30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Pumpičkář  (Přečteno 11919 krát)

Jiricek_decin

  • Příspěvků: 53
    • Zobrazit profil
Pumpičkář
« kdy: 13 Června 2016, 20:57:18 »

Narazili jsme na kanál https://www.youtube.com/user/posladecek
Je to cyklista, kterej natáčí přestupky aut ve městě, klidně jim hned na místě řekne, že záznam předá správnímu orgánu a mají se co těšit. Fakt tam všechny ty videa poslal a strašně se divil, že ho má úřad v píči. Ne jen kvůli tomu, že bez jejich souhlasu zveřejnil ksichty a RZ na youtube, ale hlavně sám skoro v každym videu porušuje předpisy, jezdí po chodníku, přechodu, nejezdí při pravym okraji vozovky apod. Škoda, že si zablokoval komentáře. Vtipný je i jeho brek, když si stěžoval na autowebu a následná vlna reakcí v komentářích pod článkem :D
http://www.autoweb.cz/autoporadna-dotaz-video-zaznam-o-podezreni-z-prestupku/

i takový jezdí mezi námi, PS VB jak vyšitý...
« Poslední změna: 14 Června 2016, 08:42:36 od hh »
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Pumpičkář
« Odpověď #1 kdy: 13 Června 2016, 21:05:55 »

Ten je zralej na spolujezdcovy dveře...
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Pumpičkář
« Odpověď #2 kdy: 13 Června 2016, 21:47:36 »

IP zaznamenána

Jiricek_decin

  • Příspěvků: 53
    • Zobrazit profil
Re:Pumpičkář
« Odpověď #3 kdy: 13 Června 2016, 22:24:26 »

jo díky, nevšiml jsem si chyby při kopírování...
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Pumpičkář
« Odpověď #4 kdy: 14 Června 2016, 00:26:57 »

Pěkně .. :D

Citace z autowebu, ať je to i tu .. :)

Citace
Dotaz:
Dobrý den pane doktore, Vím, že je to tady hlavně o autech, ale změním téma, které může být pro mnohé hodně palčivé. Chci se zeptat na řešení problém, který mám s místním dopr. oddělením Magistrátu v Brně. Před několika měsíci jsem jim poslal přes datovou schránku podezření ze spáchání dopr.přestupků, které jsem zaznamenal mým kamerovým zařízením upevněným na helmě. Dohromady, jsem učinil podání o 50-ti přestupcích, kde se domnívám, že došlo k porušení zákona. Pro ilustraci, video z mého kanálu je zde: https://www.youtube.com/watch?v=6gWHajZ4knE Po několika měsících jsem napsal na dopravní oddělení Magistrátu, správnímu orgánu pro řešení přestupků, jak bylo s mým podáním naloženo. Chtěl jsem vědět zpětnou vazbu. Na můj dotaz mi neodpověděli. Osobně jsem tam tedy zašel a bylo mi řečeno, že moje podání z podezření na spáchání přestupků se řešit nebudou: 1. protože jsem si dovolil zveřejnit obličeje a RZ řidičů a jejich vozidel na youtube. Tím jsem porušil jejich právo na ochranu osobních údajů 2. Chovám se v rámci litery zákona neohleduplně, ohrožuji a omezuji další účastníky sil.provozu 3. Zaznamenaná videa jsem si dovolil sestříhat a editovat titulky pro lepší přehlednost a ucelenost. Chci se zeptat, jak je možné aby magistrát takto argumentoval proti mě a nezabýval se mým podáním. Já jako fyzická osoba-oznamovatel/svědek, mám právo podat podnět k řešení přestupku a příslušný orgán se jím musí zabývat. Ta arogance úředníků na správním orgánu dopr.agendy v Brně mi zvýšila krevní tlak. Dá se s tím něco dělat/podat stížnost vyššímu orgánu/vyšší instanci, nebo musím dále žít v dopravním fašismu, tady v Brně. Děkuji za odpověď, PS: Nejde mi o 'práskání' , ale o dobrou věc, tj. zlepšování vztahů na silnicích.

Odpověď:
Zahájení správního řízení je v kompetenci příslušného úřadu, tzn. neexistuje právní páka, která by úřad přinutila jednat, když nebude chtít. S tím bohužel mnoho neuděláte, protože je to prostě na rozhodnutí daného úřadu.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Pumpičkář
« Odpověď #5 kdy: 14 Června 2016, 07:45:02 »

Tak tohle je extra mazec. Naštěstí se ouředníků zřejmě dotklo, že se někdo snaží jim fušovat do řemesla a navíc zřejme i jejich mozkové kapacitě doteklo, že takové podklady jsou naprosto k ničemu :-D.
Nejlepší jsou popisy viděí, kde většinou píše, že dle jeho právního názoru :-D :-D
IP zaznamenána

JakubR1

  • Příspěvků: 122
    • Zobrazit profil
Re:Pumpičkář
« Odpověď #6 kdy: 14 Června 2016, 07:58:36 »

Věřím, že místní kolegové z Brna vědí, o koho jde. To musí být nějaká známá brněnská postavička, ne?
Roman s kamerou na hlavě :-)
IP zaznamenána

zdesu

  • Příspěvků: 321
    • Zobrazit profil
Re:Pumpičkář
« Odpověď #7 kdy: 14 Června 2016, 09:08:29 »

Nechce nějaký brňák upozornit na toho debila úřad pro ochranu osobních údajů, ať ochutná vlastní medicínu? To by ho možná vyléčilo  ;D
IP zaznamenána

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Pumpičkář
« Odpověď #8 kdy: 14 Června 2016, 09:23:49 »

Presne to ma napadlo, pokial to neni na TC, tak minimalne nejaka ta pokuticka od UOOU by ho mozno vyliecila, kokota. Ujme sa toho niekto, alebo to mam spisat na par riadkov? Dokaze niekto toho kokota identifikovat/naviest urad k jeho identifikacii?
« Poslední změna: 14 Června 2016, 09:27:16 od msk »
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:Pumpičkář
« Odpověď #9 kdy: 14 Června 2016, 09:33:33 »

Podle toho článku o něm ví minimálně brněnský magistrát (jakožto o oznamovateli, resp. někom, kdo jim dal podnět). Takže stačí navést ÚOOÚ, aby si to v rámci součinnosti SO (§ 8 odst. 2 SprŘ) od magorátu zjistil (získat to napřímo nepůjde, protože osobní údaje).
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 216
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Pumpičkář
« Odpověď #10 kdy: 14 Června 2016, 09:47:18 »

Podle toho článku o něm ví minimálně brněnský magistrát (jakožto o oznamovateli, resp. někom, kdo jim dal podnět). Takže stačí navést ÚOOÚ, aby si to v rámci součinnosti SO (§ 8 odst. 2 SprŘ) od magorátu zjistil (získat to napřímo nepůjde, protože osobní údaje).

Nevim proc si myslite, ze to bude UOOU resit, neresi ani jine zjevne a adresne veci ... a paku v podstate mate porad tu samou, jak uvedl Beran.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:Pumpičkář
« Odpověď #11 kdy: 14 Června 2016, 10:04:29 »

Podle toho článku o něm ví minimálně brněnský magistrát (jakožto o oznamovateli, resp. někom, kdo jim dal podnět). Takže stačí navést ÚOOÚ, aby si to v rámci součinnosti SO (§ 8 odst. 2 SprŘ) od magorátu zjistil (získat to napřímo nepůjde, protože osobní údaje).

Nevim proc si myslite, ze to bude UOOU resit, neresi ani jine zjevne a adresne veci ... a paku v podstate mate porad tu samou, jak uvedl Beran.

Když to podá někdo, kdo si myslí, že je na tom videu zveřejněný, tak to může tlačit ze strany poškozeného.
IP zaznamenána

Foxik

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:Pumpičkář
« Odpověď #12 kdy: 14 Června 2016, 14:30:05 »

jenom se mě to zdá nebo jsou ty videa už smazaný??
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Pumpičkář
« Odpověď #13 kdy: 14 Června 2016, 14:38:42 »

jenom se mě to zdá nebo jsou ty videa už smazaný??
Fakt jsou smazaná .. taková škoda :(
IP zaznamenána

zdesu

  • Příspěvků: 321
    • Zobrazit profil
Re:Pumpičkář
« Odpověď #14 kdy: 14 Června 2016, 14:58:26 »

Asi to tady čte :)
IP zaznamenána