30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Zastaveni na 3min na nepouzivane bus zastavce  (Přečteno 79110 krát)

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Zastaveni na 3min na nepouzivane bus zastavce
« Odpověď #45 kdy: 17 Října 2014, 20:58:46 »

Nepanikařte, není to taková věda  ;)

Z těch různých značek stačí číslo jednací. Tím je jasně identifikované k jaké věci to je a úřad to nemůže odmítnout jen proto že se jim nelíbí záhlaví  :) Správní řád ukládá "Nemá-li podání předepsané náležitosti nebo trpí-li jinými vadami, pomůže správní orgán podateli nedostatky odstranit nebo ho vyzve k jejich odstranění a poskytne mu k tomu přiměřenou lhůtu."

Doporučeně se to posílá kvůli dokladu že jste to poslal.
U normálního dopisu když se ztratí na poště nebo ho orgán zapře, je to Váš problém.
 

Jen ještě, v prostředním odstavci je , že pokud bude oznámení do 5 dnů potvrzeno, lze jej učinit jinou formou...   Ta věta mi nedává úplně smysl, chápu jí tak, že abych mohl podat oznámení např. telefonem, musím nejprve napsat dopis s oznámením, ale proč by někdo napřed poslal dopis a poté ještě telefonoval ohledně stejné věci co je v dopise? Nebo jej chápu špatně?
Chápete to špatně.
Funguje to tak jak byste asi čekal: Oznámíte jim to třeba telefonem a následně jim pošlete ještě dopis.


Protože jsem dopis vyzvednul 13.v pondělí a dneska sem poštu nestihnul, chci jít odeslat dopis zítra, pak nevím jestli se počítá 5 dnů od 13. těsně před zavíračkou na poště, nebo až od následujícího dne..?
Do lhůty ve dnech se nepočítá den kdy došlo ke skutečnosti určující začátek lhůty.
Když si dopis vyzvednete 13. začíná lhůta 14. a 5 dní uplyne 19.
A protože to je neděle, končí lhůta nejbližší další pracovní den v pondělí.
Když v pondělí dopis odešlete na poště tak je lhůta splněna.
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Zastaveni na 3min na nepouzivane bus zastavce
« Odpověď #46 kdy: 17 Října 2014, 21:04:29 »

Jéé, děkuju moc za osvětu! :) pravda, trochu panikařím.  Mrzí mě, že se ptám jak malej harant (což jsem nedávno ještě byl :D )

Jsem moc rád, že konečně existuje fórum, kde jsou lidé, kteří umějí a chtějí poradit a navíc si tykají s pravopisem:))
Děkuju!
IP zaznamenána
In dubio pro reo

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Zastaveni na 3min na nepouzivane bus zastavce
« Odpověď #47 kdy: 17 Října 2014, 22:08:54 »

Ještě k tomu doporučeně:
Furt to má háček že sice máte papír že jste něco poslal, ale ne co to bylo.

Když čujete potíže a že dojde na soud a chcete mít na beton průkazné co dostali, nejlepší je to vytisknout dvakrát, dojít s tím na podatelnu a jednu kopii si nechat orazítkovat že to převzali.
Ale to se tohohle netýká.

PS. Jedněm se dokonce povedlo doporučený dopis ztratit. Ale zrovna tam to už je extrém. Tam když si řeknu že horší už to být nemůže, oni to vezmou jako čelenč.
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Zastaveni na 3min na nepouzivane bus zastavce
« Odpověď #48 kdy: 19 Října 2014, 13:48:04 »

Tak, vcera jsem dopis odeslal, jeste jsem tam doplnil neco ve smyslu, ze udajny prestupek se stal na miste ktere se v tomto meste vubec nenachazi, tudiz se zadny prestupek v miste urceni nestal, tak uvidime:)
IP zaznamenána
In dubio pro reo

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Zastaveni na 3min na nepouzivane bus zastavce
« Odpověď #49 kdy: 27 Listopadu 2014, 23:13:03 »

tak máme na poště pokračování  :)
IP zaznamenána
In dubio pro reo

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Zastaveni na 3min na nepouzivane bus zastavce
« Odpověď #50 kdy: 08 Prosince 2014, 11:39:26 »

Zdravím Vás všechny,

   dnes jsem si vyzvednul třístránkové lejstro "Příkaz o udělení sankce", udělali z toho SPRDEL nejspíš, mám zaplatit. Prý mě městapo uznalo jako řidiče, když sem se k autu vrátil, z fotodokumentace je vidět prý všechno(fotky dělali, to už sem říkal). Prý sem se dopustil jako fyzická osoba toho, že sem nezajistitl aby mým vozidlem nebyl spáchán přestupek..
Taky píšou, že sem nevyužil možnost se na místě vyjádřit a odmítnul sem podepsat, což ale není pravda! Pouze sem se zeptal městapáka, jestli by tomohl napsat za mě, že nemůžu psát a on se otočil a nic víc nechtěl... Takže sem to ani podepsat nemohl, nikdo nic takového nechtěl :D
Nějaké návrhy prosím? Podat odpor do 8 dnů dle šablony a co pak?
IP zaznamenána
In dubio pro reo

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Zastaveni na 3min na nepouzivane bus zastavce
« Odpověď #51 kdy: 08 Prosince 2014, 12:49:33 »

Ihned požádat o kopii spisu http://30kmh.cz/index.php?board=24.0

Poslední den podat odpor a pak čekat  :)
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Zastaveni na 3min na nepouzivane bus zastavce
« Odpověď #52 kdy: 08 Prosince 2014, 12:54:14 »

Dobre. Chcete nekam nahrat to lejstro? Prijde mi tam toho zbytecne moc. A aspon pani opravila misto, bohuzel porad na tom miste zadna zastavka neni.. Je az na namesti, cili jinej nazev mista:)

Edit: kdy jim mam rict, ze sem nedostal ani moznost neco podepsat, nebyl poucen atp.?
« Poslední změna: 08 Prosince 2014, 13:01:50 od eRooo »
IP zaznamenána
In dubio pro reo

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Zastaveni na 3min na nepouzivane bus zastavce
« Odpověď #53 kdy: 12 Prosince 2014, 18:32:06 »

je nějaká možnost, že správní orgán odmítnul přijmout doporučené psaní? Dneska sem byl na poště, protože na track&trace jsem zjistil, že se dopis doručuje zpět mě, jelikož adresát na uvedené adrese nenalezen a to se divila i paní pošťačka, že vůbec nechápe jak je to možný, když je to na magistrát..
první dopis jsem poslal přímo na adresu pracoviště, žádost o spis jsem poslal na doručovací adresu ( nechápu proč jsou na dopisu od nich dvě adresy, které si liší jen v ulici).. buď tam dám jednu, na kterou není problém zaslat dopis a nebo tam dám dvě s tím, že si to předaj, ale proč tam dávat dvě , když pak nejsou schopni si to předat nechápu.. navíc dopisy od nich chodí z té adresy, na kterou se mi nepovedlo doručit..  ::)
IP zaznamenána
In dubio pro reo

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Zastaveni na 3min na nepouzivane bus zastavce
« Odpověď #54 kdy: 12 Prosince 2014, 19:41:04 »

Pak je to jednoduché — uplatnit na orgán fikci doručení  ;D
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Zastaveni na 3min na nepouzivane bus zastavce
« Odpověď #55 kdy: 12 Prosince 2014, 19:44:30 »

o tom sem právě taky přemýšlel :D
IP zaznamenána
In dubio pro reo

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Zastaveni na 3min na nepouzivane bus zastavce
« Odpověď #56 kdy: 13 Prosince 2014, 08:23:23 »

je nějaká možnost, že správní orgán odmítnul přijmout doporučené psaní?
Není. Dejte pak vědět, co je uvedeno jako důvod.
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Zastaveni na 3min na nepouzivane bus zastavce
« Odpověď #57 kdy: 14 Prosince 2014, 21:21:22 »

zítra jim hodím přímo na podatelnu odpor adresovaný paním která si semnou koresponduje společně s InfZ. který vytisknu znova a nebudu čekat na poštu až se rozhejbe mi dopis vrátit, protože bych ho mohl dostat asi až pod stromeček  :-\ 
je to špatně, když adresuji přímo té pani, nebo mám napsat jen magistrát bla bla a oni si to přeberou??
IP zaznamenána
In dubio pro reo

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Zastaveni na 3min na nepouzivane bus zastavce
« Odpověď #58 kdy: 15 Prosince 2014, 06:28:08 »

je to špatně, když adresuji přímo té pani, nebo mám napsat jen magistrát bla bla a oni si to přeberou??

Je to špatně pokud by to podání bylo v obálce. Hrozí, že podatelna úřadu psaní nerozlepí a předají obálku přímo té paní, která jí bez problémů může prohnat skartovačkou. Rozhodně adresovat magistrátu.

Pokud jsou to jen listiny, jejichž kopie si nechám potvrdit podatelnou, tak je to jedno.

IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Zastaveni na 3min na nepouzivane bus zastavce
« Odpověď #59 kdy: 15 Prosince 2014, 10:03:46 »

No bylo to v obalce, normalne doporuceny dopis.. Napsal jsem jmeno pani a pak adresu magistratu..
Prvni psani slo takhle v pohode.  Dneska jdu na podatelnu primo tam, takze mam to dat do obalky jen s adresou nebo jak tedy by to bylo nejlepsi, kdyz to nejde pres postu? Preci jim tam nenecham papir bez obalu, ktery muze kdokoliv cist:)
IP zaznamenána
In dubio pro reo