, šlo by tomu pomoci nějakým Schrödingerovým odvoláním proti tomuto rozhodnutím o přezkumu.
IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání zástupce Helmuta
« Odpověď #92 kdy: 04 Března 2021, 19:50:00 »

To bych rad, ale proti oduvodneni se odvolat nelze a oni mi vyhoveli. Jak se odvolat / podat rozklad?
IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání zástupce Helmuta
« Odpověď #93 kdy: 08 Března 2021, 09:40:12 »

Odesláno zpětvzetí žaloby.

IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání zástupce Helmuta
« Odpověď #94 kdy: 15 Března 2021, 09:56:58 »

Mam otazku k restartování lhůty - pokud je "rozhodnutí o vině přestupku provozovatele" zrušeno nadřízeným SO - chápu to správně, že SO1 stihl přesto zahájit řízení, takže k promlčení zatím nedošlo?

A druhá: rozhodnutí o vině provozovatele došlo dne 29.7.2020, potvrzení rozhodnutí SO2 bylo vydáno 9.12.2020, přezkumem zrušeno 3.3.2021 (právní účinky od 10.12.2020). Kdy dojde k promlčení přestupku provozovatele, pokud se nic dalšího nestane? Je to 28.7.2021?

Děkuji
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání zástupce Helmuta
« Odpověď #95 kdy: 25 Března 2021, 10:35:22 »

Mam otazku k restartování lhůty - pokud je "rozhodnutí o vině přestupku provozovatele" zrušeno nadřízeným SO - chápu to správně, že SO1 stihl přesto zahájit řízení, takže k promlčení zatím nedošlo?

Ano.. promlčení je rok od vydání rozhodnutí "vinen" i když bude později zrušené..
navíc podle toho co píšete to rozhodnutí SO1 zrušené nebylo.. SO2 zamítl odvolání a SO3 zrušil rozhodnutí SO2.. a tak pořád běží řízení o odvolání.

A druhá: rozhodnutí o vině provozovatele došlo dne 29.7.2020, potvrzení rozhodnutí SO2 bylo vydáno 9.12.2020, přezkumem zrušeno 3.3.2021 (právní účinky od 10.12.2020). Kdy dojde k promlčení přestupku provozovatele, pokud se nic dalšího nestane? Je to 28.7.2021?

Promlčení je rok od vydání rozhodnutí "vinen".. rozhodnutí o odvolání se nepočítá (řeší se zákonnost rozhodnutí SO1 a ne vina obviněného).
Podle toho co píšete 29.7.2020 došlo k doručení rozhodnutí SO1 "vinen".. datum vydání nepíšete.. je to datum "vypraveno dne" na rozhodnutí.
IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání zástupce Helmuta
« Odpověď #96 kdy: 25 Března 2021, 10:58:22 »

Díky za odpověď - podle rozhodnutí SO3 zrušil rozhodnutí SO1 - výrok rozhodnutí:

(SO3) ruší rozhodnutí Městského úřadu Velké Meziřící, č. j.:xxxxxxx, ze dne xx. července 2020, a dále rozhodnutí Krajského úřadu Kraje Vysočina, odboru dopravy a silničního hospodářství (dále též „odvolací správní orgán“), č. j.: xxxxxx, sp. zn.: xxxxxx, ze dne XX. prosince 2020, které nabylo právní moci dne XX. prosince 2020, a kterým odvolací správní orgán zamítl odvolání.

a věc vrací správnímu orgánu I. stupně prostřednictvím odvolacího správního orgánu k novému projednání.


Vlastně pořádně nevím, kde se aktuálně v rámci řízení nacházím - předpokládám, že teď jsem někde po zahájení řízení o přestupku provozovatele?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 314
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání zástupce Helmuta
« Odpověď #97 kdy: 25 Března 2021, 12:13:31 »

Pokud jsem se správně ve věci zorientoval ...

Řízení s provozovatelem - skutek 9/2019, příkaz 6/2020 (před promlčením), pak další restart promlčecí doby 7/2020 (nepravomocné rozhodnutí), pak zamítnuté odvolání, 3. 2. 2021 zahájeno soudní řízení správní, které formálně asi stále běží, ale v historicky krátké době bude zastaveno z důvodu zpětvzetí, a mezitím MD zrušilo rozhodnutí SO1.

Pokud bychom neuvažovali soud, promlčení nastane někdy koncem 7/2021 (naposledy k restartu došlo vydáním rozhodnutí SO1, klíčové je vypravení, tedy ani doručení, ale ani datum v hlavičce "rozhodnutí ze dne"). K tomu je asi potřeba přičíst dobu, po kterou běželo ve věci soudní řízení (bude-li zastaveno v příštích týdnech, tak cca 2 měsíce). Kdyby se náhodou SO1 trefil s vydáním nového rozhodnutí mezi data, kdy by k promlčení došlo bez vlivu soudu, a kdy už by to bylo definitivní, jde to samozřejmě zkusit - SO si nemusí možný vliv vůbec uvědomit, a když jo, pořád se dá spekulovat, zda k tomu stavění vlastně došlo, když soudní řízení nakonec žádný vliv nemělo a zrušila si to veřejná správa sama v rámci dozorčích prostředků (což asi nebude moc silná karta, ale KÚ nebude mít zájem znovu si dělat ostudu ani u soudu, ani na MD, a jako záminka na to, jak se věci zbavit, by to zafungovat mohlo).

Jinak chápu-li správně argumentaci MD, jednoznačné odpovědi na otázku, jak to je se zahájením sprdele po nepravomocném zastavení řízení s řidičem, se vyhli, a zrušeno až dolů vše bylo hlavně z důvodu, že SO1 zmateně zároveň věc odložil i zastavil, a navíc není vůbec ze spisu patrný konečný osud řízení proti řidiči. Proti řidiči navíc řízení asi stále běží (rozhodnutí, které se nedostalo k MD, ale je zde ve vláknu, zastavení zrušilo pro nepřezkoumatelnost, jak to pokračovalo už nevíme ...).

Být na místě oprávněné úřední osoby na SO1, v klidu bych počkal na prekluzi a pak to zastavil, s výmluvou na pandemii a rozhodnutí nadřízených SO. Jaká bude realita se musíte nechat překvapit, ale proaktivně bych teď asi nic nečinil. SO1 by neměl vydat rozhodnutí bez varování, minimálně by měla proběhnout výzva podle § 36 SprŘ, ale hlavně by se měl nejdřív vyřešit ten bordel - tedy uzavřít řízení s řidičem atp.

Navíc zhruba touto dobou dochází k prekluzi odpovědnosti řidiče - Helmuta (výročí od zahájení, žádné přerušení ani stavění tam pak nebylo), takže pokud snad řízení stále běží ve fázi před SO1, mělo by být zastaveno primárně pro zánik odpovědnosti. No a to lehce narušuje projednatelnost sprdele, protože tam se jako podmínka předpokládá zastavení pro neprokázání, ne proto, že se vlastní neschopností SO pročekal až k prekluzi ...

Každopádně hlašte libovolné další kroky úřadů.
IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání zástupce Helmuta
« Odpověď #98 kdy: 25 Března 2021, 13:27:57 »

Děkuji moc za analýzu - moc si vážím nejen Vašeho času, ale všech, kteří mi pomáhají. Případné další kroky SO budu hlásit. 

Citace
Proti řidiči navíc řízení asi stále běží (rozhodnutí, které se nedostalo k MD, ale je zde ve vláknu, zastavení zrušilo pro nepřezkoumatelnost, jak to pokračovalo už nevíme ...).
Další osud byl, že SO1 vydal druhé usnesení o zastaveni rizeni proti Helmutovi a to už SO2 podržel (zamítnutí odvolání vydal SO2 až po zamítnutí odvolání ohledně SPRDELe).
« Poslední změna: 25 Března 2021, 13:46:11 od OldSoldier »
IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání zástupce Helmuta
« Odpověď #99 kdy: 13 Dubna 2021, 14:51:46 »

Dneska jsem obdržel usnesení o zastavení řízení ohledně žaloby. Nic neočekávatelného, soud a SO2 mi vrátí zaplacený SOP, takže tratný na tom nebudu.

Do mě ale nadzvedlo ze židle, byla tahle věta z onoho usnesení:
"Žalovaný navrhl, aby soud žalobu odmítl a žádnému z účastníků nepřiznal náhradu nákladů řízení."

Co je to za pakáž? Tak oni něco podělají, SO3 jim to omlátí o hubu a oni ještě chtějí, abych to zaplatil ze svého?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání zástupce Helmuta
« Odpověď #100 kdy: 13 Dubna 2021, 17:46:22 »

To je normální, aby ještě nepodali kasační stížnost. ;-)
IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání zástupce Helmuta
« Odpověď #101 kdy: 13 Dubna 2021, 18:36:26 »

Haha - tak snad tak blbi nejsou. i kdyz....
IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání zástupce Helmuta
« Odpověď #102 kdy: 12 Května 2021, 09:33:31 »

Tak kraj nepodal kasační stížnost, místo toho poslal složenkou 1000,-Kč, nevratnou část SOP.

Zajímavé je, že SO1 moc nespěchá s vrácením zaplacené pokuty a správního poplatku. Říkal jsem si, že prozatím využiji výhodného spořícího účtu a o peníze je upomínat zatím nebudu. Výročí od rozhodnutí je koncem července - takže počkám do srpna a pak si napíšu o vrácení peněz, společně s úrokem.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání zástupce Helmuta
« Odpověď #103 kdy: 12 Května 2021, 10:04:18 »

Snad nečekáte, že by to vraceli sami od sebe. S úroky to ale možná bude složitější.
IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání zástupce Helmuta
« Odpověď #104 kdy: 13 Května 2021, 14:25:11 »

Nečekám :-) Ale zase na druhou stranu nechci na sebe moc upozorňovat, takže se jim ozvu právě až v srpnu.

To s těmi úroky mi přijde jako pěkná sviňárna. Tak uvidím, jak se k tomu postaví ve VelMezu...
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10